TOTALLY NOTHIN & DJ KADRTOTALLY NOTHIN jedou Waves! Nové společné album sází na minimalismus i silné emoce (a je předzvěstí koncertního turné)

Když před dvěma lety spojili síly na společném EP Žiju pro ten pocit, mluvilo se o nich jako o jedněch z nejvýraznějších mladých osobností tuzemského rapu. Od té doby jak rapper a producent Totally Nothin, tak beatmaker DJ Kadr ušli dlouhou cestu rámovanou úspěšnými sólo releasy, klipy i energickými live shows. Teď se opět potkali ve studiu a společně nahráli album Waves, které zrcadlí jejich současnou formu i posun v přístupu k tvorbě i muzice jako takové. Coby ochutnávka může sloužit aktuální klip Raketou na Mars, inspirovaný kultovním seriálem The End of The F***ing World, i předchozí klipové singly Vlny a Pijeme?. Na vydání alba naváže zkraje roku Waves Tour 2024.

Foto_Adam_Debourne

„Waves jsou zvukovou cestou, na níž prvky německé klubové scény splývají s jemnými, emotivními tóny, které jsou pro moji aktuální tvůrčí činnost typické. Tohle album představuje nový směr v mé tvorbě. Nebojím se experimentovat s žánry a přinášet neslýchané zážitky. Waves ale nejsou jen hudební projekt. Zrcadlí moje současné rozpoložení i osobní růst. Po delší době věnuji více prostoru svému vlastnímu hudebnímu vyjádření, což posluchači mohou vnímat jako intimní pohled do mého uměleckého nitra,“ komentuje novinku ambiciózní rapper a producent.

Foto_Adam_Debourne

„Za ty dva roky od EP Žiju pro ten pocit jsme se posunuli jak lidsky, tak hudebně i technicky. Víc se známe a už docela dobře víme, co od sebe čekat i jak si ten druhej představuje finální výsledek dané věci. I díky tomu mi přijde celý náš aktuální projekt více ucelený, dospělejší ale taktéž žánrově různorodý,“ dodává DJ Kadr, který je společně s Totallym většinovým autorem hudby.

Foto_Babrora_Toulcová

Ta zaujme výraznými elektronickými beaty inspirovanými současný berlínským techno soundem i vlivy up-tempa a trapu. Podobně výrazný je i výše naznačený posun v přístupu k tvorbě textů, když v nich – jak sám Totally říká – reflektuje „pozitivnější a realističtější pohled na svět“. Rychlost a energičnost, které – jako třeba v úvodu zmíněná „party hymna“ Pijeme? – zrcadlí občas až zběsilý životní styl, jsou tak jen jedním z aspektů Waves. Tím dalším, neméně důležitým, jsou mezilidské vztahy, city a emoce, které Totally nahlíží se sugestivitou i autenticitou sobě vlastní.

Foto_Jakub_Česák

S výše zmíněným souvisí i v porovnání s předchozími Totallyho počiny minimální počet hostů. „S pouhými třemi hostujícími umělci – metyou, Axel47 a Honey B – dávám větší prostor svému osobnímu vyjádření a umožňuji posluchačům ponořit se hlouběji do mého autentického hudebního světa,“ říká k tomu Totally, jenž společně s DJem Kadrem představí Waves také živě, a to během února a března 2024 v rámci turné o dvanácti zastávkách. Pro více informací k připravovaným live shows i další aktuality doporučujeme bedlivě sledovat sociální sítě – Totally Nothin Instagram, Totally Nothin Facebook, DJ Kadr Instagram, DJ Kadr Facebok.

WAVES TOUR 2024

2.2.2024, Jihlava – D-Club

3.2.2024,Olomouc – S-klub

9.2.2024, Liberec – Bunkr Music Club

10.2.2024, Ústí nad Labem – Kladívko

16.2.2024, Brno – Melodka

1.3.2024, Příbram – Pojistka club

2.3.2024, Plzeň – Watt Music Club

8.3.2024, Tábor – BarBar

9.3.2024, České Budějovice – K2

15.3.2024, Praha – Rock Café

30.3.2024, Zlín – 44. budova

31.3.2024, Ostrava – Barrák Music Club

Zdroj: SUPRAPHON

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama