Úřadující mistr světa Sawe přiletěl do Česka. Na 1/2Maraton Praha už trénuje ve Stromovce

Jen pár hodin po příletu do Česka obul tenisky a vyrazil na trénink. Úřadující mistr světa Sabastian Kimaru Sawe z Keni, který se postaví na start sobotního 1/2Maratonu Praha, se lehce vyklusal v pražské Stromovce a intenzivně ladí formu na sobotní závod.

Sabastian Sawe

„Sabastian ještě o víkendu závodil na mistrovství světa v krosu v Bělehradě, takže se potřeboval po příletu do Česka trochu proběhnout. Jeho sedmé místo ze šampionátu naznačuje, že je ve výborné formě,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech. Vyprodaný závod, který se pyšní známkou kvality Elite Světové atletiky, začíná 6. dubna v 10 hodin na Bubenském nábřeží a přímým přenosem ho vysílá Česká televize.

Kromě Saweho vyběhnou do jednoho z nejkrásnějších a nejprestižnějších závodů další elitní atleti, ale také rekordních 15 500 běžců ze 115 zemí. Sabastian Kimaru Sawe se stal mistrem světa loni v říjnu v lotyšské Rize, kde měl čas 59:10. Jeho nejlepší osobní výkon z Valencie, který zaznamenal hned tři týdny po zisku zlata, je ale ještě o 41 vteřin lepší. Jen pro upřesnění: Nejrychlejší půlmaraton v Praze dosud zaběhl Atsedu Tsegay v roce 2012 (58:47). STARTOVNÍ LISTINA MUŽI STARTOVNÍ LISTINA ŽENY

Poznámky pro editory

· RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou, spolupořádá závody také v Německu a Turecku.

· S projektem Napoli Running pořádá tři běžecké závody v Itálii.

· Prague International Marathon spol. s.r.o. (“PIM”) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni.

· Za celou historii se RunCzech akcí zúčastnilo téměř 1,3 milionu běžců. V roce 2019 jsme na Prague International přivítali miliontého běžce.

· ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého.

· RunCzech běžecká liga a série Superhalfs motivují hobby běžce. Myšlenka na sérii půlmaratonů vznikla v Praze. Série dnes čítá šest závodů – Praha, Berlín, Lisabon, Kodaň, Cardiff a Valencie. Po uběhnutí všech šesti běžec získá unikátní medaili a titul SuperBěžec.

· Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge.

· RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.

· V roce 2021 RunCzech představil unikátní běžeckou novinku The Battle of the Teams. „Vyrovnaný týmový souboj profesionálních maratonců, rovnoměrné a spravedlivé rozdělení týmů podle osobních rekordů jednotlivých běžců, každý tým může zvítězit”.

· RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů.

· Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton.

· Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice.

· V našem běžeckém centru Running Mall se můžete zúčastnit pravidelných běžeckých tréninků nebo si koupit nové běžecké vybavení v RunCzech Store. · Veškeré doprovodné informace týkající se RunCzech najdete zde

Foto: RunCzech

Zdroj” RunCzech

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama