V Praze začal fotbalový kemp pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí

Na sedmdesát chlapců a dívek převážně ze sociálně znevýhodněného prostředí dostalo tento týden unikátní příležitost trénovat fotbal se zkušenými italskými trenéry. Na soustředění Soccer Camp Prague v pražských Holešovicích se sešly jak děti, které už fotbal závodně hrají, tak ty, pro které je pravidelný sport spíše novinkou. Díky Generali České pojišťovně mají účast po celý týden zcela zdarma. 

„Pevně věřím ve sportovní hodnoty a iniciativy, jako je Soccer Camp Prague, jehož cílem je pomoci znevýhodněným dětem vyrůst prostřednictvím sportu,” prohlásil při nedávné návštěvě Prahy ambasador projektu, italský fotbalista Alessandro Del Piero. “Je nezbytné nabídnout většině dětí rovné příležitosti, které jim umožní rozvíjet své schopnosti.”

Soccer Camp Prague probíhá od 21. do 25. srpna na hřišti Loko Vltavín v Praze 7. Pořádá ho italská organizace World Camp International, která má s podobnými kempy ve světě už dvacetiletou zkušenost. V Česku jde o první ročník, jehož partnerem je Generali Česká pojišťovna. 

Tři nejtalentovanější účastníci se spolu s dětmi z podobných kempů v dalších zemí účastní Dne italského fotbalového kempu, třídenního sportovního programu v Covercianu, domovském středisku italského národního týmu. Během své návštěvy v Itálii budou mít děti možnost dále rozvíjet své fotbalové schopnosti při tréninku, závodech, zápasech a také navštíví Italské muzeum fotbalu a zápas Serie A. 

Zdroj: Soccer Camp Prague

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama