Vánoční píseň Anny Slováčkové a Milana Peroutky má premiéru již tuto neděli

Už tuto neděli má ve Víkendové Snídani na TV Nova premiéru nová vánoční píseň Anny Slováčkové a Milana Peroutky Čas zastavit čas. Diváci se na ni mohou těšit přibližně v 10:10.

U té příležitosti jsme vyzpovídali Milana Peroutku, který spolu s Aničkou píseň zpívá, a rovněž Snídani moderoval.

Milane, klip se natáčel ve studiu Snídaně. Vy jste Snídani nějakou dobu moderoval, jak na to vzpomínáte?

Krásně! Když dnes vstávám do takových pořadů jako host, připadá mi už vzpomínka na vstávání do noci jako sci-fi. Adrenalin z živých přenosů ale vždy zafungoval, práce mě hodně bavila a naučila, a pak jsme měli ještě jednu velkou výhodu ve dvojici s Nikčou, a tou bylo to, že jsme se měli vždy opravdu rádi. 

Jaký byl návrat a setkání s dalšími kolegy moderátory?

Fajnový. Není tam sebemenší pachuť, možná naopak. Koneckonců se vídáme na různých akcích neustále. Se současným moderátorem Ondrou Havlem navíc i v novém muzikálu Trója alternujeme stejnou roli, můj klávesák Dan Rojek tu dělá aktuálně zase dramaturga Víkendových Snídaní. A kostymérka Mája tu má stále vystavené tričko ode mě, a to mi dává pocit, že jsem tu vlastně pořád trochu jako doma.

Píseň se jmenuje Čas zastavit čas. Jak se vám daří pracovat s časem, umíte si věci plánovat?

Velmi dlouho jsem odmítal přejít z papírového diáře na ten elektronický, ale už dobře přes rok se mi to daří a je to velmi praktické. Můj Dominik má nad ním ještě lepší přehled, a já se tak můžu soustředit víc na přítomnost. Ale těším se na to vánoční zpomalení. I my trochu zvolníme, budu rozjímat, kochat se a bilancovat, co mi končící rok přinesl a co bych si přál od toho nadcházejícího.

Jak vy osobně vnímáte vánoční svátky, co pro vás znamenají?

Krásno venku i uvnitř! Letos jsme pořídili dokonce dva stromky, z nichž jeden má téměř 5 metrů, a už nám zdobí domácnost od listopadu. Mám rád tradice a vše, co k nim patří.

Píseň zpíváte společně s Aničkou Slováčkovou, s níž vás pojí dlouholeté přátelství. Probíhá pak taková spolupráce jinak, když se tak dobře znáte? Jak to celé vnímáte?

Jsme ohromně rádi, že se můžeme znovu potkat a umělecky spojit u toho, co máme nejradši. Nazkoušeli jsme několik muzikálů, odjeli turné, na mou desku jsme natočili duet “Tanči se mnou”, a když teď zavolala Anča s nápadem na vánoční song, opravdu jsem neváhal ani chvíli. A to jsem v tu dobu ani neslyšel, jak se jim krásně povedl!

Co byste popřál lidem k Vánocům a do nového roku?

Aby našli ten čas zastavit čas a obejmout blízký, jak zpíváme v písničce. Aby naplno vnímali na Vánocích to, co je dělá tak krásnými. Aby stihli v televizi nejednu pohádku, zapálili několik voňavých svíček a smlsli si bez výčitek aspoň na šesti druzích cukroví. Zkrátka krásné prožití svátků všem, kdo tyhle řádky čtete!

Zdroj: TV Nova 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama