Vyhaslá už září mezi fanoušky

Trochou podzimní nostalgie přispěl mezi hudební novinky i autor a zpěvák Mikuláš Hrbáček s kapelou NANOVO.

Popová balada se jmenuje Vyhaslá a je o jedné ukončené lásce, zklamání, ale především nalezení pokory.

Připomíná, že člověk si často uvědomí, co měl, až o to přijde. A u vztahů to platí dvojnásob. Z jednoho takového rozchodu se Mikuláš vypsal. „Sice vím, že když se jedny dveře zavřou, někde se už otevírají další, ale vždycky to bolí. A to truchlení je důležité. Je součástí smíření. Každý to má jinak, každý taky potřebuje různě dlouhý čas a využije jiný ventil. Já jsem napsal Vyhaslou. Jestli ta nostalgie, kterou song nese, někomu pomůže přenést se přes svoje trápení, pak budu rád. Ať si v tom každý najde své,“ dodává teprve jednadvacetiletý autor Mikuláš Hrbáček.

Hlavní hudební linku tvoří piano, které se zjevuje i ve videoklipu. „Ten jsme točili na Bledowské poušti v Polsku v den srpnového úplňku a doufali, že nám západ slunce pomůže vyčarovat zajímavý vizuál. To se myslím povedlo. Celá část z pouště je pořízena na jeden záběr. Takže ano, piano se přesouvalo, bylo to náročné, ale i hrozně vtipné. Jakub Loskot s pianem se tu a tam objevil jako symbol jednoho krásného zážitku, kde pianista sehrál svou roli. Ostatně, když si klip pustíte, pochopíte,“ vysvětluje Mikuláš, který má talent nejen hudební, ale i výtvarný.

BIO

Mikuláš Hrbáček /21let, Ostrava / prošel v roce 2020 sedmou řadou talentové soutěže SuperStar. Jako první ze všech soutěžících vydal hned v roce ukončení soutěže debutové album Sunny Days. Singl Flower Power nasadila do rotace Evropa 2 a později i do hitparády Msusic Chart. Stal se druhým nejhlasovanějším songem na Evropě 2 za rok 2022 a Mikuláš byl nominován v anketě Evropy 2 na Zpěváka roku a Objev roku.  V kategorii Zpěvák skončil díky hlasům fanoušků na druhém místě. V lednu 2022 založil kapelu NANOVO, se kterou úspěšně vystupuje po celé ČR. Letos na jaře vydali první společný song Nanovo.  Uspěli s ním v soutěži kapel v rámci Čistého festivalu a zahráli si tak na REC.stage třeba Votvíráku nebo Colours of Ostrava. Členy kapely tvoří mladí muzikanti, kteří se hudbě věnují od útlého dětství. Vyhaslá prezentuje další tvář společné tvorby.

Zdroj: Mikuláš Hrbáček

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama