Zaorálek podpořil novou generaci sociálních demokratů úklidem černé skládky v Berouně!

Černé skládky trápí řadu obcí a měst Středočeského kraje. Například v Berouně poblíž zimního stadionu dosáhla nelegální skládka obrovských rozměrů a prostor v přírodě, kde by si mohli Berounští obyvatelé zpříjemňovat život procházkami, se stalo nejen odpudivým, ale také nebezpečným.

“Na vině jsou závratně rostoucí ceny za odvoz odpadu a oproti tomu minimální podpora lokálních sběrných dvorů“, upozorňuje Ing. Lubomír Nymburský, MIM, MBA, představitel iniciativy Dobrá zpráva pro kraj, která se rozhodla, že pomůže skládku zlikvidovat. Úřad města se sice snažil zahájit jednání s majiteli dotčených pozemků o způsobu odstranění léty naváženého odpadu, ale jak známo, taková jednání by životnost skládky Berounským znepříjemňovala život ještě dlouhou dobu.

Iniciativa Dobrá zpráva pro kraj tedy dala dohromady kolem dvaceti dobrovolníků a rozsáhlou černou skládku v Berouně zlikvidovali sami.
Přičemž rychlost odstranění skládky překvapila i samotné pracovníky údržby města. Během pouhého jediného dne se odpuzující místo proměnilo na příjemnou louku a cestu mezi zelenými stromy. Ze skládky se odvezlo přes 50 pytlů a 2 velkokapacitní kontejnery starého odpadu, který čítalo například 40 pneumatik, polovinu vozu favorit, staré počítače, videokazety a dráty ze stavby dráhy, poškozené dětské autosedačky atd.

Vyklízení černé skládky se mimo jiné aktivně účastnil také Lukáš Kopecký z iniciativy Dobrá zpráva pro kraj. Ten vidí řeší černých skládek následovně: „Krajský úřad by měl přehodnotit své strategie o odpadech a začít v regionech aktivně podporovat provoz sběrných dvorů společně s výstavbou třídiček. Tím pádem lidem odlehčí od starostí s odpady.” Lubomír Nymburský jeho slova potvrdil a při pohledu na vyklizený prostor v přírodě zhodnotil: “Namísto závor se zákazy by bylo lepší prosekat náletové dřeviny na svahu ke kolejím, dorovnat plochu bagrem a umístit lavičky a koše. Tohle místo se nabízí se jako vcelku příjemný prostor na projížďku maminek s kočárky nebo jen procházkám kohokoliv z obyvatel Berouna.“

Iniciativu přišel aktivně podpořit i Lubomír Zaorálek, místopředseda Sociální Demokracie. Bez řečí se chopil kolečka a odvážel hromádky odpadků, které jiní nasbírali. „Jsem rád, že můžu přiložit ruku k dílu a být tak u opravdu netradičního zahájení volební kampaně do zastupitelstva Středočeského kraje. Nastupuje nová generace sociálních demokratů. Ačkoli nese břímě minulosti, přináší opravdové zkušenosti a umění věci dotáhnout. Proto má moji podporu. Společně s osobnostmi kraje prosazuje kraj chytřejší, zdravější a vstřícnější k potřebám lidí, obcí i měst.“

Zdroj: Dobrá zpráva pro kraj

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama