Zlato pro Česko! Softbalisté U23 kralovali Evropě, ve finále porazili Dánsko

Český tým softbalistů do 23 let potvrdil pokračující dominanci na evropské scéně. Po zlaté medaili mužského národního týmu před týdnem slaví evropský titul také výběr do 23 let. Reprezentace pod vedením trenéra Dušana Šnellyho ovládla turnaj bez porážky a ve finále si poradila s Dánskem jasně 7:0. Skóre otevřel Adam Luňák homerunem v první směně, trojmetový odpal přidal vnitřní polař Tadeáš Tylich. Na nadhozu zářil odchovanec domácího klubu Snails Kunovice Matyáš Zelinka, který spolu se zadákem Davidem Pokorným nedovolil Dánům skórovat ani jednou. Zelinka si připsal 9 strikeoutů a oslavil během jediného týdne už druhý evropský titul.

Softball_MUZI-U23_MISTRI_Zelinka

„Přijeli jsme v roli největšího favorita s cílem obhájit titul a vybojovat postup na mistrovství světa – a to jsme jednoznačně splnili. Finále bylo do poloviny utkání vyrovnané, ale náš tým ukázal kvalitu i sílu v klíčových momentech,“ hodnotil turnaj hlavní trenér českého týmu.

K nadcházejícímu mistrovství světa v Kolumbii Šnelly dodává: „Nominaci budeme tvořit pravděpodobně na konci září. Čeká nás intenzivní příprava, včetně turnajů v Dominikánské republice a na Floridě. Část hráčů aktuálně působí v USA v profesionálních soutěžích, takže finální šestnáctku budeme skládat postupně během zimy.“

Softball_U23_Lunak_homerun

O turnaji:

Mistrovství Evropy mužů do 23 let (U23) hostili letos moravské Kunovice. Účastnili se čtyři týmy – Česko, Belgie, Dánsko a Velká Británie. Tým Izraele nemohl přicestovat z důvodu uzavřeného leteckého koridoru. Turnaj organizovala WBSC Europe ve spolupráci s Českou softballovou asociací a domácím klubem Snails Kunovice.

Pořadí: 4. místo Velká Británie, 3. místo Belgie, 2. místo Dánsko, 1. místo Česko

Zdroj: Český softball

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama