ZOO PRAHA PŘEDSTAVILA DIKOBRAZY SRSTNATONOSÉ V NOVÉ EXPOZICI

Zoo Praha dnes slavnostně otevřela novou expozici pro dikobrazy srstnatonosé. Návštěvníci ji naleznou na cestě mezi Pavilonem velkých želv a Velemlokáriem v dolní části areálu. Ve výběhu je aktuálně k vidění skupina samic se dvěma mláďaty. Až si na nový domov zvyknou, přibude k nim i chovný samec Dante.

Slavnostní otevření expozice dikobrazů srstnatonosých se zúčastnil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek (napravo) a kurátor savců Zoo Praha Pavel Brandl. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

„Starý výběh dikobrazů před pavilonem Sečuán ustoupil nové voliéře. Ale i když neodpovídal současným požadavkům, mrzelo nás to. Dikobrazi se v něm totiž v poslední fázi jeho existence nádherně předváděli. Rozhodli jsme se proto vybudovat pro ně novou expozici, která navíc umožní tato oblíbená zvířata sledovat velmi zblízka,“ uvedl dnes ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Dikobrazi srstnatonosí jsou nejseverněji žijící zástupci svého rodu. Nejblíže Česku je ve volné přírodě nalezneme v Turecku. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Uprostřed nového výběhu je totiž vyvýšená plošina, na kterou chovatelé dikobrazům umisťují krmení. Návštěvníci tak mohou tyto pichlavé hlodavce sledovat ve výši svých očí. Nechybí ani pohled do vnitřní expozice, která simuluje podzemní noru, a z jejíhož stropu tak vyrůstají kořeny stromu.

Dikobrazy srstnatonosé chová Zoo Praha od roku 1942. Do historie se zapsal především slavný samec Ferdinand, který zemřel v roce 2012 ve věku nedožitých 31 let, čímž se stal nejstarším zdokumentovaným jedincem svého druhu na světě.

Zdroj: Zoo Praha 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama