Čeští badmintonisté mezi světovou elitou! Národní tým mužů vyzve na Thomas Cupu Japonsko nebo Německ

Reprezentační tým mužů se poprvé v historii kvalifikoval na Thomas Cup – mistrovství světa družstev mužů. Jde o jednu z nejprestižnějších akcí tohoto sportu, kterou v Asii pravidelně sleduje kolem 500 milionů domácností. Šampionát se odehraje na přelomu dubna a května v čínské metropoli Čcheng-tu. Představí se na něm reprezentanti Jan Louda nebo Adam Mendrek s Ondřejem Králem, kteří mají nakročeno k účasti na letošních olympijských hrách v Paříži. A ve skupině B vyzvou Japonsko, Tchaj-wan nebo Německo.

Jan Louda, vítěz Czech Open badminton 2023 Praha

Jde o významnou událost a jednu z nejvíce sledovaných sportovních akcí. Zástupci českého sportu se představí na šampionátu pro šestnáct nejlepších týmů světa. V Čcheng-tu tak půjdou do akce vedle světových badmintonových velmocí jako je domácí Čína, Indonésie, Japonsko nebo evropští velikáni z Dánska, Anglie či Německa. Thomas Cup proběhne v termínu od 28. dubna do 5. května 2024. „Je to historický momentem pro celý český badminton. Vždyť na je to zcela poprvé, kdy se na takové události představíme,“ prohlásil Petr Martinec, předseda Českého badmintonového svazu.

Thomas Cup, jehož první ročník se odehrál v roce 1949, se hraje systémem čtyř skupin po čtyřech týmech. Českou reprezentaci tak čekají hned tři atraktivní utkání. Losovací ceremoniál proběhl za účasti důležitých osob čínského pořadatelského města Čcheng-tu, hlavních sponzorů či místopředsedkyně světové badmintonové federace Khunying Patama Leeswadtrakul z Thajska. Ve skupině B se český tým potká s velmi silnými týmy Japonska, Tchaj-wanu a s Německem.

Mendrek_Kral

„Los je v kontextu všech zúčastněných týmů vlastně celkem přívětivý. Je tam Německo, které jsme měli ve skupině už na evropském šampionátu, a prohru jim budeme chtít oplatit. Japonsko a Tchaj-wan jsou týmy, se kterými můžeme odehrát kvalitní zápasy. Budeme bojovat, pokusíme se o dílčí úspěchy, a pro všechny to bude úžasná zkušenost, ze které zejména mladší hráči mohou mnohé těžit,“ dodal Španěl Oscar Martínez, reprezentační trenér českého výběru.

Nejúspěšnějším týmem historie je Indonésie se čtrnácti tituly, roli obhájců titulu si letos poprvé vyzkouší Indové. Thomas Cup se vysílá se do 60 zemí světa a potenciální dosah je přes 500 milionů lidí.

Foto: Ivana Roháčková 

Zdroj: Český badmintonový svaz, z.s.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama