INSPIRATIVNÍ KNIHA O ODVAZE ZMĚNIT SVŮJ ŽIVOT

Ve druhé polovině dubna dorazí na pulty knihkupců knižní novinka nakladatelství Rosier, kniha Edity Vojtkové, úspěšné módní návrhářky dlouhodobě žijící v Bolívii. Ve své prvotině odhaluje vlastní neuvěřitelný příběh, motivuje a inspiruje. Křest knihy Den, kdy jsem se poznala se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna od 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí, kde ji slavnostně pokřtí autorčin bratr, herec Roman Vojtek.

„Moje kniha je mimo jiné i o tom, že když jsem byla malá holka, neměla jsem žádné sebevědomí a bála jsem se, že to v životě nikam nedotáhnu, že jsem zkrátka hloupá. Škola mě nebavila a učení mi nešlo. Když jsem se odstěhovala z Česka, věděla jsem, že v cizí zemi mě nebude nikdo soudit. A snažila jsem se prosadit. Samozřejmě mě to stálo spoustu času a dřiny. Často jsem ani nespala, stále jsem se za něčím honila a díky tomu jsem tam, kde jsem,” vysvětluje autorka, co ji v cizí zemi hnalo kupředu a proč na sobě stále systematicky pracovala, aby si splnila svůj „americký sen”. Přestože už téměř třicet let žije v jihoamerické Bolívii, do Česka se pravidelně vrací za bratrem a přáteli, a neodpustí si tu zajít na pivo.

V životě si nicméně prošla mnoha těžkostmi, dostala se dokonce do vězení. Nejrůznější ztráty, útrapy a nízké sebevědomí ji provázely poměrně dlouho. Teprve cesta do Bolívie pro ni znamenala zlom a začátek nového života. V exotické zemi se stala vyhledávanou módní návrhářkou, podnikatelkou a matkou. V této autobiografické knize se dělí o své poznatky a nástroje, které jí pomohly překonat těžká období, najít sama sebe a dosáhnout vnitřního klidu.

Ať už se potýkáte s nízkým sebevědomím či životními těžkostmi, nebo jen hledáte cestu k větší spokojenosti, kniha Edity Vojtkové pro vás může být cenným průvodcem na cestě k poznání sebe sama a šťastnějšímu životu. Vedle silného životního příběhu se dozvíte i to, jak konečně otevřít dveře štěstí. Protože jak říká sama autorka: „To, co se vám stalo včera, už nezměníte. Co se vám stane zítra, je jen ve vašich rukou.”

Edita Vojtková (* 1975) se narodila ve Vsetíně a vystudovala střední průmyslovou školu. Dětství prožila v socialistickém Československu a v devatenácti letech se vydala do Bolívie – aniž by uměla slovo španělsky –, kde už zůstala a začala podnikat. Po nejrůznějších útrapách je z ní úspěšná módní návrhářka, instruktorka jógy a podnikatelka. Je také maminkou čtyř dětí.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama