KOHO POSTIHLA DCEŘINA KLETBA PROZRAZUJE TEREZA BARTOŠOVÁ

Dceřina kletba (399 Kč, nakladatelství Motto) je další detektivkou z pera Terezy Bartošové, autorky úspěšného Vodníka. I v tomto případě se při výběru názvu knihy inspirovala Erbenovou Kyticí. Ústřední dvojice detektivů tentokrát vyšetřuje na první pohled banální případ. Brzy se však ukáže, že má pořádně spletité kořeny, které vlastně nikdo nemá zájem rozplétat. Vydejte se tedy do Příbrami, ve které je nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život… Titul vychází jako e-book a audiokniha.

„Moje rodná Příbram. Ušmudlaná, uraňácká, dávno zapomenutá. Dokonalé místo pro nenápadnou vraždu,“ libuje si autorka Tereza Bartošová, když přibližuje lokalitu, do které umístila děj svého nového detektivního románu. „I v poklidu ospalého maloměsta narazí geniální plán na zaryté vyšetřovatele, všetečné tetky a všemi opomíjenou, obyčejnou náhodu“, upřesňuje Tereza Bartošová. Pojďte se podívat, jak se vraždí v Čechách. Bez krveprolití, za to s vynalézavostí, která vám nedá spát, dokud nedočtete poslední stránku.

Vyšetřovatelé Tomáš Vyskočil a jeho parťák Honza Richter se v knize pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží. Zároveň se potýkají i se soukromými problémy. Osobní příběhy a vztah hlavního vyšetřovatele Tomáše Vyskočila s jeho ženou a dalšího detektiva Honzy Richtera a jeho přítelkyně hrají v příběhu podstatnou roli. S postavami z prostředí maloměsta se tedy lze snadno identifikovat, stejně jako s jejich mentalitou. Co čtenáři na stylu Terezy Bartošové oceňují je ji fakt, že se odklonila od stylu detektivek poslední doby, její romány nepřetékají krví a brutalitou. I tato kniha má velmi dobře vystavěný příběh i motiv. Není snadné odhadnout identitu vraha, protože kniha má hned několik uvěřitelných linií. Přestože Dceřina kletba volně navazuje na předchozí detektivku Vodník, čtenář se v ní velmi dobře zorientuje i v případě, že první knihu nečetl. Přestože je na samém konci na předešlou knihu odkaz. Ten ho spíše inspiruje k jejímu přečtení.

Detektivky stále patří mezi nejoblíbenější žánr. Dceřinu kletbu ocení zejména milovníci českých autorů a autorek, kteří rádi sledují například detektivní minisérie České televize, díla s větším přesahem.

O autorce:

Tereza Bartošová se narodila v Příbrami. Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a pracuje jako lékařka na ARO. Je matka tří úžasných dětí, miluje čokoládu, metal a turistiku. Debutovala v roce 2023 detektivním románem Klekánice, který následoval úspěšný román Vodník vydaný v nakladatelství Motto. Představila v nich sympatickou dvojici příbramských vyšetřovatelů Tomáše Vyskočila a Honzu Richtera. Dceřina kletba je třetím pokračováním detektivní série z Příbramska.

Knihu vydává nakladatelství Motto 1. 2. 2024, cena: 399 Kč. Kniha vychází i jako e-book a audiokniha.

Zdroj: Motto

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama