Kráska z Hané: Rustikální kuchyně z ASKO – NÁBYTEK v moderním stylu

Na Malé Hané se v nádherné krajině ukrývá obec Cetkovice, kde bydlí paní Hrazdirová v domě, který zdědila po milované babičce. Dům prošel zásadní stavební rekonstrukcí i dispozičními změnami. Hlavní obytná místnost, kde byl kdysi ustájen dobytek, získala francouzské okno a terasu s výhledem do zahrady. Kuchyně paní Hrazdirové působí stejně jako ona sama – vyzařuje teplo, klid a jako by se neustále usmívala. Nakoukněte s námi do jejího nového království, které si nechala navrhnout v brněnském kuchyňském studiu ASKO – NÁBYTEK.

Na počátku bylo světlo

„Popravdě řečeno, na počátku bylo světlo,“ parafrázuje paní domu první větu ze Starého zákona. Originální svítidlo nad jídelním stolem je kombinací rustikálního a moderního, nadčasového designu. „Pak jsme vybrali podlahu. Dlažba s de-korem dřeva dala základ hřejivému designu a je úžasně praktická,“ říká paní Vlaďka s hrnkem kávy v ruce, opřená o sálající kachlová kamna, další překrásnou dominantu světlé kuchyně. Ta jsou úplně nová, jejich styl a barva ale defini-tivně určily finální vzhled kuchyňské linky.

Vyhrál nestárnoucí rustikální styl

„V našem domě už jedna kuchyně je, na vejminku. A jsme s ní docela spokojení. Proto jsme i pro novou vyrazili v rámci víkendové prodejní akce tam, kam napoprvé míří většina lidí,“ naznačuje s úsměvem paní Vlaďka a pokračuje v líčení kuchyňské mise: „Jenže tentokrát jsme nenašli to, co jsme hledali. Tak jsme rovnou zamířili do ASKO – NÁBYTEK v Brně. Byli jsme dokonale připravení. Měli jsme s sebou zaměření i dlažbu kvůli výběru pracovní desky.“ Paní Vlaďka i její part-ner okamžitě ocenili variabilitu a výběr různých šířek skříněk a zásuvek. Původní úvahu o dekoru ve dvou barvách vystří-dala jasná volba modelu Castello z řady Top Line v odstínu roztírané vanilky. „Je to náš nejprodávanější model kuchyně a je už 25 let populární nejen díky vysoké kvalitě materiálů a zpracování, ale i pro nestárnoucí rustikální styl, který evo-kuje atmosféru venkova, aniž by působil nemoderně,“ představuje model Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK.

Nejhezčí dárek

Do návrhu se paní Vlaďka s partnerem naprosto nadchli. „Na nic jsme nečekali a kuchyni, do které jsme se zamilovali opravdu na první pohled, jsme obratem objednali. Nic lepšího jsme si do našeho domu prostě nedokázali představit,“ říká paní Vlaďka a dodává: „Jedna věc nás ale zaskočila, místo za devět týdnů byla kuchyně vyrobená už za sedm a na to jsme nebyli připraveni.“ Po dokončení rekonstrukce probíhala samotná montáž pouhé dva dny včetně závozu. V sou-vislosti s montáží nedá majitelka dopustit na pana Havlíčka, který na místě navrhl výměnu lišt za vhodnější a také obklad kolem trámu. „Kuchyně byla pro celou naši rodinu vlastně nejhezčím vánočním dárkem. Prvním jídlem, které jsem uva-řila, bylo klasické štědrovečerní menu,“ uzavírá paní Vlaďka a doplňuje podstatnou informaci: „Tahle velkorysá a opravdu nádherná kuchyně nás vyšla na 360 tis. Kč. To je velmi dobrá cena za kvalitu a naši spokojenost.“

Nadčasová a moderní zároveň

Kuchyně Castello z řady Top Line je jednou z nejprodávanjších kuchyní v sorti-mentu ASKO – NÁBYTEK a není se čemu divit. Venkovský vzhled s profilovanými rámovými dveřmi v barvě roztírané vanilky přinese neopakovatelné kouzlo a domáckou útulnost do každého bytu či domu. Speciální aplikace barvy na dvířka zajišťuje jemnou rustikální patinu připomínající středomořské domác-nosti. V domově paní Vlaďky byl odstín roztírané vanilky jasnou volbou, pro-tože perfektně ladil s velkými kachlovými kamny.

Teplo domova

Kdo má doma kachlová kamna? Ještě v 19. století byste určitě našli mnoho ta-kových domácností. Dnes už je to spíše výjimka, která ale dokáže přinést do domu nejen teplo, ale i útulnost a pocit domova. V bydlení paní Hrazdirové byly dominantou mísnosti, v nichž se měla nacházet kuchyně i jídelna. Proto padla volba na kuchyni Castello, která splňuje moderní standardy a přizpůsobí se ja-kémukoliv prostoru, ale zároveň působí díky profilování dvířek a ozdobným rá-mům nadčasově a rustikálně.

Retro spotřebiče s moderními funkcemi

Do takové kuchyně se příliš nehodí spotřebiče v moderním nerezovém de-signu, takže při plánování kuchyně paní Vlaďky bylo jasné, že bude potřeba vy-brat spotřebič s veškerými moderními funkcemi a technologiemi s retro vzhle-dem. Spotřebiče Teka s mosaznými detaily se k vanilkovým dvířkům skvěle hodí a výborně podtrhnou celkový rustikální vzhled kuchyně.

Na detailech záleží

Kuchyně by měla být především vysoce funkční a ergonomická, ale i zdánlivě nepodstatné detaily mohou dotvořit celkový dojem a pocit z dané místnosti. Pár drobných dekorací hezky doplnilo útulnost celé kuchyně a jídelní části tak, že v ní celá rodina tráví spoustu společného času.

Zdroj: ASKO – NÁBYTEK

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama