PŘÍBĚH HRDINKY OBLÍBENÉHO BESTSELLERU POKRAČUJE

Ty nejúžasnější příběhy píše sám život, o tom čtenáře ve svém autobiografickém románu Láska ve špičce italské boty přesvědčila rozhlasová moderátorka Blanka Malá. Po úspěchu její prvotiny vychází v nakladatelství KAZDA pokračování s názvem Srdce nemá vrásky. Setkání s autorkou a křest knihy se uskuteční ve středu 22. května od 16 hodin v Činoherní kavárně v Praze.

V prvním díle se čtenáři poprvé seznámili s Blankou, která po rozvodu s manželem znovu nabyla sebevědomí a našla si novou lásku. Nyní se s ní mají možnost potkat znovu. Píše se rok 2021 a Blanka si už pár měsíců žije v Kalábrii svůj italský sen.

Její život však není bez problémů. Musí se potýkat se zraněním svého milovaného Agostina a následným rekonvalescenčním pobytem u jeho rodičů. To vše ještě komplikuje Agostinova početná rodina a jeho všetečná matka signora Domenica, která musí mít vždy poslední slovo.

Děj se však nebude odehrávat jen v Kalábrii u Agostinových rodičů. S Blankou a Agostinem totiž zavítáme i na návštěvu do Prahy a Hradce Králové. Zde se znovu setkáme s Blančinými kamarádkami Rózou a Jiřinkou a s dcerami Mirkou a Annou. Kromě slunné Sicílie a Česka zavítáme také do zasněžených Dolomit, kam se Blanka s Agostinem na čas přestěhují za prací.

I tento díl je doplněn o řadu tradičních italských receptů. Můžeme se tak těšit například na Purpetti i milingiani neboli kalábrijské lilkové kuličky, Chiacchiere di carnevale neboli karnevalové povídačky či tradiční kalábrijský vánoční pokrm – špagety s ančovičkami a opečenou strouhankou. Pokud jste četli knihu Láska ve špičce italské boty, pak vám nesmí ujít ani její pokračování. Potkáte v něm totiž spoustu oblíbených postav z první knihy, získáte řadu originálních receptů, a hlavně se dozvíte, jak se vyvíjí vztah Blanky a Agostina.

Překonají problémy s Agostinovou rodinou? Dozví se signora Domenica, že je Blanka trojnásobnou matkou a táhne jí na šedesát? A co Blančina nejmladší dcera Anna? Napraví se jejich komplikovaný vztah? Na tyto otázky naleznete odpověď v knize Srdce nemá vrásky.

„Knížka Srdce nemá vrásky je pokračováním mé první knihy Láska ve špičce italské boty a stejně tak, jako u mého knižního debutu se v ní dočtete o dalším úseku mého života, který žiji v rozmanité zemi plné vášní, dobrého jídla a přírodních krás. Už samotný název knihy vypovídá o tom, co bych ráda předala svým čtenářům. Na lásku nejsme nikdy staří, i když si to mnohdy po padesátce myslíme. Jestliže nám život nabídne možnost znovu se zamilovat i v pozdním věku, a třeba i do někoho mladšího, neměli bychom se ohlížet na konvence nebo na řeči ostatních o ideálním věkovém rozdílu mezi partnery. Výsadou lásky není jen mládí a tak si ji nenechme nikdy a nikým vzít! A to je to nejdůležitější poselství mé knihy. Je to totiž malý zázrak, který nás nejen omladí, zkrášlí nám všední dny, prohloubí touhu po nových aktivitách… ale zcela určitě nám prodlouží i život!“ říká Blanka Malá. „V knize nechybí smích, slzy, odpuštění a láska. A najdete v ní i jedenáct receptů, díky nimž si můžete sami zkusit připravit doma něco italského. Ať už je to moučník Amore mio nebo Parmigiana z lilků.“

Říká se, že o Itálii se sice dobře čte, ale ještě lepší je na vlastní kůži ji zažít a ochutnat. V knize Srdce nemá vrásky si o Itálii můžete nejen číst, ale také se inspirovat zajímavými místy, která stojí za to navštívit. A nejen to. Můžete v ní pochytit pár základních italských frází a díky receptům také tradiční italskou kuchyni, která je považována za nejlepší na světě, tak trochu i ochutnat. Potom už stačí zabalit si pár věcí na cestu a vyrazit bez obav plnit si své sny. To je totiž ten nejlepší recept na šťastný život!

Další možnosti setkání s autorkou:

Blanka Malá se narodila v Jičíně, je matkou tří dětí a babičkou dvou vnuček, jedné člověčí a jedné psí. Svůj profesní život zasvětila rozhlasovému mikrofonu, jak v soukromých rádiích, tak i v Českém rozhlase Hradec Králové. Žije střídavě v Hradci Králové a na jihu Itálie. Nemá ráda blátivou zimu, dršťkovou polévku a povrchní lidi. Má ráda slunce, moře, bonbony Mon Chéri a Itálii ve všech jejích podobách.

Datum vydání: 15. května 2024

Vazba pevná / 320 stran / doporučená cena: 398 Kč

Zdroj: nakladatelství KAZDA

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama