Program Rock Café – HUDBA / DIVADLO / GALERIE DUBEN / APRIL 2024

1.4. po/mon Stand up show: Slava Komissarenko (BY) 20:00 (990 – 1240 Kč / předprodej na Ticketshop.store)

Show, ve které Slava Komissarenko zůstává po vystoupení na pódiu, odpovídá na dotazy diváků a vypráví příběhy. Připravte si otázky a přijďte.

2.4. út/tue Stand up show: Slava Komissarenko (BY) 20:00 (990 – 1240 Kč / předprodej na Ticketshop.store)

Show, ve které Slava Komissarenko zůstává po vystoupení na pódiu, odpovídá na dotazy diváků a vypráví příběhy. Připravte si otázky a přijďte.

3.4. st/wed Emrei’s https://www.facebook.com/emreisband, Surma https://www.facebook.com/surmaband 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Vstupte do světa Sirens na jedinečné Symphonic Metal Tour! Připojte se k dobrodružství, které přináší spojení kapel: Emrei’s (dříve Wishmasters) a Surma! Těšit se můžete na magické melodie a ohromující vokály, které přináší Shirley Tracanna (Emrei’s) a Viktorie Surmová (Surma). Připravte se na zažití jedinečného symfonického metalu, který vás zavede do srdce temnoty a vášně! Emrei’s je česko-italská symfonic-metalová hudební skupina. S albem Beatrice, kapela absolvovala první koncertní turné, nad kterým převzal záštitu přední český metalový magazín Spark. Kapela tak procestovala plno míst, jak v České republice, tak v zahraničí. Mladí hudebníci, tak měli možnost poprvé stát na stejných prknech jako nizozemští Within Temptation, nebo navštívit pódia velkých festivalů jako Masters of Rock, či Basinfire Fest. Dále si zahráli na polském Green Water Festivalu, kde zvítězili v soutěži o nejlepší kapelu festivalu. Surma Kapelu založili v roce 2018 Viktorie Surmová a Heri Joensen. Viktorie studuje klasický zpěv na konzervatoři Deylova v Praze a na konzervatoři ArtEZ ve Zwolle v Nizozemsku. Viktorie je členkou divadelního souboru Divadla Na Vinohradech v Praze, kde účinkuje ve hře „Její Pastrokyňa“. Spolupracovala s českou kapelou Rosa Nocturna, zpívala na dvou samostatných singlech a na celém albu „Za Hradbami Času“ (2017). Viktorie byla zakládajícím členem, zpěvákem a skladatelem české kapely – Surmata. V roce 2016 kapela nahrála několik singlů. Od roku 2018 je Viktorie součástí Bohemian Metal Rhapsody, velmi jedinečného českého metalového projektu.

FB EVENT: https://fb.me/e/4hEmMI7wc

4.4. čt/thu Vernisáž: Anežka Straková – Camera obscura bez hranic https://www.instagram.com/od_anezky/ 18:00 (vstup zdarma)

Víte, že fotit lze na pečivo, ovoce nebo nádobí? Že foťák je v principu jednoduchá věc? Že si ho můžete vyrobit doma sami?

Anežka se naučila vyrábět cameru obscuru už jako dítě. K té se v dospělosti vrátila, když po střední škole začala cestovat – svoje cesty chtěla zachytit nejen štětcem na papír, ale i fotograficky. Zrcadlovku brzy vyměnila za plechovku od fazolí s malinkou dírkou. Tak vznikly její první zahraniční fotografie – na po domácku vyrobené camera obscura. Její technologický experiment tam neskončil, ba naopak – tuto metodu si autorka zamilovala a pokračovala s ní na dalších cestách. Jak sama říká: „Neskutečně mě bavily fotky, které z dírkové komory lezly. Jejich lehká neostrost, komponování poslepu a dlouhá expozice vytvořily kolikrát naprosto dokonale nedokonalé atmosférické obrazy.“ Její další camery byly vyráběny z předmětů, které byly pro danou destinaci typické: fotoaparát ze slupky od banánu na ostrově Svatá Lucie, další foťák zase z alžírské bagety, nebo z italského hrnku na espresso. Vzniklé fotografické abstrakce jsou autentické, bezprostřední, trochu záhadné, někdy chybové, ale pro samotnou autorku ohromně cenné. Nesnaží se být technicky dokonalé, jsou své.

Anežka Straková (nar. 1995) je absolventkou DAMU a dnes se věnuje filmové architektuře, malbě a také analogové fotografii – včetně výroby vlastních fotoaparátů.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 4.4. od 18:00.

5.4. pá/fri Korben Dallas (SK) https://www.facebook.com/korbenband 20:00 (440 Kč / předprodej v síti GoOut / 500 Kč na místě)

Bratislavští Korben Dallas v roce 2024 vydají nové studiové album „Pohyb!“ Bude to nahrávka, která vám nedovolí sedět, ani přešlapovat na místě. Na jaře skupina představí skladby z nového alba na turné po slovenských a českých klubech, na kterém zazní i největší hity kapely. Na koncertě v pražském Rock Café zároveň proběhne i český křest alba!

FB EVENT: https://fb.me/e/hHUVI467J

Underground Comedy: Nesem vám noviny https://www.facebook.com/NesemVamNoviny 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 Kč na místě)

Komici ze skupiny Underground Comedy představují skoro nový formát zábavného večera, ve kterém vás provedou událostmi z uplynulého měsíce v Česku i v zahraničí. Formou kvízové soutěže se společně pozastaví nad tím, co hýbalo a dosud hýbe veřejným děním. Stopáž: 90-120 minut (s přestávkou)

6.4. so/sat Propadleek + host https://www.facebook.com/Propadleek 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Zveme vás na koncert kapely Propadleek, která vystoupí v sobotu 6. dubna v Rock Café. Těšit se můžete písničky, které od kapely již znáte, ale také na novinky, na kterých teď pracuje!

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/777660083794197

7.4. ne/sun Mezinárodní den Romů: Igor Kmeťo ml. https://www.youtube.com/user/IKMETO + hosté: Tessie a Thomas 20:00 (150 Kč / předprodej v síti GoOut / 200 Kč na místě)

V rámci sérií akcí s názvem Mezinárodní den Romů, které organizuje ARA ART, z.s., letos již po desáté, vystoupí významný slovenský zpěvák Igor Kmeťo ml. Předskokany jsou zpěvačka Tessie a zpěvák Thomas.

Igor Kmeťo ml.

Funky zpěvák, který je známý zejména díky spolupráci se svým otcem ve skupině Kmeťoband. V současnosti Igor připravuje své druhé sólové album, jehož cílem je překonat jeho debutové album JA SOM FUNKY, z něhož se prodalo více než 11 000 kusů.

Tessie

V roce 2019 účinkovala v pěvecké soutěži The Voice Česko Slovensko. Kromě toho absolvovala různé hudební školy, včetně konzervatoře, což jí otevřelo bránu do hudebního světa. V roce 2020 se Tessie stala součástí hudební scény s písní “Nechaj hudbu hrať”, na které spolupracovala se slovensko-romským rapperem Vajdisem. Thomas

Thomas je bývalým členem skupiny Roma Boyz, spolupracoval na hudbě s Igorem Kmeťem a s Benem Cristovaem. Právě rozjíždí svou sólovou kariéru, kterou odstartoval svým prvním singlem “Oheň v nás”.” V současnosti spolupracuje s umělci jako jsou Refew a Schyzo.

Soubor Random: Proutník pod pantoflem https://www.facebook.com/profile.php?id=100091051819845

19:30 (200 Kč / 180 Kč držitelé ISIC karet / předprodej v síti GoOut)

Proutník Fernand musí dát vale své milence, aby se mohl oženit se svou snoubenkou, o níž milenka nemá ponětí. Vcelku prosté. Musí si ale pospíšit, protože snoubenka je dcerou Baronky a denní tisk si takovou událost rozhodně nenechá ujít. A noviny číhají na každém rohu… Komedie plná zvratů, prekérních situací a bizarních postav, které to celé ještě víc zamotávají. Autor: Georges Feydeau Překlad: Helena Šimáčková Režie: Tomáš Hart Obsazení: Viktor Skarpíšek, Kristýna Weiglová, Lucie Švábová / Valentýna Vojtková, Viktorie Krobová, Anna Vopletalová, Anna Štáfková / Tereza Blažková, Bára Kožíšková / Tereza Blažková, Josef Šišulák, Martin Hasák / Ondřej Franek, Matěj Podaný, Šimon Hrdlička O souboru Random: Studentský soubor Random vznikl velmi náhodně. Je složen z divadelních nadšenců z různých koutů republiky od Brna přes Prahu až po Chomutov. Někteří z uskupení se na jevišti ocitají téměř poprvé, jiné divadelničení živí. Zkoušení komplikuje dálka a časová vytíženost všech členů, ale když už se podaří zorganizovat zkoušku, nasazení a zápal pro věc, který všechny spojuje, nezná hranic.

8.4. po/mon Cestovatelská přednáška: Matěj Ptaszek: Po stopách Pabla Escobara aneb 600 dní v Kolumbii 19:00 (200 Kč / předprodej v síti GoOut / 250 Kč na místě)

Bluesman, spisovatel a fotograf Matěj Ptaszek strávil v Kolumbii dvacet měsíců v drsném Medellínu a jeho okolí. Jaké to je zažít na vlastní kůži partyzánský útok? Jaké to je vidět na vlastní oči akce kolumbijské policie? Či pořizovat pro své knihy reportáže z drsných horských vesnic v okolí neblaze proslulého Medelínu a noční život v městě Pabla Escobara a jeho obávaných narcos? Na to vše se můžete zeptat Matěje Ptaszka, dobrodruha a bluesmana, kterého znáte z filmu Občanský průkaz (Dobré ráno blues).

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/702928555120506

9.4. út/tue FreeZone: Flickering Sun https://www.youtube.com/watch?v=S6RFS3lMq60, Polosvěty https://www.instagram.com/kapela_polosvety/, Bad Stone https://www.youtube.com/@bad-stone 20:00 (vstup zdarma / free entry)

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/774027097692883

Bohumil Pečinka & Petros Michopulos: Kecy a politika LIVE http://facebook.com/kecyapolitika 19:00 (vyprodáno / sold out)

Bohumil Pečinka a Petros Michopulos přijedou osobně komentovat politické dění v ČR do pražského Rock Café v rámci projektu Kecy & politika, jednoho z nejposlouchanějších českých podcastů. Autoři podcastu odpoví na otázky diváků a budou komentovat současné politické dění, tak jak jim je vlastní. Tedy přesně a bez servítků.

10.4. st/wed Lama Lumi https://www.facebook.com/lamalumi.cz + support: Overland Inn (FR) 19:00 (180 Kč základní vstupné / 150 Kč držitelé ISIC karet / předprodej v síti GoOut)

Koncertní sezóna skupiny Lama Lumizačíná v Rock Café Praha!

LAMA LUMI je tříčlenná ženská formace, která na českou hudební scénu přináší novou vlnu electropopu v kombinaci s živou rytmikou. Syntezátorové a samplové pozadí doplňují živé bicí, klávesy a zpěv. To vše pod rouškou neonových barev a světel.

Jako support tentokrát vystoupí skupina Overland Inn.

Takže pokud alespoň trochu holduješ syntézám a klávesám, doraž 10. 4. v 19:00 do Rock Café Prague! 11.4. čt/thu Timudej https://www.facebook.com/timudej 20:00 (320 Kč / předprodej v síti GoOut / 360 Kč na místě)

Koncert oblíbené černošické taneční partičky v pražském Rock Café. Předprodej na GoOut.

FB EVENT: https://fb.me/e/1sYhW3MMW

12.4. pá/fri Le Payaco (SK) https://www.facebook.com/LePayaco + Puding Pani Elvisovej (SK) https://www.facebook.com/PudingPaniElvisovej 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut)

FB EVENT: https://fb.me/e/5DPtYVJGh

Underground Comedy: RAW https://www.facebook.com/undergroundComedyPrague 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 Kč na místě)

Show ostrá jako nebroušený diamant. Můžete se sice pořezat, často na to není pěkný pohled, ale někde tam uvnitř pod nánosem bahna se možná ukrývá pravý poklad. Nebo taky ne. Právě tady, na našich RAW večerech předvedou naši komici své úplně nové materiály. Doteď jste je nemohli slyšet. A oni nemohou tušit, jestli se budete smát. Žádná jiná stand-up show v Praze nenabídne takovou dávku adrenalinu a čisté energie. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

13.4. so/sat Majáles Band Contest (200 Kč základní / 100 Kč držitelé ISIC karet / vstupenky pouze na místě)

Contest studentských kapel v rámci Pražského Majálesu je tu! 🥁🎸Přijď si poslechnout dobrou muziku, podpořit mladé nadějné talenty a pomoz jim splnit si svůj sen!

Pokud máš zájem si zahrát o možnost hraní na hlavní stage Pražského Majálesu, tak se můžeš ještě stále přihlašovat na:vlasenko@majales.cz

Legends of SKA – The movie & DJs afterparty https://www.legendsofska.com/

20:00 (200 Kč / předprodej v síti GoOut)

Without ska, there is no reggae!

Prague Reggae Weekender ve spolupráci s New Port Ska, Reggae & Rocksteady Festival Vás zve na kulturně vzdělávací večer, který se odehraje v pražském Rock Café.

A na co že se můžete těšit? Na Legends of Ska – The Movie!

Světově oceňovaný dokumentární film oslavující hudbu, kulturu a nadšení Jamajky jako nově nezávislého státu před více než 50 lety. Film chronologicky vypráví historii původního jamajského ska a vysvětluje význam hudebního vlivu ostrova. Zaměřuje se především na období let 1962-1966, kombinuje staré a současné záznamy koncertů, vzácné fotografie, reportáže, artefakty, rozhovory a autentické domácí filmy ve formátu 8mm od turistů. Ska bylo prvním populárním hudebním exportem Jamajky, který vzešel z jazzových klubů a tanečních sálů v Kingstonu, aby způsobil celosvětové taneční šílenství. Bez ska by nebylo reggae.

Po promítání se můžete těšit na Q&A s režisérem dokumentu Bradem Kleinem a na následnou Djs afterparty, o kterou se postarají General Moses (AU), Kilmarnock Steve (AU) & Prague Reggae Weekender Crew.

14.4. ne/sun MUSIC BAR – vstup zdarma / free entry!

15.4. po/mon Rock4students vol. 10 https://4students.cz/ : Back in the game!, Maddie Glaas https://www.facebook.com/maddieglaasband/ a další (150 Kč základní / 100 Kč držitelé ISIC karet / vstupenky pouze na místě)

Tradiční studentský večírek v režii spolku 4Students je po roce opět tady. Více info co nevidět!

Zkyslá smetánka https://www.facebook.com/profile.php?id=61556308521806 19:30 (vyprodáno / sold out)

Dáme jednu malou? Ale jen jednu, zejtra musim do práce! Maj super kámoše, super práci, super prachy a super zábavnej život, zvlášt, když maj v kapse bílej zipsácek v pohotovostní pozici. Ale co se stane, když se ukáže, že jeden z nich asi trochu kecá? Tahle pražská smetánka je pravdepodobne trochu zkyslá… Scénář: Markéta Lukášková Režie: Lukáš Pečenka Hrají: Michal Kern, Jan Sklenář, Zdeněk Hruška, Míra Nosek, Michal Slaný, Tereza Petrášková, Lea Surovcová Kostýmy a plakát: Lucie Charvátová Produkce: Radka Rüster

16.4. út/tue FreeZone: Atomic Wardead https://www.youtube.com/@AtomicWardead, Traffic Trouble, https://www.youtube.com/@traffictrouble1475, Morfid https://www.youtube.com/@morfid6361 19:00 (vstup zdarma / free entry)

Dne 16.4. v 20:00 se odehraje v pražském hudebním klubu Rock Café koncert trojice kapel Atomic Wardead, Traffic Trouble a Morfid.

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/1224366912302006

Nekostel – Experimentální bohoslužba se Sašou Flekem a Sašou Jacobea 19:00 (vstupné dobrovolné)

Nekostel, to jsou experimentální evangelické bohoslužby v Rock Café pro všechny, kterým jsou stěny kostela cizí. V duchovní restauraci Nekostel se podává kulturně relevantní kuchyně. Otevření 18:30 Začátek 19:00

17.4. st/wed Jana Bastien https://www.youtube.com/@Janabastien (křest desky #9) + support: Světlo https://www.youtube.com/@KapelaSvetlo 19:30 (100 Kč / předprodej v síti SMS Ticket)

Jana Bastien, přezdívaná “česká rocková Adele” pro svůj melancholický a baladický styl, se zaměřuje ve svých písních především na téma vztahů, a svou hudbu dedikuje zejména ženám. Mezi její hity patří „Nezaspím“, „Vzory a Hádky“. V roce 2024 přichází s novinkou – prvním vlastním album vydané v České Republice ve slovenském jazyce #9 “devítka”, na kterém spolupracuje s významnými producenty Ondřejem Žatkuliakem, Tomim Popovičem a Fillipianem. V textech spolupracuje s umělci jako Jiří Krhut, Petr Harazin nebo zpěvačka a textařka NIA. Na koncertě v Rock Café se můžete těšit na křest právě vydávaného alba, předkapelu Světlo, Petra Harazina a další hosty.

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/919850609779833/

Underground Comedy: Showdown Nikoly Džokiće https://www.facebook.com/undergroundComedyPrague 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Show ostrá jako nebroušený diamant. Můžete se sice pořezat, často na to není pěkný pohled, ale někde tam uvnitř pod nánosem bahna se možná skrývá pravý poklad. Nebo taky ne. Právě tady, na našich OPEN MIC večerech s Nikolou Džokićem předvedou nový vybraní komici své materiály. Večer plný fresh výstupů a nové krve. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví. Přijďte zase rozvibrovat své bránice a pořádně se zasmát!

18.4. čt/thu ZSK (DE) https://www.facebook.com/ZSKBerlin, Moscow Death Brigade (RU) https://www.facebook.com/moscowdeathbrigade, Story Untold (CAN) https://www.facebook.com/StoryUntoldCA 20:00 (640 Kč / předprodej v síti GoOut)

Německou partičku ZSK není v punk-rockových vodách potřeba příliš představovat. Vznikla už v roce 1997 a za to dobu stihla odehrát stovky koncertů a nahrát hned několik alb. To nejzásadnější nese název Herz für die Sache a obsahuje i zřejmě jejich nejznámější hit Antifascista. Od jeho vydání uteklo už 10 let a to si zaslouží oslavit – i s velmi speciálním hostem, kterým budou naši oblíbenci Moscow Death Brigade. Večer otevřou Story Untold z Kanady. Zapište si do diářů termín 18. dubna 2024!

FB EVENT: https://fb.me/e/3A6XxHXB5

19.4. pá/fri Groovy & Stinky Fest: Stillbirth (DE), Gutalax, Brutal Sphincter (BE) a další 16:30 (1300 Kč / celý festival / předprodej v síti GoOut)

Čtvrtý ročník indoor festivalu Groovy & Stinky v pražském Rock Café klubu. 15 kapel, dva dny, jedna stage. FB EVENT: https://fb.me/e/Ko5Y6EF5

20.4. so/sat Groovy & Stinky Fest: General Surgery (SWE), Excrementory Grindfuckers (DE), Rectal Smegma (NL) a další 15:30 (1300 Kč / celý festival / předprodej v síti GoOut)

Čtvrtý ročník indoor festivalu Groovy & Stinky v pražském Rock Café klubu. 15 kapel, dva dny, jedna stage. FB EVENT: https://fb.me/e/Ko5Y6EF5

21.4. ne/sun Lords of the Underground (USA) https://www.facebook.com/lordsoftheunderground1 (36-61 EUR / předprodej v síti eventbride.de)

Latfro & Good Friday Ent. uvádí Lords Of The Underground Live in Prague v Rock Café.

Připravte se na nezapomenutelnou noc, kdy se na pražském pódiu představí legendární hiphopová skupina Lords Of The Underground! V neděli 21. dubna 2024 v 19:00 (GMT+0200) se s námi vydejte do kultovního Rock Café na elektrizující živé vystoupení.

Lords Of The Underground, známí svými průlomovými hity jako „Chief Rocka“ a „Tic Toc“, přivezou do srdce Prahy svou charakteristickou oldschoolovou atmosféru a nakažlivou energii. Připravte se na groove v jejich nadčasových rytmech a zažijte pravou esenci hip-hopu.

Rock Café, které se nachází v samém srdci města, poskytuje dokonalou kulisu pro tuto velkolepou událost. Nenechte si ujít tuto vzácnou příležitost vidět mistry hip-hopu naživo v akci. FB EVENT: https://fb.me/e/EMowdG4q Underground Comedy: Nesem vám noviny https://www.facebook.com/NesemVamNoviny 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 Kč na místě)

Komici ze skupiny Underground Comedy představují skoro nový formát zábavného večera, ve kterém vás provedou událostmi z uplynulého měsíce v Česku i v zahraničí. Formou kvízové soutěže se společně pozastaví nad tím, co hýbalo a dosud hýbe veřejným děním. Stopáž: 90-120 minut (s přestávkou)

22.4. po/mon MUSIC BAR – vstup zdarma / free entry!

23.4. út/tue Brixtn https://www.facebook.com/brixtnofficial + special guest Malone https://www.facebook.com/malonekapela, Leon https://www.facebook.com/leonmusicoficialni 18:00 (250 Kč / předprodej v síti GoOut)

Kapela Brixtn vyrazí na jaře 2024 na své první klubové turné. Na olomoucké zastávce jako speciální hosté zahrají spřátelené kapely Malone a Leon.

Po několikaměsíční odmlce se kapela vrací do Prahy. Můžete se těšit na propracovanou show a nabitý setlist. Kromě písní z prvního alba Cizí byty zazní i dosud nevydané novinky z připravované desky, včetně nejčerstvějšího releasu Bude to ještě hezký.

V loňském roce Brixtn prošli zásadní změnou sestavy, odešel kytarista Hemi, ale kapele se podařilo rychle se z těchto změn vzpamatovat. Matěj se Štěpánem se rozhodli dál pokračovat ve dvou a v novém složení už obrazili desítky koncertů – za zmínku stojí například předskakování kapele Divokej Bill na jejich 25 LET TOUR. FB EVENT: https://fb.me/e/9rp3cxugQ

SLAM POETRY exhibice – mezinárodní speciál: souboj týmů Praha vs. svět! https://www.slampoetry.cz/c/o_nas 19:30 (220 Kč / předprodej v síti GoOut / 300 Kč na místě)

Energií nabitý večer slam poetry exhibice s performery ze tří různých kontinentů! Souboj pražského a argentinsko-italsko-japonského týmu, v jehož živelnosti se utopí předsudky, že poezie není akční. Za Prahu vystoupí:

VAŠEK Z AŠE – bronzový medailista mistrovství Evropy

HONZA DIBITANZL – dvojnásobný mistr duo slamu

TALI – vítězka Femislamu

Za svět vystoupí:

YURI MIKI – mistryně Japonska IGNACIO PERINI – vicemistr Argentiny

SIMONE SAVOGIN – Itálie moderuje: ANATOL SVAHILEC

24.4. st/wed Decline https://www.facebook.com/declineCZ (křest desky) + host Zazarazzi https://www.facebook.com/profile.php?id=61556583279371 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Oblíbená klubová kapela Decline hlásí návrat. A rovnou s novým albem. Skupina, která si renomé na českých pódiích vydobyla svébytnými coververzemi The Cure a Depeche Mode, ale zároveň se v nultých letech na chvilku ohřála na popovém výsluní, se nyní vrací ke svým temnějším kořenům s albem Circle of Dust. Živě předvede svůj mix tepající elektroniky a kytar ostřejších než kdy dříve, posluchače však neochudí o připomínku svých interpretací fanoušky oblíbených hitů.

FB EVENT: https://fb.me/e/1JH5MOhWB

Křest knihy: Tadeáš Šíma https://www.facebook.com/nakolepresafriku 19:00 (200 Kč / předprodej v síti Fox Ticket)

Prachatický rodák Tadeáš Šíma v roce 2018 přejel na kole Africký kontinent z Maroka až do Kapského Města. O rok později se vydal na další cyklovýpravu. Tentokrát z Ománu domů. Přes Arabský poloostrov našlapal 4000 kilometrů, což je asi 200 třešňáků a jako první Čech přejel na kole Saudskou Arábii.

Přednáška bude doplněna o křest Tadeášovy nové knihy s názvem Doma na cestách, která je nejen o cestě přes pouště Arabského poloostrova, ale také o tom, jak se chrání příroda pod rovníkem v Kongu.

Můžete se těšit na skvělé hosty, kteří se zhostí křtění knihy a ti z vás, co dorazí brzy dostanou i chlebíček!

Tadeášovy knihy Na kole přes Afriku a novinka Doma na cestách budou na akci k dostání.

FB EVENT:https://fb.me/e/7lyseLnJW

25.4. čt/thu The Agony https://www.facebook.com/theagonycz a Satisfucktion https://www.facebook.com/satiscz 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

The Agony & Satisfvcktion = ultimátní nálož v pražském Rock Café už 25. dubna!

Čtyři ženy z Prahy versus čtyři muži z Budějic, jejichž společným jmenovatelem jsou riffy jako kráva, zpěvné refrény a množství energie, která na Národce dost možná zvedne chodník.

Holky z The Agony se teprve učily brnkat první akordy, když legendární Satis už dávno točili jedno našlapané album za druhým, rok 2023 byl ale zásadní pro obě kapely: The Agony u příležitosti svého 10. výročí vydaly nové album Rising, Satisfvcktion pustili ven desku Leaver.

Oba počiny doteď sbírají nadšené ohlasy a vy byste si je neměli nechat ujít v koncertním provedení, protože tohle zkrátka bude večer, na který vy i vaše krční páteř budete vzpomínat ještě dlouho! FB EVENT: https://fb.me/e/3xOanSnlY

Goodbye and HateFree https://www.facebook.com/HateFreeCulture 19:00 (vstup zdarma / free entry)

Rozlučkový večer vládní kampaně proti násilí a nenávisti HateFree Culture, která po 12 letech končí. Těšte se na stand upy, živé kapely, vystoupení partnerů z neziskovek, DJ Maceo.

26.4. pá/fri Michajlov https://www.instagram.com/michajlov.rap/ 20:00 (320 Kč / předprodej v síti GoOut / 380 Kč na místě)

Michajlov a jeho jedinej koncert v Praze v roce 2024! Jako host vystoupí další z členu 1312 Records Robin Tent.

FB EVENT: https://fb.me/e/4h3BxPHbm

HateFree uvádí: Sňatek bez nevěsty aneb jak nenapálit sám sebe https://www.facebook.com/HateFreeCulture 19:00 (vstup zdarma / free entry)

Prostopášná pseudohistorická komedie pro dva herce, tři postavy a manželku, která neexistuje.

Baron Áron je starý mládenec středního věku, který bydlí ve svém sídle s komorníkem Pucíkem. Jejich idylické odpolední gamblerské hrátky u kvalitních lihovin, pravidelně vyrušuje maminka Barona Árona. Je čas syna oženit. Kde však vzít narychlo nevěstu? Nikdo není dokonalý a každý má něco. Baronka má obrazy potencionálních snoubenek pro syna a slabost pro komorníka Pucíka.

Baron Áron má smůlu a komorník Pucík má geniální nápad. S lehkostí ruky komorníka se z Árona stává fiktivní baronka Hana z Hané. Uspokojí nová manželka starou Baronku? To není jisté, ale Pucík i Áron jsou Hanou okouzleni. Když ovšem Baron Áron zapomene, že Hanou z Hané je on sám a prohraje v kartách manželku komorníkovi Pucíkovi, kterého předtím obral o výplatu, život na zámku se stává nesnesitelný.

Láska si nevybírá.

Karbanická jednoaktovka.

27.4. so/sat Ayrobus (křest desky) https://www.youtube.com/watch?v=GnrPHwOCI2M a Jolly Joker https://www.youtube.com/watch?v=gUQejm_VfsU 19:00 (200 Kč / předprodej v síti GoOut / 250 Kč na místě)

Jarda Zajpt (dříve pražská kapela Omnibus) vystupuje po více než 25ti letech – jeho poslední vystoupení bylo v Rock Café v dubnu 1994). Kapelou prošli hráči jako Robert Kodym a PBCH (Wanastovy vjeci, Lucie), Jarda hostoval také v pražském punkovém Zikkuratu (J. Křivka, V. Čok, O. Baláž), mihnul se ve Švehlíku a byl u zrodu elektronické muziky v ČR v 80. a 90. letech.

Omnibus / dnes Ayrobus

Jarda Zajpt na tento jediný koncert v ČR k sobě nominoval hosty z bývalé kapely Omnibus (1982 – 1994):

Luboš Lauterbach – basa, Jirka Jelínek – drums (nyní basa v Hudbě Praha), Ota Mandelík – kytara

Dalším hostem je Helen RockHousle – housle

Styl: alternativní rock

Kapelu založili Jarda Zajpt s Petrem Dikanem v roce 1979. Byli spolužáci na elektrotechnické průmyslovce a tak jim elektronika byla velmi blízká. P. Dikan postupně sestrojil několik zvukových zařízení, která obsluhoval na natáčení, ale i na koncertech. Jarda Zajpt, který byl v té době výrazně ovlivněn tvorbou Braina Ena a Roberta Frippa z King Crimson, hrál na kytary s použitím různých efektů, přednatočených pásků, jednoho a více propojených magnetofonů.

Jolly Joker

V roce 2013 vznikl souběžně s legendou Jolly Joker and P.B.U. sólový projekt Petra Kumandžase ICEBREAKER. V tom nyní přichází s novým programem pod názvem JOLLY JOKER DELUXE, což je průřez toho nejlepšího z tvorby JJ+P.B.U. a to převážně z let devadesátých – zahrnující i skladby ze dvou živáků Live in Rock Café l. a Live in Rock Café

FB EVENT: https://www.facebook.com/groups/813375237239651

28.4. ne/sun Zkyslá smetánka https://www.facebook.com/profile.php?id=61556308521806 19:30 (vyprodáno / sold out)

Dáme jednu malou? Ale jen jednu, zejtra musim do práce! Maj super kámoše, super práci, super prachy a super zábavnej život, zvlášt, když maj v kapse bílej zipsácek v pohotovostní pozici. Ale co se stane, když se ukáže, že jeden z nich asi trochu kecá? Tahle pražská smetánka je pravdepodobne trochu zkyslá… Scénář: Markéta Lukášková Režie: Lukáš Pečenka Hrají: Michal Kern, Jan Sklenář, Zdeněk Hruška, Míra Nosek, Michal Slaný, Tereza Petrášková, Lea Surovcová Kostýmy a plakát: Lucie Charvátová Produkce: Radka Rüster

29.4. po/mon Divadlo Procity: Královna And https://divadloprocity.cz/program/kralovna-and/ 19:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 na místě)

Královna And je monodrama, které odhaluje nitro ženského světa tak intenzivně, že jej pocítí každý divák. Název hry nás přivede k pomíjivosti života – stejně jako květina Královna And, která vykvete pouze jednou v životě, i lidská krása a všechny fáze, kterými ženy procházejí, jsou krátké a vzácné. Hra odvážně zpochybňuje předem daná očekávání společnosti nejen od ženy. Čelíme zažitým klišé, jako je tlak na krásu, mateřství a úspěch. Královna And je konfrontací s očekáváním naplnit role, které nám někdy připadají nemožné, zatímco pravá síla tkví ve vlastní jedinečnosti. S Královnou And si projdete třemi klíčovými etapami ženskosti: obdobím dospívání, kde se krása a sebevyjádření stávají výzvami; středním věkem, kdy se očekávání společnosti střetávají s realitou; a stářím, kde přichází moudrost smíření.

FB EVENT: https://fb.me/e/1nsZnJDAP

30.4. út/tue FreeZone: Matter Tua https://www.facebook.com/profile.php?id=100066762132677 + hosté 20:00 (vstup zdarma / free entry)

Galerie:

Výstava: Anežka Straková – Camera obscura bez hranic / 4.4.2024 – 3.5.2024

Víte, že fotit lze na pečivo, ovoce nebo nádobí? Že foťák je v principu jednoduchá věc? Že si ho můžete vyrobit doma sami?

Anežka se naučila vyrábět cameru obscuru už jako dítě. K té se v dospělosti vrátila, když po střední škole začala cestovat – svoje cesty chtěla zachytit nejen štětcem na papír, ale i fotograficky. Zrcadlovku brzy vyměnila za plechovku od fazolí s malinkou dírkou. Tak vznikly její první zahraniční fotografie – na po domácku vyrobené camera obscura. Její technologický experiment tam neskončil, ba naopak – tuto metodu si autorka zamilovala a pokračovala s ní na dalších cestách. Jak sama říká: „Neskutečně mě bavily fotky, které z dírkové komory lezly. Jejich lehká neostrost, komponování poslepu a dlouhá expozice vytvořily kolikrát naprosto dokonale nedokonalé atmosférické obrazy.“ Její další camery byly vyráběny z předmětů, které byly pro danou destinaci typické: fotoaparát ze slupky od banánu na ostrově Svatá Lucie, další foťák zase z alžírské bagety, nebo z italského hrnku na espresso. Vzniklé fotografické abstrakce jsou autentické, bezprostřední, trochu záhadné, někdy chybové, ale pro samotnou autorku ohromně cenné. Nesnaží se být technicky dokonalé, jsou své.

architektuře, malbě a také analogové fotografii – včetně výroby vlastních fotoaparátů.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 4.4. od 18:00

Otevírací doba klubu

pondělí – čtvrtek 13:00 – 3:00

pátek 13:00 – 4:00

sobota 17:00 – 4:00

neděle 17:00 – 1:00

Zdroj: RockCafé

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama