Program Rock Café – HUDBA / DIVADLO / GALERIE

BŘEZEN / MARCH 2024 www.rockcafe.cz

1.3. pá/fri Špitfest vol. 2: Mgr. Beaver, The Thumpers http://instagram.com/the.thumpers.official/, Jajáda http://facebook.com/profile.php?id=100063632945392, Hextape http://instagram.com/hextape.band/ a další 18:00 (170 Kč / předprodej v síti Tessero / 200 Kč na místě)

Studentský festival gymnázia Špitálská je zpět! A letos nás čeká již druhý ročník!

Náš repertoár je multižánrově nabitý od jazzu, přes pop, rock až k rapu!

Doraž do Rokáče 1.3. 2024 už na 18:00. A pořádně to s námi rozjeď!

FB EVENT: http://fb.me/e/gp5BXKdIr

2.3. so/sat Švihadlo http://facebook.com/svihadlo 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Jarní klubovou sezónu zahájí reggae stálice Švihadlo koncertem v pražském Rock Café!

Začátek ve 20:00, předprodej na GoOut.

FB EVENT: http://fb.me/e/4geAvsUqp

3.3. ne/sun Divadlo Kellari: Improshow http://facebook.com/divadlokellari 19:30 (250 Kč / 200 Kč držitelé ISIC karet / předprodej v síti GoOut )

LEGENDÁRNÍ IMPROVIZAČNÍ VEČER NAROSTL DO NEVÍDANÝCH ROZMĚRŮ!

Přijďte si s námi na domácí scénu užít večer plný smíchu a neočekávaných zvratů, kdy se parta z Divadla Kellari ocitne na prknech Rock Café Prague úplně bez scénáře! A to nejlepší? Sami nám můžete během celého večera určit, jakým směrem se v rámci další scénky vydáme!

Pokud tedy máte oblíbený film, lokalitu, postavu či cokoliv dalšího, doražte a pojďme je společně převést na divadelní prkna!

Kdo bude na prknech?

Janča Chrzanowská

Jan Navrátil

Josef Jandoš

Martin Koucký

Vašek Trunec

Matík Sabol

Tomáš Haltuch

Veronika Rezková

Viky Rečková

Vojta Harvánek

Zuzka Rusňáková

4.3. po/mon MUSIC BAR – vstup zdarma / free entry!

5.3. út/tue Kecy a politika LIVE: Bohumil Pečinka & Petros Michopulos http://facebook.com/kecyapolitika 19:00 (399 Kč / předprodej v síti GoOut)

Bohumil Pečinka a Petros Michopulos přijedou osobně komentovat politické dění v ČR do pražského Rock Café v rámci projektu Kecy & politika, jednoho z nejposlouchanějších českých podcastů. Autoři podcastu odpoví na otázky diváků a budou komentovat současné politické dění, tak jak jim je vlastní. Tedy přesně a bez servítků.

6.3. st/wed Deliwery http://facebook.com/deliwery.punk a Listopad http://facebook.com/kapelaListopad 20:00 (200 Kč / předprodej v síti GoOut / 250 Kč na místě)

A je tu tradiční koncert Deliwery v Rock Café. Už teď se na vás po roce moc těšíme a těšíme se na pořádný večírek. Další umělci, co s námi vystoupí a rozjedou večer, jsou opět naši kamarádi Listopad.

FB EVENT: http://fb.me/e/4oGlm90TJ

Brastr’s kolektiv divadlo: Audience http://facebook.com/profile.php?id=100090367652480 19:30 (280 Kč / 220 Kč držitelé ISIC karet / předprodej v síti GoOut)

Vaněk, připravený o možnosti legálně se uživit svým povoláním, jako zaměstnanec pivovaru (což je reálná epizoda Havlova života) musí čelit nejrůznějším pokušením svého nadřízeného sládka, jejichž cílem je získat Vaňka pro svéráznou spolupráci s mocí: psát za sládka sám pro státní bezpečnost zprávy o své aktivitě, donášet sám na sebe, a tak získat kontrolu nad jejich kontrolou… Vaněk nakonec nabídku z principiálních důvodů odmítá, a tím vzbudí nenávistnou reakci „muže z lidu“. Spisovatele i jeho mnohem primitivnějšího protihráče ovládá však stejný smutek z poměrů…

Autor hry: Václav Havel

Hrají: Kristián Kašpar, Jan Strejcovský

Režie: Štěpán Krtička

Asistent režie: Johana Krtičková

FB EVENT: http://fb.me/e/4wil8OfVM

7.3. čt/thu První hoře (25 let líbezné hudby) http://facebook.com/prvnihoreofficial 20:00 (320 Kč / předprodej v síti GoOut / 370 Kč na místě)

První hoře, zásadní kapela tuzemské alternativy a držitelé ceny Anděl, oslaví 25 let na scéně. Na tomhle speciálním výročním večírku zazní průřez toho nejlepšího ze všech šesti desek a také několik opravdových rarit a překvapení. První Hoře navíc exkluzivně představí nové album „Achtung, Sultan!“ Takovou událost je možné zažít jen jednou za 25 let, tak si ji rozhodně nenechte ujít.

FB EVENT: http://fb.me/e/4Nk6xRvMQ

Underground Comedy: Nesem vám noviny http://facebook.com/NesemVamNoviny 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 Kč na místě)

Komici ze skupiny Underground Comedy představují skoro nový formát zábavného večera, ve kterém vás provedou událostmi z uplynulého měsíce v Česku i v zahraničí. Formou kvízové soutěže se společně pozastaví nad tím, co hýbalo a dosud hýbe veřejným děním.

Stopáž: 90-120 minut (s přestávkou)

8.3. pá/fri Stomper 98 (DE) http://facebook.com/Stomper98, Začiatok Konca (SK) http://facebook.com/zaciatokkonca1990, Better Way http://bandzone.cz/betterway 19:00 (550 Kč / předprodej v síti GoOut / 650 Kč na místě)

Veteráni tradičního oi street punku Stomper 98 z Německa, kteří oslavili 25 let na scéně, přijedou konečně do Prahy! Večer zahájí Začiatok konca ze Slovenska a matadoři Better Way z Českých Budějovic.

FB EVENT: http://fb.me/e/17OrxacMl

9.3. so/sat Šárknádo: Ventolin http://facebook.com/ventolincz, Hello Marcel http://facebook.com/hellomarcel666, Ametyst http://facebook.com/ametyst.kapela/, Marcel Gidote’s Holy Crab http://facebook.com/marcelgidotesholycrab, DJ DiscoPeter (DE) a další 19:00 (1. vlna 350 Kč / 2. vlna 400 Kč / předprodej v síti GoOut / 420 Kč na místě)

Znáte ten nejlepší céčkový film na světě Sharknado?

Do Prahy se blíží žraločí bouře, kterou Národka dosud nezažila. Bizár, disco, kytary, rozhejbaný boky a rozlučka v epesním stylu.

Produkční Šárka Hlaváčková se po 5 letech loučí s Rock Café. Její Šárknádo se rozjelo hudební scénou a nasálo do sebe to nejlepší z mistrů trsání. Těšit se můžete na Ventolina, Hello Marcel, Ametyst či Marcel Gidote’s Holy Crab a další překvápka. Hurikán přitáhne z Německa i výjimečného hosta – DJ DiskoPeter!

Výtěžek z akce navíc nepůjde na Šárky dovolenou, nýbrž na žraločí charitu! http://sharktrust.org/

Tak neleň doma v akvárku a pojď si plácnout ploutví.

Žraloci se musí pořád hejbat, jinak konečná.

FB EVENT: http://fb.me/e/7qSiGaSXD

PREMIÉRA: Soubor Random – Vlaštovky z papíru http://facebook.com/profile.php?id=100091051819845 18:30 (200 Kč / 180 Kč držitelé ISIC karet / předprodej v síti GoOut)

Vlaštovka je pevně spjata se symbolem návratu.

Je schopna překonávat velké vzdálenosti a vracet se tam, odkud vyletěla.

Dokážeme se vrátit zpět? Dokážeme se vrátit tam, kde nám ještě pořád bylo dobře?

Utápíme se ve světě ideálů a používáme masky kamkoliv přijdeme. Trpíme ve světě, kde si své emoce a pocity nechávám zamknuté doma v šuplíku. Ale kdo doopravdy jsme? A víme to my sami?

Chci být vlaštovkou.

O souboru Random:

Studentský soubor Random vznikl velmi náhodně. Je složen z divadelních nadšenců z různých koutů republiky od Brna přes Prahu až po Chomutov. Někteří z uskupení se na jevišti ocitají téměř poprvé, jiné divadelničení živí. Zkoušení komplikuje dálka a časová vytíženost všech členů, ale když už se podaří zorganizovat zkoušku, nasazení a zápal pro věc, který všechny spojuje, nezná hranic.

Obsazení:

Samuel: Šimon Hrdlička

Sofie: Anna Štáfková/Viktorie Krobová

Max: Viktor Skarpíšek/Tomáš Hart

Laura: Tereza Blažková/Kristýna Weiglová

Marek: Martin Hasák/Jan Smolík

Bára: Anna Vopletalová/Bára Kožíšková

Scénář a režie: Dominik Macháček

Dramaturgie a produkce: Anna Vopletalová

Kostýmy: Bára Kožíšková

10.3. ne/sun Rock for People presents: Yonaka (UK) http://facebook.com/weareYONAKA + support: Noisy (UK) http://facebook.com/theworldnoisy/, Mimi Barks (DE) http://facebook.com/mimibarksofficial 19:00 (vyprodáno / sold out)

Britské trio – Theresa Jarvis [zpěv], Alex Crosby [baskytara] a George Werbrouck-Edwards [kytara] – spojuje pop, punk a hip-hop do hypnotického hybridu alternativního rocku. Skupina se s jasným záměrem a expanzivní vizí noří hluboko do témat duševního zdraví, posilování a „tady a teď“. Poté, co YONAKA nasbírala více než 150 milionů streamů a získala široké uznání, zahajuje další kapitolu vydáním svého nadcházejícího EP „Welcome To My House“, které právě vychází u LAVA/Republic Records.

Zvuk se ohýbá podle rozmarů emocí. Pro YONAKU se hudba mění spolu s náladami. Zkreslení pulzuje napětím v okamžicích těžké katarze, aby se pak vrátilo zpět v elektronickém výdechu.

Theresa vysvětluje téma EP: „Každá píseň představuje vzpomínku nebo emoci, která je ve mně. Všechny zážitky, kterými jsem prošla, strávily čas uvnitř mého domu a pohltily mě. Když se EP jmenuje „Welcome To My House“, vizuálně chci, aby posluchači mohli otevřít dveře, vstoupit do mého světa a vidět, co pro mě každá píseň v daném období mého života znamenala.“

„Doufám, že se při poslechu budete cítit posíleni, vyslyšeni a že na nic nejste sami,“ prohlašuje Theresa. „Když jsem slyšela příběhy jiných lidí, pomohlo mi to se uzdravit a vyrůst a ráda bych byla takovým světlem i pro ostatní.“

FB EVENT: http://fb.me/e/1xpbYjfBI

11.3. po/mon Buried Alive (USA) http://facebook.com/BuriedAliveHC/, Pure Heel (USA) http://facebook.com/pureheel + support 20:00 (430 Kč / předprodej v síti GoOut / 490 Kč na místě)

Na pondělí 11. března jsme připravili jednu specialitku – do Rock Café zavítají Buried Alive. V jejich čele stojí Scott Vogel, který je také frontmanem hardcore legendy Terror. Samotná kapela vznikla v pozdních 90. letech v americkém městě Buffalo a vydává pod Victory Records.

Společně s nimi k nám dorazí Pure Heel, ve kterých působí Scottův brácha.

Více info již brzy!

FB EVENT: http://fb.me/e/5a6nn8eC0

Vernisáž audiovizuální tvorby: Beata Kotrášová – Mým rtům chybí něha http://facebook.com/beata.kotrasova 18:00 (vstup zdarma)

V instalaci Mým rtům chybí něha je primárním médiem fotografie, kterou sama autorka vnímá spíše jako studii, mezistádium textu a videa. V prostoru neomezeném časem zachycuje rozklad osobnosti. Ten nemusí být v zásadě sebedestruktivní, díky rozpadu sebe sama na prvočinitele má možnost nahlédnout do kořenů své vlastní existence. Zobrazuje osamocené tělo na pomezí zvířete a člověka. Je hnána touhou vysvléct se ze svého těla a stát se nehmotou ve vakuu bez času, v němž by nalezla rovnováhu.

Beata Kotrášová je studentkou ateliéru Volného umění IV. pod vedením Aleksandry Vajd a Martins Kohouta na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ve své tvorbě se věnuje filmu, poezii a performance, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy ze snového prostředí. Vytváří hru na hraně smutku a sebeironie.

Vernisáž proběhne 11.3. od 18:00 a součástí bude autorská performance od tvůrkyně.

12.3. út/tue Chiki-liki tua (SK) http://facebook.com/chikilikitua 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Koncert prešovskej alternatívnej legendy!

Martin Višňovský / Stanislav Sninský / Tomáš Višňovský

V rámci programu vystúpi aj RAPTOR KOCH.

Chiki Liki Tu-a je slovenská alternatívna skupina, ktorá vznikla v Prešove v roku 1995. Kapela v súčasnosti pozostáva z basgitaristu/ speváka Martina Višňovského, gitaristu Stanislava Sninského a bubeníka Tomáša Višňovského. Chiki liki Tu-a odohrali cez 1400 koncertov v 15-tich krajinách Európy. Nevynechali kluby v mestách, ako je Paríž, Bordeaux, Londýn, Dublin, Belfast, Budapešť, Berlín, Drážďany, Skopje, Ľubľana, Praha, Varšava, Krakov, Bratislava, Viedeň ako aj vystúpenia na festivaloch Sziget, Trutnov Open Air, Pohoda, Rock for People, Colours of Ostrava, Schengen fest, Taksirat a Grape.

FB EVENT: http://fb.me/e/4wrjlq4JE

Divadlo S bojkou v zádech: Vztahology http://facebook.com/sbojkou 19:30 (220 Kč / 200 Kč držitelé ISIC karet / předprodej v síti GoOut)

Sled rychlých scének, které jsou spojeny klasickým příběhem vztahu mezi mužem a ženou. Od prvních schůzek, přes budování vztahu až po únavu ze stereotypu a nikdy nekončícího zápasu mezi oběma pohlavími. Jedná se o vtipný a jak již název napovídá, lehce alternativní kousek, ve kterém se, vězte, každý z vás najde.

Režie: Michaela Jankulárová

Hudba: Karel Kořínek

Hrají:

Zuzana Pečová

Kateřina Borovičková

Lucie Krausová

Marcela Kutláková

Dominik Novotný

Daniel Pracný

Jan Rogos

Mária Štefániková

FB EVENT: http://fb.me/e/69iU1PGQk

13.3. st/wed Black Water County (UK) http://facebook.com/BlackWaterCounty, Foggy Dude http://facebook.com/foggyDude 20:00 (250 Kč + poplatky / předprodej v síti GoOut / 300 Kč na místě)

ST. PATRICK’S DAY 2024 se bude slavit jako žádný jiný, protože BLACK WATER COUNTY (UK) přijíždějí do Prahy! Uvidíme se 13. března v Rock Café!

BLACK WATER COUNTY (UK)

Folkpunková formace Black Water County pochází z jihozápadní části Velké Británie a společně působí už téměř deset let, přičemž se postupem času odklonila od prošlapané cesty teenagerovské drzosti (plus spousty alkoholu) k ostražité introverzi; doufá, že se jí podaří skrze příběhy utlačovaných a zlomených srdcí najít spřízněnost. S nezbytným nádechem ducha a nálady. http://youtube.com/blackwatercounty

FOGGY DUDE (CZ)

Nezdravá glorifikace alkoholu, zejména piva a whisky! Irský kvůli houslím, mandolíně a akordeonu; punkový, protože se na ně snažíme hrát! Texty plné epických vymyšlených příběhů a neznámých hospod! Punková kapela BEZ JAKÝCHKOLIV tetování! To a ještě méně můžete zažít jen s Foggy Dude! http://youtube.com/channel/UCCSsVHPzC6Leuyh-Xtzk33w.

FB EVENT: http://fb.me/e/6kwRtPLqh

Hodina dějepichu: Stalingrad – Zamrzlé peklo http://facebook.com/hodinadejepichu 19:00 (400 Kč / předprodej v síti GoOut)

Hodina dějepichu je humorný podcast časopisu Reflex o historii erotiky, sexu a sexuality. Napříč celou lidskou kulturou a historií. Podcastem provází Jan Studnička, redaktor Reflexu, komik, scénárista a publicista. A Tereza. Tereza je hezká.

14.3. čt/wed Turbobier (AT) http://facebook.com/turbobier + support: Focus (DE) http://focus-band.de 20:00 (399 Kč / předprodej v síit GoOut / 450 Kč na místě)

Rakouská punk-rock’n’rollové kapela TURBOBIER se v březnu 2024 vydává s novým albem na velké turné po Rakousku, Německu, Švýcarsku, Itálii a České republice. TURBOBIER odehrají celkem 19 koncertů v těchto zemích, a turné vyvrcholí v jejich rodné Vídni. Jednou z jejich zastávek bude také Praha, kdy zavítají k nám do Rock Café.

Fanoušci TURBOBIER museli čekat téměř čtyři roky, ale v roce 2024 to konečně přijde – nové album Nobel geht die Welt zugrund. Jejich frontman Marco Pogo, který mimo jiné kandidoval i na rakouského prezidenta, se na něm vrací ke svým kořenům – bude to hlasité, bude to razantní, budou to TURBOBIER. Šest piv a rock’n’roll.

FB EVENT: http://fb.me/e/1Yj4dSwNi

15.3. pá/fri Waves tour 2024: Totally Nothin http://facebook.com/totallynothin, Skelly http://youtube.com/@skellyxr, IAM OSKAR http://facebook.com/oskariam a hosté 21:00 (290 Kč / předprodej v síti GoOut)

PRAHA – ROCK CAFÉ

Totally Nothin, Skelly, IAM OSKAR, DJ Kadr, DJ Buffy, Jacob

Special guest: Pam Rabbit, Annabelle, Hey Yendo, Sara Noff, metyou, Axel47

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

TOTALLY NOTHIN, jedna z nejvýraznějších osobností GEN Z na české rapové scéně, míří po vydání nového alba WAVES na oficiální WAVES TOUR 2024, aby vám svoje právoplatné místo na výsluní dokázal naživo.

Zavítá také do pražského ROCK CAFÉ, kde představí nejen nové album, ale poprvé na živo s kapelou také poslední vydané EP MY2. Vystoupí Totally Nothin + live band, Skelly a IAM OSKAR. Mezi hosty se pak objeví také umělci jako Pam Rabbit, Annabelle, Sara Noff, Hey Yendo, metyou nebo Axel47. O after se postarají DJ Kadr a DJ Buffy společně s DJ Jakoob.

Můžeš se tak těšit na mejdan plný hudby a zábavy do ranních hodin, proto na nic nečekej a zapiš si do diáře termín 15.3.2024 nebo si rovnou zakup svou vstupenku.

FB EVENT: http://fb.me/e/6JVQ6kFvb

Underground Comedy Speciál: RAW stand-up http://facebook.com/undergroundComedyPrague 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 Kč na místě)

Show ostrá jako nebroušený diamant. Můžete se sice pořezat, často na to není pěkný pohled, ale někde tam uvnitř pod nánosem bahna se možná ukrývá pravý poklad. Nebo taky ne. Právě tady, na našich RAW večerech předvedou naši komici své úplně nové materiály. Doteď jste je nemohli slyšet. A oni nemohou tušit, jestli se budete smát. Žádná jiná stand-up show v Praze nenabídne takovou dávku adrenalinu a čisté energie.

Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

O hudební doprovod se postará Tonda Procházka z kapely The Cupcake Collective, který spojí jednotlivé noty v záplavu kordů, akordů, konkordů a akordeonů.

FB EVENT: http://fb.me/e/3RBjKN2Yg

16.3. so/sat Březnové zábavy (studentská párty): DJ Inorganic, DJ F4SZTRAKTOR 21:00 (300 Kč základní / 200 Kč studenti / vstupenky pouze na místě)

Letos již po 33. pořádá maďarský studentský kroužek Endre Adyho sérii akcí Březnové zábavy, které zakončí jako obvykle studentská párty. Vystoupí DJ Inorganic, následně DJ F4sztraktor.

17.3. ne/sun Obscure presents: Born Of Osiris (USA) http://facebook.com/bornofosiris, Attila (USA) http://facebook.com/AttilaGA, Aviana (SWE) http://facebook.com/avianaswe, Crown Magnetar (UK) http://facebook.com/crownmagnetar 19:00 (590 Kč / předprodej v sítích Obscure, GoOut a Ticketmaster / 650 Kč na místě)

Pro metalcorové Born of Osiris se album “The Simulation” stalo vyloženě odrazovým můstkem v jejich kariéře a jsou nyní ve fázi, kdy jsou schopni nám představit víc než bychom kdy čekali, dokazují to i na dalším albu Angel and Alien, které sklidilo vřelé reakce nejen od nejvěrnějších fanoušků. S příchodem nového kytaristy Nicka se částečně změnil způsob psaní nových songů. Kapela ráda objevuje nové hudební končiny a s potutelným úsměvem slibují nové album.

Attila provokuje a nutno říct, že to umí, to bezpochyb. Jejich neskutečně barevná a neustále pulzující výbušná směs metalcoru, rapu a snad i nu-metalu dokáže roztančit nejen mladé fanynky s růžovými vlasy, ale sem tam i nějakého toho staršího death metalistu, krčícího se v koutku. Poslední singly jako „FU4EVR“ či „Mia Goth“ možná překvapily trochu jiným, chcete-li měkkčím zvukem, ale rozhodně nezklamaly. Ostatně, nenechte se zmást, to co jste si vždy přáli od Attily na koncertě dostat, to dostanete, chaos!

Zářivou budoucnost si dovolíme prorokovat supportujícím AVIANA, jejichž drsnější breakdowny vás nenechají v Rock Café sedět v předsálí a výhrou budiž i výběr deathcorových Crown Magnetar.

Řekněme si to na rovinu, tenhle line up si zaslouží vyprodání!

FB EVENT: http://fb.me/e/bpA9KKe6o

18.3. po/mon M.B.A. Company: 5 let souboru http://facebook.com/divadlo.mbacompany 19:30 (250 Kč / 150 Kč držitelé ISIC karty / předprodej v síti GoOut)

Psalo se 18.3.2019, kdy M.B.A. Company poprvé vylezlo před světla reflektorů. Odehrálo se tak za příležitosti české premiéry textu Jess a Joe navždy na naší stálé scéně Rock Café Praha. Bude tomu tedy už pět let.

Pojďte s námi naši existenci v divadelním světě oslavit! Začneme tím, co to vše odstartovalo a to inscenovaným čtením textu Zoe Cooper Jess a Joe navždy v původním obsazení Vladimír Bastl a Dagmar Jegerová.

Posléze se můžete těšit na program, který si pro Vás připravil soubour M.B.A.company a jejich hosté.

19.3. út/tue FreeZone: Hudební charitativní festival 3. lékařské fakulty UK http://facebook.com/trimed.lf3 18:00 (vstup zdarma / free entry)

ND+ LAB: Snad nejedete na Boleslav?! http://facebook.com/narodnidivadloplus 19:30 (150 Kč / předprodej v síti GoOut / 200 Kč na místě)

Životní krize a stresové situace ženou hrdinky a hrdiny hry z měst a vesnic do středočeských lesů. Smráká se, každý je tak trochu na útěku a každým by tak trochu potřeboval najít správný směr. Světla a hluk kempu u jezera přitahuje lidi jako žárovka.

Inscenace hry kooperativně vytvořené dvanácti autory v rámci kurzu Národního divadla Piš hry!

Autoři textu:

Karel Eliáš, Julie Fišarová, Eva Hnilicová, Veronika Holečková, Ivana Hronková, Tereza Kmoníčková, Michal Křivan Vodička, Antonín Miškovský, Petra Roubalová, Anna Turková, pod lektorským vedením Marie Novákové

Hrají:

Denisa Čapková, Barbora Černá, David Dolyák, Karel Eliáš, Natálie Eliášová, Tereza Jakubíková, Jakub Jankovský, Adina Jindrová, Anna Kopřivová, Jakub Michálek, Jolana Petříková, Eliška Sládečková

Lektoři kurzu: Ivo Kristián Kubák a Marie Nováková

Dramaturgie: Julie Fišarová

Produkce: Adam Jurčík

Produkce ND: Zuzana Kráľová

Použitá hudba: kapela P/\ST – píseň Tíseň

Inscenace vznikla v rámci kurzu tvůrčího psaní Piš hry! a hereckého kurzu ND + LAB.

FB EVENT: http://fb.me/e/1XQFn8jYW

20.3. st/wed Space of Variations (UA) http://facebook.com/SpaceOfVariations/, STELLVRIS http://facebook.com/STELLVRIS.band, Up!Great http://facebook.com/profile.php?id=100063505669541 20:00 (1. vlna 320 Kč / 2. vlna 380 Kč / předprodej v síti GoOut / 450 Kč na místě)

Space Of Variations /UA/

Neodmyslitelně zásadní kapela současné undergroundové moderní metalové scény. Díky své intenzivní práci a houževnatosti byla tato kapela vystřelena ze své ukrajinské domoviny, aby dokázala, že jejich originální hudba má být součástí mezinárodní hudební scény. Svým přístupem “nikdy to nevzdávej” se dostali až na pódia, kde hráli po boku kapel jako P.O.D., Architects, Eskimo Callboy, Jinjer, Emmure, Devil Driver, Bad Omens, Three Days Grace, Malevolence, Vended nebo Adept a sami si vydali několik singlů. Mezi nejvýznamnější počiny patří LP Mind Darknet, jež obsahuje fantastický singl “Tibet”, který má na YouTube už přes 800 tis. zhlédnutí a zaujal nejen fanoušky, ale také lidi točící se kolem hudebního průmyslu. Ukrajinská elektrárna Space Of Variations objevuje zajímavá zvuková zákoutí a pocity a získává si posluchače tím, že je pohltí nejrůznějšími náladami obsažených v melodiích i textech, prožívají vše od brutálních a nekompromisních momentů po emočně vypjaté. Na tour budou propagovat jejich zatím poslední počin „Imago“, který vydali u Napalm Records.

Up!Great /CZ/

Veronica Hurt a její chlapci.

HC/rock/nu-metalový mix s absolutní ženskou energií. Vydali tři desky, milují míchání stylů nejen ve vlastní tvorbě, ale rádi spojují svá živá vystoupení s kapelami různých žánrů.

Sdíleli pódia s ukrajinskou crossoverovou smrští Jinjer a v průběhu minulých let se často objevovali na pódiích po boku moldavských nu-metalistů Infected Rain. Na konci minulého roku dokončili v DS studiu nové CD. Z alba jsou zatím venku dva singly s videoklipy – “Everyone Knows the Truth” a “Why?!”.

FB EVENT: http://fb.me/e/3iDVmU2dd

Underground Comedy: Nesem vám noviny http://facebook.com/NesemVamNoviny 20:00 (350 Kč / předprodej v síti GoOut / 400 Kč na místě)

Komici ze skupiny Underground Comedy představují skoro nový formát zábavného večera, ve kterém vás provedou událostmi z uplynulého měsíce v Česku i v zahraničí. Formou kvízové soutěže se společně pozastaví nad tím, co hýbalo a dosud hýbe veřejným děním.

Stopáž: 90-120 minut (s přestávkou)

21.3. čt/thu Sto zvířat http://facebook.com/stozvirat 20:00 (390 Kč / předprodej v síti GoOut / 450 Kč na místě)

Turné s názvem „99 zvířat na turné“ k 34 letům existence kapely Sto zvířat, kde představí nové album a společně vzpomenem na Honzu.

Kapela vznikla v roce 1990 ze studentského rock’n’roll bandu Matěj Čech a představila se pražskému publiku podzimním dvojkoncertem v Malostranské besedě v Praze. Dosud vydala 12 alb, zatím poslední 30 let testováno na lidech vyšlo v roce 2020. Kapela odehrála na dva a půl tisíce koncertů u nás, v USA, v Německu, ve Francii, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Nejsledovanějším klipem na Youtube je píseň Nikdy nic nebylo, která má nejméně přes 8 milionů shlédnutí. Mezi zakládající členy patřil spolu se zpěvačkou Janou Jelínkovou a textařem Tomášem Belkem i zpěvák Honza Kalina, který zemřel na následky nemoci nečekaně 18. srpna 2023.

FB EVENT: http://fb.me/e/3x3U7xLmR

Hodina dějepichu: Stalingrad – Zamrzlé peklo http://facebook.com/hodinadejepichu 19:00 (400 Kč / předprodej v síti GoOut)

Hodina dějepichu je humorný podcast časopisu Reflex o historii erotiky, sexu a sexuality. Napříč celou lidskou kulturou a historií. Podcastem provází Jan Studnička, redaktor Reflexu, komik, scénárista a publicista. A Tereza. Tereza je hezká.

22.3. pá/fri Nerudný fest 2024: Stříbrný Rafael http://facebook.com/silberaff, Obrben http://youtube.com/@obrben, StayJ http://facebook.com/stayjmusic, Časovač http://facebook.com/casovac.kapela, Hansen http://facebook.com/hansenband a další 17:30 (280 Kč základní / 220 Kč student / předprodej v síti GoOut / 320 Kč základní / 250 Kč student na místě)

Božský a snový! Přijďte na festival vašich snů do Rock Café. Letos 22.3 od 18:00 vás čekáme. Můžete se těšit na najetý program všech žánrů, ve kterém si každý najde to své. Nebudete vědět, na jakou stage se dřív podívat!

Festival má čtrnáctiletou tradici, s hlavní myšlenkou studenti studentům, proto u nás hrají božské studentské kapely! Neváhejte a v březnu doražte!

Main stage

18:00 – 18:40 The Interlude

19:00 – 19:40 Hansen

20:00 – 20:40 Časovač

21:00 – 21:40 StayJ

22:00 – 22:40 Obrben

23:00 – 23:40 Stříbrný Rafael

00:00 – 00:40 pastavbacku

Aku stage

19:30 – 20:10 The thumpers

20:30 – 21:10 Antonie

21:30 – 22:10 Padá penis něco si přej

22:30 – 23:10 Stand-up

FB EVENT: http://fb.me/e/1LLxIZWJt

23.3. so/sat JMSN (USA) http://facebook.com/officialJMSN 20:00 (550 Kč / předprodej v síti GoOut / 600 Kč na místě)

Americký R&B a soulový zpěvák, multiinstrumentalista a producent JMSN se vrací do Prahy. V říjnu 2023 vydal své doposud poslední album Soft Spot, které v Rock Café představí v sobotu 23. března 2024!

JMSN (vlastním jménem Christian Berishaj) platí za velmi talentovaného hudebníka, v minulosti mimo jiné spolupracoval také třeba s umělci jako Kendrick Lamar, The Game, J.Cole, Tyga, Ab-Soul nebo Ta-ku.

Koncert se uskuteční v rámci oslav 33 let Rock Café.

Více info již brzy!

FB EVENT: http://fb.me/e/3ZGpMKug3

24.3. ne/sun 1. repríza: Soubor Random – Vlaštovky z papíru http://facebook.com/profile.php?id=100091051819845 19:00 (200 Kč / 180 Kč držitelé karty ISIC / předprodej v síti GoOut)

Vlaštovka je pevně spjata se symbolem návratu.

Je schopna překonávat velké vzdálenosti a vracet se tam, odkud vyletěla.

Dokážeme se vrátit zpět? Dokážeme se vrátit tam, kde nám ještě pořád bylo dobře?

Utápíme se ve světě ideálů a používáme masky kamkoliv přijdeme. Trpíme ve světě, kde si své emoce a pocity nechávám zamknuté doma v šuplíku. Ale kdo doopravdy jsme? A víme to my sami?

Chci být vlaštovkou.

O souboru Random:

Studentský soubor Random vznikl velmi náhodně. Je složen z divadelních nadšenců z různých koutů republiky od Brna přes Prahu až po Chomutov. Někteří z uskupení se na jevišti ocitají téměř poprvé, jiné divadelničení živí. Zkoušení komplikuje dálka a časová vytíženost všech členů, ale když už se podaří zorganizovat zkoušku, nasazení a zápal pro věc, který všechny spojuje, nezná hranic.

Obsazení:

Samuel: Šimon Hrdlička

Sofie: Anna Štáfková/Viktorie Krobová

Max: Viktor Skarpíšek/Tomáš Hart

Laura: Tereza Blažková/Kristýna Weiglová

Marek: Martin Hasák/Jan Smolík

Bára: Anna Vopletalová/Bára Kožíšková

Scénář a režie: Dominik Macháček

Dramaturgie a produkce: Anna Vopletalová

Kostýmy: Bára Kožíšková

25.3. po/mon Pade na Pade: Improkabaret Barbie vs. Oppenheimer http://facebook.com/PadeNaPade 19:30 (290 Kč / předprodej v síti GoOut)

Fenomén Barbenheimer nám přinesl kulturní válku mezi růžovou a černobílou, která v březnu vyvrcholí nejprve na Oscarech a následně v Rock Café během tematického improkabaretu divadla Pade na Pade. Tým Barbie se postaví týmu Oppenheimer během riskantního výletu do světa výbušných kontrastů. Během úderných skečových střetů se můžete bohapustě bavit nebo se ponořit do reflexe toho, co nám Barbie a Oppenheimer říkají o našich hodnotách, předsudcích a prioritách.

26.3. út/tue Like It http://facebook.com/Like.it.official + support: Echo http://facebook.com/kapelaecho 20:00 (250 Kč / předprodej v síti Ticketlive / 300 Kč na místě)

Kapela LIKE-IT vyráží na jarní část svého turné, tentokrát v Praze zavítá do legendární Rock Café.

FB EVENT: http://fb.me/e/1EyU2RayG

Nekostel – Experimentální bohoslužba se Sašou Flekem a Sašou Jacobea http://facebook.com/nekostel.restaurace 19:00 (vstupné dobrovolné)

Nekostel, to jsou experimentální evangelické bohoslužby v Rock Café pro všechny, kterým jsou stěny kostela cizí. V duchovní restauraci Nekostel se podává kulturně relevantní kuchyně.

Otevření 18:30

Začátek 19:00

27.3. st/wed Carvel (CH) http://facebook.com/carvelofficial + support 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Je čas trochu rozvlnit boky v rytmu funku, soulu a disca. A právě k tomu nás už ve středu 27. března vyzvou CARVEL‘ ze Švýcarska!

CARVEL‘ tvoří bratři Mario a Tobias Metzger a dlouholetí přátelé Jerome Schwarz a Simon Altwegg. Tato parta byla dvakrát pozvána na turné po celé Evropě americkým duem The Score, kde hráli vyprodané koncerty v Londýně, Berlíně, Amsterdamu, Praze a Paříži.

Jejich nejnovější singly „Ticket to the Moon“ a „Lover (Not Your Friend)“ jsou zařazeny do Spotify kurátorského playlistu ‚Nu-Disco‘ a přinesly srovnání s umělci jako Parcels, Jungle, Franc Moody, L’Impératrice a Flamingo Pier.

Dost ale bylo slov, je na čase tančit – naleštěte taneční střevíce, potkáme se 27. března!

Více info včetně supportu již brzy!

FB EVENT: http://fb.me/e/6CDjotA6E

Underground Comedy: Showdown Nikoly Džokiće http://facebook.com/NesemVamNoviny 20:00 (300 Kč / předprodej v síti GoOut / 350 Kč na místě)

Show ostrá jako nebroušený diamant. Můžete se sice pořezat, často na to není pěkný pohled, ale někde tam uvnitř pod nánosem bahna se možná skrývá pravý poklad. Nebo taky ne. Právě tady, na našich OPEN MIC večerech s Nikolou Džokićem předvedou nový vybraní komici své materiály.

Večer plný fresh výstupů a nové krve.

Humor, který vás nenechá v klidu.

Témata, o kterých se nemluví.

Přijďte zase rozvibrovat své bránice a pořádně se zasmát!

28.3. čt/thu MUSIC BAR – vstup zdarma / free entry!

29.3. pá/fri M.B.A. Company – My děti ze stanice ZOO http://facebook.com/divadlo.mbacompany 19:00 (200 Kč – 350 Kč / předprodej v síti GoOut)

Christiane F., mladá dívka z Gropiusstadtu v Západním Německu 70. let, která se ve svých 12ti letech v evangelickém centru pro mládež poprvé setkala s hašišem, ve 13ti letech pak na diskotéce s heroinem. Brzy se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli vydělávala na stanici Zoo peníze na drogy prostitucí. Christiane F. vypráví o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, které oznamují jejich smrt. Příběh Christiane F. se denně opakuje po celém světě

Kdo jsou M.B.A. Company?

Jsme divadelní soubor M.B.A. Company (“Murder By Art”) založený v roce 2019 třemi herci: Vladimírem Bastlem, Dagmar Jegerovou a Viktorií Mellešovou. Naším prvním milníkem byla česká premiéra hry “Jess a Joe navždy” od Zoe Cooper. Text současné britské autorky ukazuje vztah dvou mladých lidí, kteří, ač se tomu sebevíc brání, jsou na tom lépe spolu, než bez sebe. Jess a Joe, holka

a kluk, kteří se snaží přijít na to, kdo jsou a jak zapadnout do světa okolo sebe. Platí to, co jim říkali doma? Mají máma s tátou vždycky pravdu? A je v tom světě pro ně vůbec místo?

30.3. so/sat M.B.A. Company – My děti ze stanice ZOO http://facebook.com/divadlo.mbacompany 19:00 (200 Kč – 350 Kč / předprodej v síti GoOut)

Christiane F., mladá dívka z Gropiusstadtu v Západním Německu 70. let, která se ve svých 12ti letech v evangelickém centru pro mládež poprvé setkala s hašišem, ve 13ti letech pak na diskotéce s heroinem. Brzy se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli vydělávala na stanici Zoo peníze na drogy prostitucí. Christiane F. vypráví o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, které oznamují jejich smrt. Příběh Christiane F. se denně opakuje po celém světě

Kdo jsou M.B.A. Company?

Jsme divadelní soubor M.B.A. Company (“Murder By Art”) založený v roce 2019 třemi herci: Vladimírem Bastlem, Dagmar Jegerovou a Viktorií Mellešovou. Naším prvním milníkem byla česká premiéra hry “Jess a Joe navždy” od Zoe Cooper. Text současné britské autorky ukazuje vztah dvou mladých lidí, kteří, ač se tomu sebevíc brání, jsou na tom lépe spolu, než bez sebe. Jess a Joe, holka a kluk, kteří se snaží přijít na to, kdo jsou a jak zapadnout do světa okolo sebe. Platí to, co jim říkali doma? Mají máma s tátou vždycky pravdu? A je v tom světě pro ně vůbec místo?

31.3. ne/sun 1. repríza: Zkyslá smetánka http://facebook.com/profile.php?id=61556308521806 19:30 (vyprodáno / sold out)

Dáme jednu malou? Ale jen jednu, zejtra musim do práce!

Maj super kámoše, super práci, super prachy a super zábavnej život, zvlášť, když maj v kapse bílej zip sáček v pohotovostní pozici. Ale co se stane, když se ukáže, že jeden z nich asi trochu kecá? Tahle pražská smetánka je pravděpodobně trochu zkyslá…

Scénář: Markéta Lukášková

Režie: Lukáš Pečenka

Hrají: Michal Kern, Jan Sklenář, Zdeněk Hruška, Míra Nosek, Michal Slaný, Tereza Petrášková, Lea Surovcová

Kostýmy a plakát: Lucie Charvátová

Produkce: Radka Rüster

Galerie:

Výstava audiovizuální tvorby: Beata Kotrášová – Mým rtům chybí něha / 11.3.2024 – 7.4.2024

V instalaci Mým rtům chybí něha je primárním médiem fotografie, kterou sama autorka vnímá spíše jako studii, mezistádium textu a videa. V prostoru neomezeném časem zachycuje rozklad osobnosti. Ten nemusí být v zásadě sebedestruktivní, díky rozpadu sebe sama na prvočinitele má možnost nahlédnout do kořenů své vlastní existence. Zobrazuje osamocené tělo na pomezí zvířete a člověka. Je hnána touhou vysvléct se ze svého těla a stát se nehmotou ve vakuu bez času, v němž by nalezla rovnováhu.

Beata Kotrášová je studentkou ateliéru Volného umění IV. pod vedením Aleksandry Vajd a Martins Kohouta na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ve své tvorbě se věnuje filmu, poezii a performance, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy ze snového prostředí. Vytváří hru na hraně smutku a sebeironie.

Otevírací doba klubu:

pondělí – čtvrtek 13:00 – 3:00

pátek 13:00 – 4:00

sobota 17:00 – 4:00

neděle 17:00 – 1:00

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama