V badmintonové extralize vládnou Slatina a Benátky. Základní kolo skončilo, na programu je play-off

Loňským finalistům se daří také v letošní sezoně, když si v domácí extralize zajistili přímý postup do semifinále. Badmintonový klub Brno Slatina v základní části neprohrál, o bod zpět jsou Benátky nad Jizerou. Do čtvrtfinálových duelů postoupila B.O. Chance Ostrava, která vyzve Sokol Klimkovice. Druhou dvojici tvoří Meteor Praha a Plzeň. Na chvostu se nic nemění, FSpS MU končí sezonu na sedmé příčce, z posledního místa pak baráži znovu neunikl Český Krumlov. Ten v novém formátu bude hrát baráž s vítězem 1. celostátní ligy.

V základní části badmintonové extraligy neprohrála Slatina ani jeden duel, celkem si připsala 38 vítězných zápasů a 11 prohraných. Úřadující šampioni o víkendu zcela jasně ovládli derby brněnských týmů – hostující Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity porazili drtivě bez ztráty setu. Nejvíce se daří dánské hráčce Sara Lundgaard, která z deseti zápasů brala osm výher. Stejný počet má na svém kontě Jeppe Bay.

Ve statistikách domácí extraligy vládne Jan Louda, kterému se velice daří. Elitní český reprezentant ze 14 utkáních prohrál pouze jediné. Celkově získal 39 setů a neuspěl v deseti. Triumfoval také na kurtech Benátek nad Jizerou, když uspěl v singlu a v deblu s Jiřím Králem. S Plzní po základní části skončil na čtvrtém místě a v play-off vyzve pražský Meteor. „Prohrál jsem zatím jenom jeden zápas, jsem moc rád, že mám takovou statistku v extralize. Teď se budeme soustředit na čtvrtfinále proti Meteoru, naším cílem je se dostat mezi čtyři nejlepší týmy,“ prohlásil Jan Louda.

Benátky v letošní sezoně celkem zatím pětkrát vyhrály a dvakrát prohrály. Nejvíce se dařilo Mikkelu Mikkelsenovi z Dánska a hráčce ze stejné země Rikke Soby Hansem, kteří shodně vybojovali dvanáct výher ze čtrnácti duelů a jsou ve statistikách na druhém a třetím místě. Sokol Klimkovice z šesté pozice čeká čtvrtfinále, ve kterém vyzvou staré známé z B.O. Chance Ostrava. Za tento tým exceluje Tereza Švábíková, která zaznamenala devět výher z jedenácti utkání, což je pátý nejlepší dosavadní výkon.

Čtvrtfinále extraligy je na programu o posledním březnovém víkendu, poté následuje Final Four, kde se rozhodne o titulech.

Výsledky 4. kola Extraligy smíšených družstev:

SK Brno Slatina – Badminton FSpS MU 7:0

BK 1973 Benátky nad Jizerou – BA Plzeň 5:2

SKB Český Krumlov – TJ Sokol Klimkovice 3:4

B.O. Chance Ostrava Sportclub – BK Meteor Praha 4:3

Závěrečná tabulka základní části

body výhry prohry

1. SK Brno Slatina 16 7 0

2. BK 1973 Benátky nad Jizerou 15 5 2

3. B.O.Chance Ostrava Sportclub 13 5 2

4. BA Plzeň 12 4 3

5. BK Meteor Praha 9 3 4

6. TJ Sokol Klimkovice 8 3 4

7. Badminton FSpS MU 3 1 6

8. SKB Český Krumlov 1 0 7

Foto: BK 1973 Benátky nad Jizerou

Zdroj: .Czech Badminton

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama