GUMP – JSME DVOJKA

Film Gump – pes, který naučil lidi žít, měl premiéru v létě roku 2021 a producent a zároveň autor knižní předlohy Filip Rožek tehdy neplánoval žádné pokračování. Po třech letech je ale všechno jinak. Okolnosti se změnily, život přinesl nová rozhodnutí a snímek Gump – jsme dvojka režiséra F. A. Brabce přijde do českých kin 28. března. Ve filmu diváci uvidí staré známé, ale i nové tváře, příběh bude veselejší a ještě větší prostor dostala láska a vztah mezi člověkem a zvířetem.

Kromě Richarda Krajča, Bolka Polívky, Vici Kerekes, Josefa Vojtka, Nely Boudové nebo Martiny Pártlové se ve snímku objeví nově i Štěpán Kozub. O hudbu se postaral Ondřej Brzobohatý. Psa Gumpa opět namluvil Ivan Trojan a i tentokrát vznikla audiokniha s jeho hlasem. Je určena každému, kdo má rád zvířata a rozumí nebo by chtěl porozumět psí duši. „Kniha o Gumpovi dělá lidi lepšími. Prostřednictvím Gumpova příběhu více poznáte pejsky, knihy vás přimějí více přemýšlet nad svými vztahy se zvířaty a lidmi. I mně se minimálně na měsíc proměnil můj vztah k mému pejskovi Kubovi,“ řekl upřímně Trojan.

Ústřední song snímku Život je krásný natočil Richard Krajčo se svojí kapelou Kryštof. Titulkovou píseň Život je pes pak složil Pokáč a opět v ní uslyšíme Richarda Krajča, Lucii Bílou Václava Noida Bártu, Martinu Pártlovou nebo Moniku Bagárovou. Pro filmového Gumpa vznikly v minulosti už dvě české písničky. Jednu nazpívala Olga Lounová s dalšími kolegy z hudební branže a jmenuje se Protože to nevzdám. Druhá pak vzešla z pera Marka Ztraceného a má název Vítr do plachet.

GUMP – JSME DVOJKA

Ahoj, tady Gump. Pamatujete si ještě na mě? Je to hodně dní, co jsem se neozval, já vím. Ale byl jsem šťastnej. A když je pes šťastnej, tak stejně jako člověk nic jinýho nepotřebuje.

Moje nová filmová cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. S mým milovaným Béďou Kozím Bobkem projdeme příběhem, který už nám dávno předtím napsaly hvězdy. Na té cestě potkám opět spoustu nových lidí, ale taky zvířat, nejenom psů. Třeba statečné prasátko Prince, trochu nafoukaného kohouta Silvera, hvězdu manéže poníka Tommorowa nebo pejska Juliána, kterej svejm lidem zachránil život. A taky najdu svoji ségru Kytičku.

Pro ty z vás, pro který byl první film moc smutný a bolavý, tak nebojte. Teď bude veselejší. Neříkám, že nebudete plakat, ale tentokrát se určitě budete víc smát.

Příběh pro všechny, kteří dokážou číst ze psích očí, ale i pro ty, kteří to zatím neumějí nebo nevěří, že je to možné.

Můžete vidět ve všech kinech od 28. března. Těším se na vás.

Váš Gump

V lidských rolích se představí Bolek Polívka, Richard Krajčo, Vica Kerekes, Štěpán Kozub, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Anna Šulcová a další.

PREMIÉRA: 28. 3. 2024

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: GUMP – JSME DVOJKA

PRODUKCE: Česká republika, 2024

FORMÁT: 1:2,35. Cinemascope, Dolby Digital, 2D digital

JAZYKOVÁ ÚPRAVA: české znění

ŽÁNR: rodinný, dobrodružný

STOPÁŽ: 87 minut

PŘÍSTUPNOST: přístupný bez omezení

PRODUCENT: ScareVille, s. r. o. – Jiří Heckel, Filip Rožek, Zdeněk Havrlant

REŽIE: F. A. Brabec

SCÉNÁŘ: Filip Rožek

KAMERA: F. A. Brabec

STŘIH: Katarína Geyerová Buchanan

HUDBA: Ondřej Gregor Brzobohatý

HRAJÍ: Bolek Polívka, Richard Krajčo, Vica Kerekes, Štěpán Kozub, Zbigniew Czendlik, Zuzanka Švábková, Martina Pártlová, Karel Roden, Michaela Andělová, Patricie Pagáčová, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Josef Vojtek, Olga Lounová, Anna Šulcová, Ivan Trojan jako Gump a další

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama