Herec Příkazký si k narozeninám přeje obytňák!

Oblíbený herec Lukáš Příkazký oslavil své poslední narozeniny začínající trojkou, kromě zdraví a úspěchů v práci má ještě jedno velké přání. Jeho nový zatím tajný sen vyvstal díky natáčení letní komedie Prázdniny s Broučkem, ve které Lukáš ztvárňuje společně s Bárou Polákovou hlavní roli. V tomto snímku si své přání tak trochu vyzkoušel, nyní by ho chtěl realizovat i v reálném životě. Snímek režiséra Jiřího Matouška bude v kinech od 18. dubna.

Lukáš Příkazký v roli učitele. Zdroj_Bontonfilm

Natáčení nového rodinného filmu bylo nejspíš pro Lukáše vzrušujícím dobrodružstvím, plným nových výzev a příležitostí. A jak se zdá, právě tato zkušenost ho inspirovala k nápadu zažít dovolenou v karavanu, stejně tak, jako představitelé snímku Prázdniny s Broučkem. Ačkoli herec podle svých slov preferuje raději klid před adrenalinem, touha po objevování v něm od natáčení stále sílí. „Od té doby, co mám rodinu, dávám přednost klidnější dovolené. S mojí profesí je náročné najít čas a když už se člověk rozhodne, že někam vyrazí, tak je potřeba to naplánovat s velkým předstihem, tím se trochu vytrácí to kouzlo nečekaného dobrodružství,“ říká Příkazký. „Kdybych si ale mohl přát k narozeninám cokoli, tak by to kromě zdraví mé rodiny a úspěchů v pracovní sféře, mohl být obytný vůz. Velmi rád bych procestoval nejdřív Českou republiku a potom bych se pustil za hranice. Tahle myšlenka se v mé hlavě nezrodila přímo na natáčení filmu, ale právě tam jsem si uvědomil, jak fantastická věc to vlastně je. Upřímně bych preferoval na své cesty novější model, než je Brouček, ten je z roku 1972 a nejsem si jistý, že by se mi s ním podařilo moje plány uskutečnit. Možná ale o to dobrodružnější by moje cesta nakonec byla,“ doplňuje herec, který ve skrytu duše touží po své vytuněné dodávečce, kterou by si sám navrhnul a vlastními silami dal dohromady.

Lukáš Příkazký by si přál obytňák i v reálném životě. Zdroj_Bontonfilm.j

Lukáš Příkazký sám o sobě tvrdí, že je obstojný řidič, ale i tak pro něj bylo řízení obytňáku při natáčení občas pěkně náročné. „Vůbec jsem nečekal, že takhle stará věc bez posilovače řízení a jiných vymožeností bude mít tak dobré jízdní vlastnosti. Některé úkony jako třeba couvání do kopce a podobně byly ale dost náročné. U tohoto typu vozu je potřeba jet podle zrcátek, protože tam vlastně není vidět dozadu do zpětného zrcátka, ani se nemůžete otočit při couvání jako u klasického osobáku. Navíc zrcátka, která byla na Broučkovi při natáčení nebyla původní, aby to vypadalo líp na kameře. Ty fejkový filmový zrcátka tedy vůbec nefungovaly tak, jak měly a couvalo se s nimi opravdu hodně špatně. Párkrát jsem to zkusil, ale pak jsem to raději přenechal pánům od rekvizit, protože přece jen je lepší, když to nabourá někdo jiný,“ vypráví herec.

Lukáš Příkazký v novém filmu Prázdniny s Broučkem. Zdroj_Bontonfilm

O tom, že to s obytným vozem z roku 1972 nebylo jednoduché, ví své i režisér Jiří Matoušek. „Jednou při natáčení Broučkovi došlo palivo. Natankovali jsme znovu plnou nádrž, ale motor přesto nechtěl naskočit. Naštěstí náš rekvizitář Iggy je zkušený automechanik a dobře věděl, jak si s tím poradit. Musel z motoru odmontovat hadičku na přívod paliva do motoru a nasávat benzín pusou, aby se palivo do motoru dostalo. Tato skutečná příhoda nás inspirovala natolik, že jsme ji použili i ve filmu, kdy “Starosta” v roli Tomáše Jeřábka nasává palivo. Ten měl narozdíl od našeho rekvizitáře v hadičce jen ledový čaj a nepoblil se z toho jako Iggy, který nasával skutečný benzín. Náš rekvizitář byl za odměnu a jako poděkování, že se tak hezky staral o Broučka, obsazen jako cameo (krátký výstup osobnosti ve filmu). Je tedy vidět v jedné scéně v dílně, kde budí Pavla Zedníčka,“ uzavírá režisér Jiří Matoušek.

V komedii se dále představí Tomáš Jeřábek, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková a Pavel Nový. Film bude uveden do kin 18. dubna.

Zdroj: Lukáš Příkazký

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama