Herman st. z Ulice opět zasahuje u Gábiny. Co by do něj nikdo neřekl?

Od okamžiku, kdy se v seriálu Ulice poprvé objevil Hermanův otec, je to u Gábiny jako na minovém poli. Občas se zdá, že si Hermani k sobě konečně našli cestu, ale už vzápětí dojde k dalším výbuchům, které obvykle napáchají pořádné škody ve vztazích. Tentokrát ovšem Herman st. všechny překvapí. A možná i sám sebe… Co udělá a kdo to bude řešit nejvíc?

Soudce Nejvyššího soudu Jiří Herman st. (Marek Vašut) budí od pohledu takovou autoritu, že se Šimon (Jakub Krause) před ním pomalu staví po pozoru. Jirka Herman (Jan Holík) a Gábina (Aneta Krejčíková) už ale nejsou žádní školáci, aby se před ním třásli strachy a nechali si od něj zasahovat do života. To se znovu ukázalo před několika dny, kdy Gábina odkázala milého pana soudce do náležitých mezí, když se začal až příliš zasazovat o to, aby se Jirka postaral o pokračovatele jeho rodu.

Herman st. má co žehlit

Samotný soudce si ani neuvědomuje, jak neomaleně se ke Gábině i svému synovi chová. Pohání ho víra, že jedná v zájmu dobré věci, že ho nakonec pochopí. Kvůli zachování rodu je ochoten leccos skousnout. Dokonce jako první nabídne ruku ke smíru, což je podle Jirky u jeho otce věc nevídaná. Teď Herman st. překoná sám sebe, aniž by to měl vlastně v plánu. To je u něj již opravdu co říct. Na své šachovnici života je totiž vždy o pár tahů napřed. Nyní se však bude muset rozhodnout během několika vteřin.

Poprvé v roli dědy?

Herman st. si neustále mapuje terén u Gábiny a její rodiny. Jeho cíl je jasný. Chce se opět sblížit se synem. Ten už má ale vlastní život, do kterého si nemíní nechat zasahovat. Jenže Herman st. si s přibývajícím věkem uvědomuje, jak mu chybí rodina a vnoučata, kterým by mohl předávat své zkušenosti a současně je formovat dle svých měřítek hodnot. Teď k tomu bude mít i příležitost. Přestože to ani v nejmenším nečeká, jako děda kluka v pubertě bude mít premiéru už co nevidět. Šimonovi se totiž vymkne z rukou menší mejdan se spolužáky, který doma uspořádá. Jakmile Herman st., jenž k nim náhodou přijde, zahlédne láhev tvrdého alkoholu v rukou jednoho ze Šimonových kamarádů, začne rázem jednat. Dokonce oželí i pohodlí svého hotelu… Co všechno se u Gábiny doma semele? Co se bude Šimonovi jen hodně obtížně vysvětlovat? A jaká je vlastně pravda?

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama