Hrdinka nového seriálu České televize hledá adoptivní rodinu pro své nenarozené Děcko – v hlavní roli Judit Pecháček

Desetidílné komediální drama ze současnosti je o rozvedené matce, která se během třetího těhotenství rozhodne pro neobvyklé řešení své životní situace. Hned po porodu chce dítě svěřit novým adoptivním rodičům, které si sama vybere. Scénář pro seriál Děcko napsaly Kateřina Krobová a Lucie Macháčková. Režii si mezi sebe rozdělí další tvůrčí dvojice – Rozálie Kohoutová a Radim Špaček. V hlavních rolích diváci uvidí Judit Pecháček, Ondřeje Malého, Elizavetu Maximovou, Daniela Krejčíka, Andreje Poláka, Terezu Hofovou, Evu Hacurovou či Patrika Děrgela.

ČT_Děcko_FOTO Zuzana Páchová_Judit Pecháček.

„Námět a posléze scénáře mě nadchly svou originalitou, zaujala mě tematika náhradního rodičovství a v neposlední řadě mě lákala možnost pracovat s autorkami, které mají za sebou velmi úspěšné projekty, ale v oblasti televizního seriálu debutují. Líbí se mi jejich tah na branku i smysl pro humor,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová.

Spoluautorky divácky úspěšného pořadu Protivný sprostý matky, Kateřina Krobová a Lucie Macháčková, se tentokrát téma mateřství a rodičovství rozhodly rozpracovat v hraném seriálu. „Ústřední linkou všech deseti dílů Děcka je přímá adopce, tedy zcela legální postup, kdy si těhotná žena napřímo, bez asistence úřadů a institucí, vybere pár či jednotlivce, kterému po porodu svěří dítě do péče. Je to netradiční postup, ale vůbec ne neobvyklý,“ vysvětluje Lucie Macháčková. „Na příbězích našich hrdinů ukazujeme i různé podoby náhradního rodičovství. Velmi intenzivní vztah jsme samozřejmě měly s hlavní hrdinkou Klárou. Bylo těžké ji na začátku nesoudit, ale postupně jsme došly k pochopení, k sympatiím. Při psaní scénářů jsme s ní prožily téměř dva roky a ten vztah byl skutečně až na dřeň,“ doplňuje Kateřina Krobová.

ČT_Děcko_FOTO Zuzana Páchová_Lucie Macháčková a Kateřina Krobová.

Na obrazovky ČT se po seriálu Místo zločinu České Budějovice vrátí herecká hvězda, kterou si diváci pamatují také z pohádky Čertí brko nebo filmového dramatu Fair Play. „Moje hrdinka v seriálu Děcko už má dva potomky, každý z nich má jiného tatínka. Třetí těhotenství ji dostane do situace, kterou musí vyřešit hlavně s ohledem na svou stávající rodinu. Nejsympatičtější je mi na ní to, že všechno dělá pro dobro svých dětí. Je to milující matka v nelehké životní situaci,“ představuje svou postavu Judit Pecháček.

ČT_Děcko_FOTO Zuzana Páchová_Radim Špaček

O režii se dělí dva režiséři, kteří se spolu v tandemu potkávají poprvé. „Diváci se budou dívat na rodinný seriál, ve kterém hlavní hrdinka hledá nejlepší rodiče pro své třetí dítě. Sama dobře ví, že se o dalšího potomka nezvládne postarat tak, jak by si sama přála a představovala,“ říká režisérka Rozálie Kohoutová. A Radim Špaček doplňuje žánrové zasazení: „Hrajeme sice se závažným tématem, ale scénáře jsou plné humorných a odlehčených situací. Chceme se tedy víc než dramatu přiblížit komedii.“

ČT_Děcko_FOTO Zuzana Páchová_Rozálie Kohoutová a Radim Špaček

První klapka seriálu Děcko padla tento týden v Hořovicích na Berounsku, kde filmaři stráví většinu z celkem 74 natáčecích dnů. Dotočeno bude koncem léta, paralelně začne od dubna práce ve střižně. V programu ČT1 se seriál objeví v roce 2025.

námět a scénář: Kateřina Krobová, Lucie Macháčková // kamera: Šimon Dvořáček, Tomáš Uhlík // režie: Rozálie Kohoutová, Radim Špaček // výkonný producent: Jiří Vlach // kreativní producentka: Alena Müllerová // hrají: Judit Pecháček, Ondřej Malý, Elizaveta Maximová, Jan Jankovský, Daniel Krejčík, Andrej Polák, Eva Hacurová, Patrik Děrgel, Tereza Hofová, Jaromír Nosek, Vanda Hybnerová, Vladimír Polívka a další.

Zdroj: Česká televize     

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama