Jak se v Ulici slavily Velikonoce v minulosti? Turnaje, svatba, porod i vtipné koledy

divácky oblíbený seriál Ulice vypráví příběhy svých hrdinů již devatenáctou sezonu. A protože je to denní seriál, pravidelně s nimi slaví také svátky jara. Ty jsou v Ulici pokaždé jiné. Jedno ale mají společné – pomlázka nikdy nechybí. Jen se to někdy koledníkům pořádně vymkne z rukou. Co všechno se už událo v Ulici o Velikonocích?

V seriálu Ulice na TV Nova se letos slaví již devatenácté svátky jary. Tentokrát se bude koledovat u Marečkových, Blanky nebo Klímových. Jaké ale byly úplně první Velikonoce v Ulici? Jejich podtitul by klidně mohl být „kráska v nesnázích“. Lenka Drápalová (Michaela Badinková) se tehdy nechtěně uvěznila v koupelně kvůli vypadlé klice u dveří. Zachraňovat se ji vypravila Miriam Hejlová (Hana Maciuchová), samozřejmě v přestrojení, aby unikla z dosahu pomlázek. Její maskování bylo tak dokonalé, že se jí lekl i vlastní syn Jarda (Martin Hofmann). Bára (Tereza Brodská) a Jitka (Ilona Svobodová) tenkrát raději utekly na výlet, ovšem ani ony pomlázce neunikly. Pan Pešek (Rudolf Hrušínský), Olda (Ondřej Pavelka), Tomáš (Petr Vacek) a Jarda tak měli opravdové velikonoční žně.

Maxivelikonoce s maxipřekvapením pro Báru

V roce 2007 proběhly Velikonoce u Jordánových v maxistylu. Začalo to nevinně. Tomáš s dětmi Matějem (Jakub Štáfek) a Terezou (Patricie Solaříková, dnes Pagáčová) se rozhodli, že Báře připraví velké velikonoční překvapení. Spolu s Pavlem Tesaříkem (Petr Vršek) a Štěpánem (Štěpán Benoni) se pustili do pečení maxiberánka. Své veledílo sice s pomocí dalších partají v domě upekli, ale Báru tehdy málem kleplo, jen co vstoupila do bytu. Takovou spoušť totiž po návratu z několikadenní služební cesty skutečně nečekala.

Velikonoční šipkařský turnaj

Třetí Velikonoční pondělí v Ulici patřilo šipkařskému turnaji, který organizoval v hospodě Simonin (Pavla Tomicová) nezdárný a osobitý Pepan (Tomáš Matonoha). Tehdy se tam sešla pomalu půlka Ulice včetně Farských s Oldovou bývalou přítelkyní Tamarou (Markéta Hrubešová) a jejich nemanželským synem Jakubem (Richard Zevel), Richarda Zajíčka (Tomáš Valík), Hrihorije (Alexander Minajev), Henryho (Dan Brown) Lumíra Nykla (Václav Svoboda), jeho matky Vilmy (Jaroslava Obermaierová) i Miloslava Stárka (Stanislav Zindulka), jenž se tehdy Vilmě dvořil. Samozřejmě nechyběl ani dvounohý sexy zajíček, na kterém mohl nejen Pepan oči nechat, což se ani trochu nelíbilo jeho Simče. Pepanových prohřešků bylo tenkrát mnohem víc, takže vtipné trapasy nebraly konce.

Velikonoční fotbalový turnaj

V roce 2009 se v Ulici hrál velký Velikonoční turnaj v sálové kopané. Za uliční tým FC Hospoda nastoupil opravdu výkvět těch nejlepších. Jako trenér se blýskl Vlastimil Pešek, jeho asistentem byl kapitán Vojtěch Bařinka (Bořivoj Navrátil), mezi hráči kraloval Matěj Jordán, jenž soupeřil s Oldou Farským u Libušku (Zuzana Vejvodová). Skvělé výkony na hřišti odváděli také Ben (Jakub Prachař), Hrihorij, Richard Zajíček, Henry nebo Lumír. Přestože byl tento dream team turnajovým nováčkem, obsadil skvělé druhé místo. Vřelo to také na tribunách, kde v roli fanoušků excelovali Pepan nebo Fanda (Milan Šteindler). Na turnaji se objevil jako speciální host i legendární Šmíca Vladimír Šmicer, moderátora celé akce si střihl Pavel Svoboda, za TV Nova nastoupili mimo jiné Rey Koranteng nebo Martin Pouva.

Velikonoce v lázních

Páté svátky jara v Ulici proběhly v duchu pátrání ovdovělé Vilmy Nyklové po milenkách jejího druhého manžela Miloslava Stárka, ze kterého se vyklubal velký podrazák a prospěchář. Spolu s Růžou Habartovou (Zdena Hadrbolcová) se Vilma vypravila do lázní, kde měl Stárek své tajné hnízdečko lásky. Nečekané pomocnice nalezly ještě v Libuši Šmídové (Nina Divíšková) a v Mileně (Valerie Zawadská), již zpočátku podezřívaly, že právě ona je tou tajemnou Stárkovou milenkou. Dámy tehdy řádily v lázeňském domě jako černá ruka, což na vlastní kůži pocítil například portýr (Jakub Žáček), pro něhož se staly doslova postrachem.

Dvě svatby a jeden porod

V roce 2011 se měl přímo o Velikonočním pondělí podruhé oženit Pepan. Příprav svatby se ujala Simona spolu s prof. Kreuzerem (Vladimír Brabec) a jeho synem Jiřím (Otakar Brousek ml.). Těhotná Blažena (Petra Špalková) tehdy zamířila místo k oltáři do porodnice, a tak to v jednu chvíli vypadalo, že k žádné svatbě nedojde. Jak muž činu se tenkrát ukázal Ondřej Kraus (Jiří Dvořák), jenž připravené svatby využil a za hodinku si řekl své ano s Bárou Jordánovou. Na této dvojí svatbě byla nejen spousta uličních postav včetně oddávajícího Lumíra Nykla (Václav Svoboda), Pepanova hlavního kumpána a jeho svědka Oty Puklického (Filip Rajmont) nebo Bářiných dvojčat Terezy a Matěje, ale také Pepanovi známí motorkáři (Dalibor Gondík, Čestmír Řanda ml.) nebo kapela Masáci (Vilém Čok, Kamil Střihavka, Vladimír Šafránek), jejímž dvorním textařem byl tou dobou právě Pepan, a spousta dalších. V tomto díle se mihli i rodiče herečky Petry Špalkové, kteří si zahráli Blaženiny rodiče, či osádka záchranky z Ordinace v růžové zahradě 2 v čele s doktorem Benešem (Pavel Batěk).

Velikonoční pokušení

Svátky jara jsou obrovským pokušením i pro mladé koledníky, kteří začínají objevovat jejich kouzla, anebo pro zamilované dvojice. Miki Seidl (Václav Matějovský) tajně strávil velikonoční víkend v roce 2012 se svou láskou Míšou (Helena Němcová), u níž našel oporu v těžkém období rozpadu manželství jeho rodičů. O rok později doplatili Boris Nekonečný (Vladislav Rousek), František (Matyáš Valenta) a Valerie (Sabina Rojková) na záludnost alkoholem vytuněné bowle. V roce 2017 se o Velikonocích odvázali Robert (Vuk Čelebić) s Denisou Mastnou (Stanislava Jachnická) natolik, že si užili hodně divoký sex přímo na radnici ve starostově kanceláři. Bohužel se to neobešlo beze svědků a Vendulina (Anežka Rusevová) zlomeného srdce. 

Lumírovy a Tondovy spanilé velikonoční jízdy

Přímo proslulé je v Ulici velikonoční koledování (si) Lumíra a Tondy Hložánka (Miroslav Hanuš). Jakmile ti dva vyrazí o Velikonočním pondělí s pomlázkou do ulic, je o nejrůznější vtipné trapasy postaráno. Třeba když si na nich smlsla Simča se svou odvetou, anebo když uspořádali obrovský mejdan u Lumíra doma, na kterém tekl alkohol proudem. V posledních letech Lumír ale seká víceméně latinu a koledovat vyráží ve vší slušnosti se synem Lexíkem (Filip Hornyak).

Milošovo koledování v oparu

Náruživým koledníkem je také Miloš Knobloch (Jiří Štrébl), jenž si dává s oblibou na každé zastávce štamprličky něčeho ostřejšího. S velkým gustem chodívá za Ančou Liškovou (Ljuba Krbová), aby neuschla. V poslední době dbá také na věčnou svěžest Ivy Klímové (Hana Baroňové), ovšem ne vždy se mu podaří splnit tuto velikonoční misi dříve, než úplně odpadne.

Útěk z domova

Loňské Velikonoce byly docela napínavé u Marečkových (Markéta Stehlíková a Kryštof Rímský). Malý Vojta (Felix Šrámek) se rozhodl, že uteče z domova, aby po rozpadu rodiny nemusel nazpět do děcáku. Kumpána našel jako vždy v nejlepším kamarádu Miloškovi (Lukáš Masár ml.), jenž věděl naprosto přesně, kam odjet, aby je nikdo nenašel. Jenže chybička se vloudila, i když se ti dva při koledování opravdu činili, aby získali hotovost na cestu.

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama