Libovky Pepy Libického – 9. díl

Sledujte v neděli 28. dubna 2024 ve 12.55 na Primě

Hezké bydlení není o luxusu, ale o inspiraci a nápadech. A zručný kutil Pepa Libický má nápadů doslova celý pořad. Podělí se s námi o nejnovější trendy v materiálech i technologiích, představí nevšední realizace, zrenovuje nábytek na exkluzivní kousky, zprostředkuje návštěvu inspirativních domovů i rady bytových architektů.

Ze zbytků materiálu ze stavby plotu se Pepa tentokrát pustí do stavby lavičky. Nejprve si vše řádně zaměří, potřebně si zakrátí a naformátuje dřevěné hranoly, kterým samozřejmě začistí hrany a celé je před natíráním přebrousí. Ve dvou vrstvách je pak natře lazurou. Základem lavičky budou zbylé plotovky – Pepa z nich založí první řadu, kterou vyrovná do vodováhy, a přilepí ji zdící pěnou. Než zaschne, natře hranoly druhou vrstvou nátěru. Pak přijde na řadu druhá řada plotovek, které opět přilepí pěnou. Třetí řadu přilepí též, ale otvory plotovek otočí k sobě, aby do nich mohl vložit dřevěné hranoly. Stejně vytvoří i záda lavičky, u kterých jen plotovku vyklínkuje do mírného úhlu. Plotovky ze zad a od stojky k sobě pak ještě přiváže lanem pro větší stabilitu i design. Přebytečnou pěnu na všech místech ořeže, zasune hranoly do zádové opěrky a je hotovo.

Minutový manžel předvede, jak oživit plastový zahradní nábytek snadno a rychle pomocí horkovzdušné pistole. Pepa představí další reuse dílnu, tentokrát v Ostravě, kde ukáže, jak si vylít pryskyřici do dřeva, a vyrobit si tak třeba originální stůl. Představí i novou technologii gravírování do dřeva podle vlastní předlohy. V rubrice Tak se staví dnes vás provede jednotlivými druhy konstrukčních systémů a poradí, jak vybrat ten správný právě pro vás.

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama