Nový film Radima Špačka o nenápadném zlu, Lesní vrah, představuje trailer

Mrazivý filmový portrét, za nímž stojí režisér Radim Špaček a scenárista Zdeněk Holý, je natočen výhradně podle skutečných událostí. Některé neznámé detaily a fakta z případu se však dozvíme poprvé až z filmu. V neobvyklém kriminálním dramatu herecky exceluje Michal Balcar, kamery se ujal Oleg Mutu a o střih filmu se postaral čerstvý držitel Českého lva Jarek Kaminski. Snímek doprovodí četné diskuze a předpremiéry, mezi jinými v Brně, Praze, Karlových Varech, Uherském Hradišti a na mnoha dalších místech po celé České republice. Do širší distribuce pak Lesní vrah vstoupí 25.4.2024.

„Když jsem ten film viděl poněkolikáté, tak jsem si uvědomil, že tím vyjadřujeme i jakousi naši bezmoc. Jak je možné, že člověk, který vypadá úplně normálně, jako jeden z nás, kdybychom ho potkali na ulici tak si ho ani nevšimneme, nebo se na něj usmějeme a pozdravíme. Jak je to možné? Pro mě je v tom právě to zoufalé nepochopení a vlastně i nemožnost pochopení, “ říká režisér snímku Radim Špaček. „Od té první idey uplynulo do dneška 12 let. Není to klasický dramatický film, kde postavy nějakým způsobem vzájemně jednají, což odhaluje jejich motivace nebo jejich nitro, ale je to film observační. Divákovi tedy necháváme prostor na vlastní názor,“ dodává scenárista a producent filmu Zdeněk Holý.

Jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů před osmnácti lety zatkl zkušený vyšetřovatel Michal Mazánek. “Tenhle snímek nabízí úplně jiný pohled, než většina kriminálek,” hodnotí film Lesní vrah bývalý vyšetřovatel středočeské kriminálky plk. JUDr. Michal Mazánek, který se podílel na dopadení skutečného vraha v roce 2005. Ten dostal doživotí, když v lesích u Brna a u Kladna zastřelil tři lidi. Plánoval i vystřílení pražského metra. Podle expertů byl chladnokrevný, zákeřný a své oběti bez jediné známky soucitu popravil. Nikdy navíc neprojevil upřímnou lítost. „U Kalivody nešlo o zabití lidí z nenávisti, ale o snahu sebedestrukce. Měl potřebu skoncovat sám se sebou,“ říká k jeho pohnutkám forenzní psycholog Karel Netík, který ho tehdy vyšetřoval.

Film vycházející ze skutečných událostí do kin uvede produkční a distribuční společnost Vernes. Koproducenty filmu jsou Česká televize – kreativní producentka Alena Müllerová, Soundsquare, BFILM s.r.o., Kijora Film a Avanpost Media. Partnerem filmu jsou České dráhy. Film podpořil Státní fond kinematografie, Audiovizuálný fond SK, Pražský audiovizuální fond, PISF, TV JOJ.

Zdroj: Vernes

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama