Pes Gump je víkendovou jedničkou v kinech

Pokračování úspěšného filmu Gump – pes, který naučil lidi žít sice „vychytalo“ krásné jarní počasí, i přesto ale obsadilo první příčku ve víkendové návštěvnosti. Jako silný český rodinný snímek si film Gump – jsme dvojka chválí i provozovatelé kin. „Na Gumpa se stojí fronty a po projekci se dlouho tleská, tohle jsme dlouho nezažili,“ říkají provozovatelé kin.

„I přes krásné velikonoční počasí, které vyprázdnilo velká města, přišlo do kin včetně předpremiér 52 651 diváků. Ukazuje to, jak silnou značkou Gump je,“ svěřila se zástupkyně distributora filmu společnosti Bioscop Andrea Metcalfe s tím, že reakce provozovatelů kin srší nadšením.

„Na takový film už dlouho český divák čekal. V České Lípě se tleskalo, smálo i plakalo. Dlouho jsem to nezažil,“ svěřil se s prvními dojmy po projekcích provozovatel kina Crystal v České Lípě Antonín Nevole.

A přizvukují mu i jiní. „Diváci byli po filmu nadšení i dojatí zároveň. Na takový citlivý příběh nabitý emocemi jsme se všichni už dlouho těšili. A vidět ho na velkém plátně se skvělým zvukem stojí za to. Společně jsme si užili každou vteřinu krásného příběhu ze života,“ sdílela svoje pocity Ilona Rejholcová Městského kina Nový Bor.

Podobně spokojení byli i v Náchodě. „Diváci z kina odcházeli s úsměvem, někteří i se slzou v oku. Děti chodí do kina i s plyšáky Gumpa,“ dodala vedoucí kina Romana Dubová.

Na první díl příběhu o pejskovi Gumpovi a jeho pohledu na život, který měl premiéru v roce 2021, přišlo přes 200 tisíc diváků. Film Gump – jsme dvojka opět režíroval F. A. Brabec, scénář opět napsal producent Filip Rožek. Obsazení se tentokrát rozšířilo například o Štěpána Kozuba, Vicu Kerekes nebo Josefa Vojtka. Film je v kinech od 28. března, distributorem je společnost Bioscop.

Zdroj: Bioscop

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama