První záběry nového filmu Radima Špačka s názvem Lesní vrah

Očekávaný film Radima Špačka Lesní vrah, minimalistické krimidrama, které vtáhne diváky do posledního roku života jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů, představuje první záběry. Radim Špaček a scenárista Zdeněk Holý se inspirovali skutečnými událostmi, které přetavili ve vražednou roadmovie pozorující svět lesního vraha. V dramatu, které připravovali déle než 10 let, exceluje talentovaný Michal Balcar. Po celé České republice jsou plánovány exkluzivní projekce s debatami – s tvůrčí delegací, renomovanými psychology a skutečnými vyšetřovateli případu. Film Lesní vrah vstoupí do kin 25.4.2024.

Pracoval jako policista, řidič tramvaje, měl nadprůměrně vysoké IQ a vyhrál v soutěži Chcete být milionářem? V roce 2005 zavraždil v lese tři náhodné kolemjdoucí, dostal tedy v médiích přezdívku „lesní vrah“. Případu se dostalo velké pozornosti nejen proto, že měl v plánu vystřílet pražské metro ale i proto, že svůj motiv nikdy zcela neprozradil. Dokážeme někdy pochopit, co se odehrávalo v jeho hlavě?

Film vycházející ze skutečných událostí do kin uvede produkční a distribuční společnost Vernes. Koproducenty filmu jsou Česká televize – kreativní producentka Alena Müllerová, Soundsquare, BFILM s.r.o., Kijora Film a Avanpost Media. Partnerem filmu jsou České dráhy. Film podpořil Státní fond kinematografie, Audiovizuálný fond SK, Pražský audiovizuální fond, PISF, TV JOJ.

Zdroj: Lesní vrah

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama