Show Jana Krause: Herec, který při natáčení myslí na kolegu DiCapria, moderátorka, podle níž Jan Kraus nerozumí ženské duši, a 300 nových obličejů za rok

Herec Vladimír Polívka, moderátorka Martina Hynková Vrbová a estetický chirurg Tomáš Ventruba v SJK 26. 6. 2024 – Snímek z natáčení Show Jana Krause

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Vladimír Polívka, moderátorka Martina Hynková Vrbová a chirurg Tomáš Ventruba.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 26. června ve 21.40 na Primě.

Poslední díl před letními prázdninami zahájíme se sympatickým mladým hercem Vladimírem Polívkou, který je synem slavných rodičů: česko-francouzské herečky Chantal Poullain a herce Bolka Polívky.

Herectví se věnuje i jeho nevlastní sestra Anna Polívková, divadelní režii pak nevlastní sestra Kamila Polívková. Tím ovšem výčet Vladimírových sourozenců nekončí. „Někdo o tátovi říkal, že je to kvartální monogamik,“ směje se Vladimír v narážce na své nevlastní sourozence. „Je nás hodně – je nás šest. Teda aspoň myslím.“ Velkou rodinu má prý ale i z matčiny strany v Provence. Po rodičích zdědil nejen herecký talent, ale i styl řízení auta. „Já jezdím něco mezi mámou a tátou, protože táta je velice opatrný řidič,“ vysvětluje Vladimír, který miluje rychlá auta jako jeho maminka, ale současně velice dbá na bezpečnost. Ze svého soukromí pak prozradí i to, že žije ve šťastném partnerském vztahu.

„Ano, já mám Magdičku,“ svěřuje čtyřiatřicetiletý herec a připouští, že začíná být více usazený. „Je pravda, že už se na mě moji starší kamarádi i rodinní příslušníci dívají jiným pohledem, když dojde na partnerky.“ A nenechá si pro sebe ani to, čím ho zaujala. „Byla překrásná a pracovala jako šenkýřka v jedné skvělé pivnici, což mi přijde obrovsky romantické,“ popisuje. „Ona byla krásná, zároveň se o nás starala, ještě donesla pivo a u toho se usmívala. A má ráda psy a podobné věci jako já, v mnohém si rozumíme, je o něco starší, než jsem já, což je v pořádku, a jsem šťastný a užívám si to. Ona doufám taky.“ I když jsou spolu už tři roky, na představení rodičům ještě nedošlo. „Hodně lidí říká, že jsou si s maminkou podobné, což odmítám,“ říká ještě o své partnerce a na moderátorovu radu, aby svůj vztah „nepřechodili“, odvětí tím, že si tedy pospíší. Diváci znají Vladimíra z několika televizních seriálů, z nichž mezi nejúspěšnější patří Polda, ve kterém ztvárňuje poručíka Urbana. „Tři série jsem byl já a předtím tam byl Igor Orozovič, takže jsem byl takový Igor Orozovič pro chudé. To se tak říká, když máš ten původní originál v prvních dvou sériích a pak už to nechce dělat, tak to vezme to béčko,“ vypráví s nadsázkou a s tím, že další série už se aktuálně netočí. „Přestali jsme točit, protože Matáskovi už se do toho nechtělo, což je legitimní.“ Na natáčení, které bylo podle jeho slov velice intenzivní, ovšem velice rád vzpomíná. „To byla taková sranda, Matas je dobrý parťák.“

Dalším inspirativním hostem bude moderátorka Martina Hynková Vrbová, která je jednou z tváří pořadu pro ženy na veřejnoprávní televizi.

„Pro chlapy je spousta pořadů, pro ženy málo, takže já bych naopak ještě přidala,“ brání se myšlence svého hostitele, že by měl existovat i nějaký pořad podobného zaměření pro muže. A také se upřímně rozohní nad tím, jak mají někteří muži tendenci ženy podceňovat a „uklidit“ je do domácnosti a k dětem. Protože část svého života strávila v zahraničí, především ve Španělsku a v Bolívii, zajímá Jana Krause, jaké poznatky do života si z těchto exotických destinací přivezla. „Třeba určitou pokoru k tomu, co nás tady obklopuje,“ říká. „Třeba indiáni to mají tak, že nemůžou vlastnit kus nějakého pozemku, jako to máme my tady, že máme domy, máme k tomu zahradu a vlastníme to. Tak indián řekne, jak já můžu vlastnit zemi, to přece není možné. Takže tam je země všech.“ Do této zajímavé jihoamerické země se dostala jako dítě. „Tatínek tam pracoval. Je hydrogeolog a hledal tam vodu pro indiány na Altiplano, což je náhorní plošina poměrně vysoko, a oni tam neměli vodu. A on jim tu vodu našel. Oni potom udělali takový rituál, na který sezvali celou tu indiánskou komunitu, a slavilo se, že mají vodu. To je velká událost. Během ní kolovala taková čutora, ze které se každý napil, a došlo to k tátovi, ten se také napil, následně dostal tyfus a málem tam umřel,“ vzpomíná známá moderátorka, které letos navíc vyšla zajímavá kniha o bezdětných ženách. Toto téma se dlouhou dobu týkalo i jí samotné. „Šest let jsem nemohla mít děti, i když jsme je chtěli, tak to nešlo,“ popisuje.

„Začala jsem podstupovat nějaké lékařské zákroky, umělé oplodnění, a ono to pořád nevycházelo. Takže jsem skončila v zuboženém stavu a došlo mi, že když budu takto postupovat, nedopadne to se mnou dobře zdravotně ani psychicky. Řekla jsem si, že je tedy nejvyšší čas uvědomit si svoji sebehodnotu.“ V tom okamžiku jí došlo i to, že vytoužené dítě nestojí za to, aby sama sebe zničila. Rozhodla se proto zbavit se všech léků a hormonálních substitutů. „Byl to obrovský krok, který mi trval dlouho,“ svěřuje. „Tím ze mne spadl batoh plný cihel, který jsem táhla, konečně jsem se mohla nadechnout a řekla jsem si, dobře, já nebudu matkou, ale přijímám to.“ Pak si s manželem adoptovali dítě a krátce na to se jim narodily dvě vlastní děti. Její kniha vznikla z touhy dozvědět se, jak žít smysluplný život bez dětí a bez rodiny.

Dnešní díl uzavřeme rozhovorem s estetickým chirurgem Tomášem Ventrubou, který se věnuje především plastické chirurgii obličeje.

„Nejvíc dělám faceliftingy a víčka,“ upřesňuje úspěšný lékař a dodává, že oblíbené jsou také výplně rtů. „To je kyselina hyaluronová.“ Ovšem i rty se dají řešit operačně, a sice technikou liplift, kdy se provede řez pod nosem a ret se zvedne. „Asi 80 procent pacientek jsou ženy,“ dozvídáme se dále od pana Ventruby. Mužskou klientelu pak tvoří muži většinou ve věku 40 až 60 let. „Operuju většinou v lokální anestezii, takže jsou při vědomí a komunikujeme spolu.

Na konci, když se to povedlo, jim ukážu zrcátko,“ popisuje s ironickým úsměvem a dodává, že i v jeho oboru přicházejí reklamace. „Když si třeba mysleli, že budou vypadat na dvacet, a vypadají na čtyřicet, takže to není úplně ono,“ uvádí jako příklad.“ Dnes už si ale prý své pacienty pečlivě vybírá tak, aby byl schopen splnit jejich představu. Koho naopak nebere? Jaké zásahy jsou nejnáročnější? A co se stane s přebytečnou kůží? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama