Show Jana Krause: Herec v kalhotách po svém idolovi, každý máme svůj vlastní příběh a období hladu u špičkového cukráře

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jan Cina, módní návrhářka Edita Vojtková a partneři cukrář Josef Maršálek a vysokoškolský profesor a chovatel morčat Pavel Tejml.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 24. dubna ve 21.40 na Primě.

Oblíbený herec Jan Cina poctí svojí návštěvou dnešní talkshow jako první host a hned v úvodu se ochotně ujme role módního průvodce svým outfitem, který hostitel považuje za výstřední.

„Extravagantní?“ podivuje se mladý umělec a vysvětluje, že boty lakovky jsou nadčasové a kalhoty do zvonu, které má od jednoho českého návrháře, se zrovna vrací do módy. Navíc jsou po jeho oblíbeném zpěvákovi 7krát3. „Ty kalhoty byly ušité pro něj na nějaký koncert. On je potom vrátil, a já jsem je u toho návrháře Honzy Černého objevil a řekl jsem si, já si je pořídím, protože to je hezké, mít kalhoty po svém idolovi, protože já mám toho Štěpána fakt rád, mám rád jeho hudbu,“ svěřuje Jan. On sám je velice úspěšným a často obsazovaným hercem jak v divadle, tak ve filmu. A právě na divadelních prknech aktuálně vystupuje především v rolích princů, jak připomíná moderátor. „Co se filmových věcí týče, tak jsem často hrál nějaké záporné postavy, právě ne ty prince,“ přemítá nahlas. „Což je zajímavý protiklad. Ale myslím si, že je zajímavé takhle uvažovat a neobsazovat lidi na první dobrou. Je to odvážné!“ A po jaké roli by vyloženě toužil? „Mně přijde skvělé slovo řimbaba,“ reaguje na příklad, který uvedl Jan Kraus. „A třeba zahrát si v pohádce řimbabu by se mi líbilo. Já totiž nevím, co je řimbaba.“ Každopádně prý pro něj byla zajímavá jedna z jeho posledních rolí, kdy hrál tatínka. „Poprvé jsem hrál dospělou postavu. Dosud jsem hrál stále ty syny, kluky, prince… Tak teď jsem hrál mladého tatínka, a to tedy bylo příjemné, nové a snad to nějak zafungovalo.“ Pak si ještě vzpomene, že by vlastně rád hrál více s lidmi. „Mám teď dvě věci, kde jsem na jevišti skoro celou dobu sám. A to je v něčem skvělé, ale v něčem náročné. Teď mám období, kdy je mi trochu smutno,“ líčí herec. „Já bych chtěl být v šatně i na jevišti s těmi lidmi.“ Prozradí na sebe také to, že si nedávno pořídil chalupu a že ačkoli moc rád cestuje po světě, poslední dobou myslí stále častěji právě na ni. „Hodně často jsem myslel na tu svoji chalupu a na to místo v těch Čechách, že se těším, až tam budu.“

U módy a cestování se pozastavíme i s dalším dnešním hostem, módní návrhářkou Editou Vojtkovou, která žije už více než třicet let v Bolívii.

Také ona dorazí v nepřehlédnutelném pestrobarevném modelu, který si sama navrhla a který je ušitý z látky podle návrhu známého bolivijského malíře Roberta Mamani Mamani. Moderátor nám o Editě navíc prozradí to, že je mladší sestrou herce Romana Vojtka a že její odchod před lety do zahraničí byl tak trochu únikem před realitou, kdy sourozenci přišli předčasně o oba rodiče. „Bylo to takové pálení mostů,“ přitakává Edita a předává Janu Krausovi jako dárek svoji autobiografickou knihu Den, kdy jsem se poznala. „To je ten můj příběh, ale je to tak napsané, že si čtenář uvědomí, že úplně všichni máme ten náš vlastní příběh.“ Do Jižní Ameriky odcestovala, když jí bylo 19 let, a přestože původní plán byl zůstat tam půl roku, podvědomě prý už tehdy tušila, že tam zůstane. „Prodala jsem svůj byt, darovala jsem kočku i psa,“ vzpomíná. Ovšem vzala si s sebou svůj šicí stroj a hned se pustila do podnikání. Nyní má úspěšný módní salón a specializuje se hlavně na svatební šaty. „V Bolívii to mám strašně ráda, zvykla jsem si,“ svěřuje. „Vždycky, když se někdo někam přestěhuje, říkám, že si musí zvyknout na to prostředí, že to nemůže pořád nějak srovnávat.“ Na začátku bylo pro ni nejtěžší zvládnout jazyk. „Opravdu jsem vůbec nic neuměla, a na základní škole mi navíc pořád tvrdili, že nejsem dobrá na jazyky, takže jsem si myslela, že se to v životě nenaučím.“ A v čem se liší bolivijské ženy od těch českých? „Mají všechno rády takové víc načančané,“ má paní Edita hned jasno. A také prý pokaždé smlouvají o ceně. „Já už teď taky smlouvám.“

Na závěr se na ikonickou červenou pohovku posadí hned dva hosté a životní partneři – Josef Maršálek a Pavel Tejml.

Prvního z nich, špičkového cukráře, autora kuchařek a porotce v televizní soutěži věnované pečení, jsme mohli nedávno sledovat rovněž v taneční soutěži. Kvůli ní prý u nich doma panovalo období hladu. Druhý z dvojice je pak vysokoškolským pedagogem a chovatelem vzácných morčat. „Dnes jsem to kvůli vám spočítal,“ říká Pavel v odpovědi na moderátorovu otázku, kolik exemplářů doma má. „Takže jsem spočítal malý, velký, hezký, škaredý, hodný, zlý… a je jich 140.“ Jeho koníček je zároveň jeho povoláním, neboť morčatům se věnoval i ve své doktorandské práci a vyučuje na Jihočeské univerzitě etologii zvířat a chov drobného zvířectva. Mezi jeho velké úspěchy patří vyšlechtění nové fialové barvy morčete. „Dokonce už je to od tohoto roku uznané ve standardu,“ pochvaluje si. Do pořadu pak přinesl na ukázku jednu ze svých šampionek, překrásnou černě zbarvenou samici Sinu. Co je u výstavních morčat důležité? Proč by si na nich Josef Maršálek živnost nepostavil? A kde skončila loutka Jana Krause? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama