Show Jana Krause: Moderátorka s kinetickým nutkáním, zpěvák, kterého baví smrady, a herečka, co udržuje ksicht

Moderátorka Lucie Výborná, zpěvák Voxel a lektorka obličejové jógy a herečka Marta Dřímal Ondráčková v SJK 10. 4. 2024 – Snímek z natáčení Show Jana Krause

V dalším dílu Show Jana Krause se představí moderátorka Lucie Výborná, zpěvák Voxel a lektorka obličejové jógy a herečka Marta Dřímal Ondráčková.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 10. dubna ve 21.40 na Primě.

Neohrožená žena a oblíbená moderátorka Lucie Výborná usedne tváří v tvář Janu Krausovi dnes večer jako první host.

A hned zkraje o sobě prozradí, že je „kinetický typ“, tedy že má potřebu se hýbat a pouze sedět jí činí problém, a proto jí prý vyhovuje rozhlasový formát. „Já mám rádio úplně nejradši na světě,“ říká Lucie, „protože potřebuju hodně pohybu, takže to je v rádiu výborné, protože musíte pouze stínovat mikrofon, ale s tělem si můžete dělat, co chcete.“ Přesto se ale nyní vydala i cestou televizní talkshow. Čelit výzvám a hledat dobrodružství je jí totiž vlastní. Například během různých cestovatelských výprav, které podniká. Naposledy na jižní pól. „Já jsem šla Messnerovou cestou na jižní pól,“ vypráví. „Letadlo vás vyloží u kraje oceánu a pak máte tisíc kilometrů na pól. Teď to letadlo odletí, vy se postavíte, otočíte se tři sta šedesát stupňů kolem, a není tam nic.“ Na tuto fyzicky velice náročnou výpravu, při níž člověk táhne stokilové sáně, se dlouho a poctivě připravovala a těšila se, že se potká sama. „Vezmete si sáně a máte před sebou tisíc kilometrů naprostého klidu,“ přibližuje moderátorovi, jaký „program“ čeká na cestovatele na Antarktidě. „Není to jen rovina. U oceánu jste plus minus v bodu nula a ten pól je ve výšce 2800 metrů nad mořem, takže pomalu jdete pořád do kopce,“ vyvrací zažitou představu. Nakonec se jí ale kvůli zdravotním potížím podařilo ujít pouze polovinu cestu. Ovšem i tak přinesla ze své výpravy moderátorovi suvenýr – speciální set hygienických pomůcek. Kdyby se jí však do cíle dojít podařilo, dorazila by prý na americkou polární stanici Amundsen-Scott, která stojí přímo na pólu. „Je to taková velká krabice, fakt ošklivá věc. A za tou krabicí je tak zvaný ceremoniální jižní pól. Je tam taková krásná křišťálová koule, u které se fotí ti, co tam dojdou,“ popisuje Lucie Výborná. Kdyby bylo vše v pořádku a cestu absolvovala tak, jak ji plánovala, vycházelo to celkově zhruba na 50 dní. „Zásoby jsme plánovali i s rezervou na nějakých 54 dnů,“ říká dále a ujišťuje moderátora, že jídla na jeden den je opravdu dostatek a že je oproti dřívějšku velice chutné. Jen si ho musí člověk sám uvařit. Ovšem ani to prý není problém, protože jde o sušený pokrm, který se pouze zalije horkou vodou.

Více se dozvíme i o našem druhém hostu Václavu Lebedovi, který vystupuje pod uměleckým jménem Voxel jako pop-folkový zpěvák a písničkář.

Se svojí pětičlennou rodinou žije na samotě nedaleko Pradědu v Hrubém Jeseníku. „Signál tam není, obchod tam není, hospoda tam není, kostel tam není…“ vypočítává. „Žije tam ještě jedna stará paní a pak na druhém konci ještě jedna rodina. Máme to k nim asi dva kilometry. A to je všechno.“ Kromě hudby se však profesionálně věnuje také parfumérství. „Jednou k nám přišla kamarádka mojí ženy, která dělá aromaterapii, masáže a takové ty vonné olejíčky, a dovezla si s sebou to, čemu se říká parfumérské varhany. Měla tam třeba dvě stě lahviček,“ vzpomíná. „Já jsem si to vzal bokem a postupně jsem si tam čichal, tady jasmín, cedr a tak dále. A tak jsem se do toho zamiloval! Moje žena to naštěstí poznala a zaplatila mi první workshop. Tak jsem se do toho pomalu dostával hlouběji a hlouběji, takže teď už je to moje druhá práce.“ Komponuje na objednávku nejen parfémy, ale i vůně do svíček a aviváží. „Mně strašně baví vůně, ale ještě víc mě baví smrady,“ říká poněkud překvapivě, ale vzápětí vysvětluje, že vždy záleží na tom, jak se co namíchá. Na to naváže praktickou ukázkou různých druhů vůní, které si s sebou přinesl a které moderátorovi předvede. Zdá se však, že Jan Kraus není jeho výběrem, který zahrnuje mimo jiné pach exkrementu či pižmo cibetek, příliš nadšený. „Práce parfuméra je o tom, že smíchá třeba dvacet různých látek, aby vytvořil iluzi nějaké vůně,“ podotýká s tím, že nelze přímo získat například vůni lesních jahod, protože z nich nelze udělat olej, ale je možné se pokusit ji napodobit.

Do třetice přivítáme herečku a lektorku obličejové jógy Martu Dřímal Ondráčkovou, které moderátor hned v úvodu vysekne poklonu, jak má pěkně „vyžehlený obličej“.

„Jsem chodící reklama,“ říká s úsměvem. „Sama musím cvičit, jinak by to nefungovalo. Kdyby to na mně nebylo vidět, bylo by to blbé.“ Její metoda zahrnuje celý program, který se jmenuje „Udrž ksicht“ a který vzniknul v době covidu. „Věnovala jsem se tomu už předtím, ale jen sama pro sebe, protože herečka má ego a čas je neúprosný,“ vysvětluje. Když pak přišel covid a ona seděla doma a nudila se, napadlo ji, že podobně sedí doma spousta dalších žen, které byly zvyklé, že je někdo opečovává, a najednou to nešlo. Tak se rozhodla začít dělat videa a vnést do obličejové jógy trochu více svěžesti. „Dnes už dělám videí hodně, dělám je všude možně, učím a moc mě to baví. A jsem do toho na mateřské,“ prozrazuje maminka roční dcery. A jaký recept na vylepšení pleti bude mít pro Jana Krause? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Zdroj; TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama