Show Jana Krause: Tělo krále Oktagonu jako bomba před výbuchem, tolerantní manželka moderátora, chápající maminka, která se hodně naplakala, a bojovník za vlasy krásnější

Zápasník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola, moderátor Libor Bouček, maminka Davida Pastrňáka – Marcela Ziembová – a kadeřník Michal Zapoměl v SJK 12. 6. 2024 – Snímek z natáčení Show Jana Krause

V dalším dílu Show Jana Krause se představí bojovník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola, moderátor Libor Bouček, maminka Davida Pastrňáka – Marcela Ziembová – a kadeřník Michal Zapoměl.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 12. června ve 21.40 na Primě.

Jako první host se dnes divákům představí bojovník ve smíšených bojových uměních (MMA) a šampion polotěžké váhy Oktagonu Karlos „Terminátor“ Vémola, který před několika dny v dlouho očekávané „odvetě století“ porazil slovenského borce Atillu Végha. „Byla to dlouhá cesta – pět let,“ připomíná Karlos. „Skoro pět let jsem musel čekat, než si mě sem pozvete potřetí. Musel jsem udělat něco velkého, abych se sem dostal,“ dodává s úsměvem.

„Zápasím už přes třicet let, takže mám na tom tachometru už docela natočeno. Řekl jsem sice, že půjdu do důchodu, ale když mě tehdy Atilla porazil, vyzval jsem ho k odvetě, a on mi řekl, že jo, i když jsem pak musel pět let čekat. Teď jsem mu předal ty rukavice a řekl jsem mu, pokud bys chtěl tu trilogii rozhodnout, abychom zjistili, kdo z nás dvou je lepší, neřeknu ne. Takže on je jediný člověk, který by mě do toho ringu dokázal vrátit,“ vysvětluje úspěšný zápasník. „Doufám ale, že to tentokrát bude dřív.“ Na zápas, který proběhl na fotbalovém stadionu pražské Slavie v Edenu teprve před pár dny, vzpomíná moc rád. „Bylo to něco, o čem jsem asi ani nesnil,“ svěřuje. „Vyprodaný fotbalový stadion – to tady bylo poprvé.“ Moc si pochvaluje i celkovou atmosféru a organizaci. „Bylo to skvěle udělané!“ Večer před zápasem musel vypotit osm kilo. „Lidi si myslí, že je to něco složitého, ale ono není. Když to úplně zjednoduším, tak je to: běhat, nepít a nežrat celou noc. A když už potom nemůžete běhat, tak se posadíte do sauny, a tam z vás ta voda odteče, ale pomaleji než na tom běžícím pásu.“ Nejhorší na celé proceduře je podle něj to, že se člověk nemůže napít. „Dělám to tak 36 hodin před vážením,“ upřesňuje. A potom prý celý den spal. „Když těch 36 hodin shazujete, tak neusnete. Takže dva dny nespíte a potom se to snažíte všechno dospat. Ale pak je to tělo jako dynamit. Jako bomba před výbuchem!“ Nyní je tedy Karlos Vémola po více než třiceti letech zápasení „v důchodu“ a ještě neví, co bude podnikat dál. „Já nevím, co tak důchodci dělají,“ pokládá řečnickou otázku a prozrazuje, že posledních pět let nebyl kvůli tréninkům takřka doma. „Trénuju čtyřikrát denně a jsem téměř pořád jen v gymu, domů se chodím mezi tréninky pouze vyspat. A moji trenéři to mají podobně.“ Chtěl by se tedy především víc věnovat rodině. „Mám čtyři krásné děti a doufám, že mě ještě čtyři čekají,“ nastiňuje své plány. Nejmladšímu synovi jsou dva roky, nejstarší dceři šestnáct. Kromě toho je chovatelem třech lvů a dvou krokodýlů.

Dalším hostem je rovněž mimořádně úspěšný a obdivuhodně výkonný muž – moderátor Libor Bouček, který aktuálně bravurně odkomentoval 30 hokejových zápasů. Vedle hokeje ale komentuje i basketbal a je moderátorem několika televizních pořadů – zejména Máme rádi Česko nebo Inkognito.

„Myslím si, že máme nejlepší fanynky a fanoušky na světě, kteří si to užívají,“ vrací se k atmosféře zápasů právě proběhlého mistrovství světa v hokeji. „Jediná ambice, kterou člověk při tom komentování musí mít, je, ať vynikne ten hokej,“ vysvětluje. „A to je to nejhezčí na tom moderování, že člověk není ten středobod vesmíru, ale že to jen zprostředkovává.“ Nicméně připouští, že je velice snadné sklouznout k pocitu, že je to tak trochu i jeho úspěch. „Když člověk začne žít v té hale, najednou tam potkává ty hokejisty. Nejdřív se osměluje, jen si s nimi kyne, ale pak už si s nimi i plácá,“ popisuje. „A pak bylo to semifinále se Švédskem, a já jsem jim říkal, dneska to dáme, kluci! A pak jsem se zarazil s tím, že já přeci nic nedám.“ Také jeho vytěžuje práce natolik, že občas zanedbává rodinu. „Na ten první týden hokejového šampionátu se mi podařilo přesvědčit moji ženu, že by bylo dobré, kdyby jela s dětmi na dovolenou. Takže na měsíc odcestovala,“ líčí Libor. „Jinak já chodím buď moderovat, nebo domů. Takže jsem doma vlastně docela často. Teď jsem byl například s dětmi nonstop asi čtyři a půl dne.“ Má však štěstí, že je jeho (třetí) žena velice tolerantní. „Je ráda, že mě moje práce baví.“

U hokeje ještě chvíli pobudeme i s dalším hostem – maminkou hokejového útočníka Davida Pastrňáka, paní Marcelou Ziembovou, která hned zkraje odpoví na zvědavou otázku Jana Krause, proč je její příjmení jiné než příjmení jejího syna.

„Na to je úplně jednoduchá odpověď – nevdala jsem se.“ To, že si ji kvůli tomu lidé s Davidem nespojují, jí prý ale úplně vyhovuje, zvláště nyní, kdy je její syn naprostou hvězdou. Paní Marcela má od mládí velkou slabost pro hokej a oba její životní partneři byli havířovští hokejisté. Svoji zálibu se snažila přenést i na své syny. „První syn to s hokejem zkoušel, ale nějak to nedopadlo. Tak jsme mu dali kopačák, a tam už to bylo lepší,“ popisuje. „No a u druhého to dopadlo asi celkem dobře, bych řekla,“ dodává s šibalským úsměvem. Na výchovu synů byla sama, přesto oba vedla ke sportu. Davidovi bylo tři a půl roku, když začal chodit na hokej. „Já jsem ho strašila tím, že po ránu stál naproti soused a jel na šachtu. Říkala jsem mu, tak koukej, tohle je ještě horší,“ popisuje paní Marcela, jak svého syna motivovala k chození na ranní tréninky. Tam si ho už velice záhy vyhlédli zahraniční trenéři. „To mu bylo asi třináct nebo čtrnáct. No, moc se mi nelíbilo, že ho odtáhnou. Nejprve šel v deváté třídě na zkušenou do Třince, aby se vyzkoušelo, jestli to zvládne sám bez maminky. V šestnácti pak šel do Švédska. Slíbili mi, že půjde do rodiny, ale to se nestalo. Celý můj život je taková pohádka. Nastěhoval se dohromady s nějakým Švédem Emilem a doválčili to až do Bostonu.“ Kariéru svého syna sledovala s velkým napětím a často prý s pláčem. „Strašně jsem se naplakala. Možná mají díky tomu ve Švédsku nové jezero.“ Za zlomový okamžik v kariéře svého syna pak považuje získání stříbrné medaile v Břeclavi na Hlinka Cup.

Dnešní díl plný hvězd různých oborů zakončí hvězdný kadeřník a umělec Michal Zapoměl. „Já bych řekl, že jsem především člověk,“ říká na úvod skromně.

„Mým hlavním oborem jsou ale vlasy. Jsem bojovník za vlasy krásnější!“ dodává Michal, který svým zjevem s dokonale upravenými vlasy a vousy dělá čest svému povolání. „Já jsem to měl už v mateřské škole. Vždy jsem byl fascinovaný krásou vlasů.“ Nyní žije a působí v Praze a Barceloně. „Je to krásné město a Španělé jsou báječní lidé. Jsou srdeční, báječně vaří a mají la luz – světlo. To je to, co nám tady občas chybí. A ženy tam o sebe daleko víc dbají.“ Jak se snaží motivovat lidi, aby o sebe víc pečovali? Jaké slavné osobnosti patří mezi jeho klienty? Jaký je jeho názor na nastřelování vlasů? A co by doporučil svému hostiteli? To a mnohem více se dozvíme v dalším premiérovém dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Zápasník MMA Karlos „Terminátor“ Vémola, moderátor Libor Bouček, maminka Davida Pastrňáka – Marcela Ziembová – a kadeřník Michal Zapoměl v SJK 12. 6. 2024 – Snímek z natáčení Show Jana Krause

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama