Superlov se vrací na TV Nova. O milion přijdou hrát hokejista David Růžička nebo moderátor Martin Severa

Superhrdinové se super schopností správně odpovědět téměř na jakoukoliv otázku ovládnou jarní sobotní večery v televizním vysílání se Superlovem, „super verzí“ divácky velmi oblíbené vědomostní soutěže Na lovu. Doktor Vševěd, Kalkulátor, Kvízová dáma, Belladonna a Pan Lišák usednou vedle sebe a vyzvou odvážné soutěžící, kteří se je pokusí překonat a vyhrát až milion korun. Vyzývatele ve studiu před třemi stovkami diváků přivítá a lovce svým drzým humorem potrápí moderátor Ondřej Sokol. První premiérový díl druhé série Superlovu uvede TV Nova v sobotu 23. března ve 20:20 hodin.

„Po loňském úspěchu pořadu se do druhé série přihlásilo obrovské množství lidí, kteří Superlov už dobře znají. Utkat se s lovci přišel například někdejší moderátor Televizních novin Martin Severa, hokejista David Růžička nebo nejslavnější český věštec Vlastík Plamínek. Soutěžící více taktizovali a častěji hráli o větší finanční částky,“ prozrazuje kreativní producentka Veronika Mikysková. Hned v prvním díle lovce, ale hlavně Ondřeje Sokola překvapil pan Milan z Roudnice na Labem, který si přišel zasoutěžit v tradiční skotské sukni, v kiltu a prozradil, že pod ní nemá spodní prádlo.

Základní princip Superlovu zůstává stejný. Jeden soutěžící může vyhrát až milion korun, pokud ve vědomostním souboji vyzve všech pět lovců, kteří spolu musí spolupracovat, aby uspěli. „Oproti loňsku se výrazně zlepšil Doktor Vševěd, minimálně chyboval a zrychlil. Naopak mně to tentokrát moc nesedlo. Občas jsem byl rychlý až moc a původní chybnou myšlenku jsem už nedokázal v hlavě změnit. Někdy jsem naopak nevytáhl z hlavy věci, které znám a kolegové pak chybovali. A za co bych si nafackoval? Párkrát jsem začal moc kalkulovat a otázku překombinoval, takže jsem plácnul nesmysl. Diváci se mají na co těšit,“ říká Jakub Kvášovský, kterého diváci znají pod přezdívkou Kalkulátor. Moc s ním, ale nesouhlasí ostatní. „Myslím, že nás opět svou rychlostí a soutěživostí zválcoval Kuba Kvášovský,“ říká Václav Slabyhoudek alias pan Lišák a Belladonna Viktorie Mertová slova obou koriguje: „Doktor Vševěd, který tvrdí, že Superlov není jeho disciplína, se tenhle rok hrozně zlepšil. Ale nejrychlejší a nejsoutěživější zůstává Kalkulátor. Neštve mě to, je to pro dobro věci, všichni jako tým chceme vyhrát. Ale ráda bych se aspoň někdy dostala ke slovu.“

Superlov_Martin Severa

Soutěž bude v druhé sezoně více aktivní i na sociálních sítích. Influencerka Natalie Schejbalová alias Tali divákům detailně představí zákulisí Superlovu. Moderátorem zůstává skvělý Ondřej Sokol, jemuž v přípravě vtipných a ostrých hlášek pomáhá scenárista Dominik Landsman.

Superlov_Ondrej Sokol

„Kalkulátor“ Jakub Kvášovský: Na gymnastiku a některé atletické disciplíny jsem byl střevo

Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?

Opět úžasné a originální! Nemuseli jsme už tolik trénovat, soutěžící už věděli, do čeho jdou. Jen to cestování do Bratislavy, kde se natáčí, to je fakt únavné.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Štval vás někdo svou rychlostí, soutěživostí?

Výrazně se zlepšil Jirka, minimálně chyboval a zrychlil. Naštvaný jsem byl hlavně na sebe, moc mi to tentokrát nesedlo. Občas jsem byl rychlý až moc a původní chybnou myšlenku jsem už nedokázal v hlavě změnit. Někdy jsem naopak nevytáhl z hlavy věci, které znám a kolegové pak chybovali. A za co bych si nafackoval? Párkrát jsem začal moc kalkulovat a otázku překombinoval, takže jsem plácnul nesmysl. Diváci se mají na co těšit.

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?

Svou extravagancí určitě Vlastík Plamínek. Do natáčení jsem ho vůbec neznal, tak jsem se nestačil divit. Bavila mě většina soutěžících, ať už zajímavostmi ze života či vědomostmi.

A vzpomenete si na nějaký Ondrův vtip, kterým vás opravdu velmi rozesmál a třeba i trošku urazil?

No comment! Však mu to někdy vrátím a pomsta bude sladká. 😊

Asi jste v době školní docházky byl jedničkářem? Kdy jste začal mít první problémy a s jakým předmětem?

Jedničkář jsem nebyl. Pouze na prvním stupni. Na druhém stupni se vždy pár dvojek objevilo, nejčastěji z pracovních činností a výtvarky, a dost jsem podcenil angličtinu. Na gymnáziu to bylo podstatně horší, končil jsem se čtyřkami, z fyziky mi párkrát hrozilo propadnutí. Dost jsem na to kašlal, ale nakonec vždy prošel.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?

Matematika, zeměpis, přírodopis a hlavně tělocvik.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?

Limity jsou nekonečné. Nejsem schopný se rýpat v elektrice, zednické práce taky nedávám atd. Domácí práce nemusím, samozřejmě vyluxuji, umyju nádobí, nebo dám myčku ….. Raději mám práci na zahradě – posekám trávu, zasadím a pečuji o zeleninu, sklízím.

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byl vy?

Asi jsem výjimka, která potvrzuje pravidlo. Jsem schopný si na slušné úrovni zahrát kolektivní sporty (fotbal, basketbal, florbal), miluju raketové sporty (tenis, stolní tenis, dříve jsem hrál i squash), v létě si jdu zaplavat, běhám na lyžích a obrovskou vášní je teď pro mě orientační běh. Samozřejmě fyzička není bůhvíjaká, ale vždy sportuju naplno a nevzdávám boj. Ale třeba na gymnastiku a některé atletické disciplíny jsem byl střevo.

Superlov_Vlastík Plamínek.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?

Denně, ale používám i jiné zdroje, přeci jen se na wiki občas chybička vyskytne, či chybí aktuální informace.

Jaké sociální sítě máte a jaký je váš vztah k nim?

Mám jen Facebook, který využívám k přihlašování na kvízy či sportovní akce. Bohužel se dnes řada lidí honí za sledovaností a lajky, dávají na sítě spoustu nesmyslů, čtou si následně komentáře a často vedou úplně zbytečné diskuze. Na to opravdu nemám čas.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodký kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?

Na hospodský kvíz chodím velmi často, ale neluštím. Osmisměrky a křížovky používám ve škole například k zopakování učiva. Spíš se snažím řešit nějaké zajímavé úlohy z matematických soutěží (olympiáda, klokan, Pythagoriáda), které používám pro nadané žáky v hodinách.

„Belladonna“ Viktorie Mertová: Moje tělocvikářka ještě dlouho po maturitě vyprávěla lidem na potkání, jak jsem byla nešikovná

Máte za sebou natáčení druhé řady Superlovu. Opět jste seděli bok po boku. Jaké to po roce bylo?

Vídáme se prakticky neustále, takže jsme na sebe hodně zvyklí. Natáčení Superlovu je ale zvláštní tím, že spolu všichni strávíme opravdu několik dnů v kuse. Všechny nás to ale tolik baví, že si ani nelezeme na nervy.

Komu to šlo tentokrát nejlépe? Rozčiloval vás někdo svou soutěživostí?

Doktor Vševěd, který tvrdí, že Superlov není jeho disciplína, se tenhle rok hrozně zlepšil. Ale nejrychlejší a nejsoutěživější zůstává Kalkulátor. Neštve mě to, je to pro dobro věci, všichni jako tým chceme vyhrát. Ale ráda bych se aspoň někdy dostala ke slovu.

Vybavíte si nějakého soutěžícího, který vás něčím bavil?

Bavila mě jedna starší paní, která nejen že předvedla úžasný výkon, ale ještě si svoje vystoupení i sama odmoderovala.

A vybavíte si nějaký Ondrův vtip, kterým vás opravdu velmi rozesmál a třeba i trošku urazil?

V jedné situaci nám Ondra řekl, že jsme tupouni. A bylo to namístě.

Asi jste v době školní docházky byla jedničkářkou. Kdy jste začala mít první problémy a s jakým předmětem?

Po nástupu na osmileté gymnázium jsem přišla na to, že nestačí pamatovat si věci ze školy, ale je zároveň potřeba se i doma učit. Asi tam padlo pár horších známek, než jsem si zvykla. Největší problémy jsem vždycky měla s fyzikou.

Jaké předměty byly vaše oblíbené v době základní a střední školy?

Vždycky jsem měla nejradši češtinu, potom angličtinu, francouzštinu, dějepis a přírodopis.

O chytrých lidech panuje předsudek, že nejsou příliš manuálně zruční. Jak je tomu u vás? Kde máte své limity v domácnosti?

Nábytek složím, poličku přivrtám, topení odvzdušním. Do složitějších věcí se raději nepouštím.

Další předsudek je, že chytré děti nevynikají v tělocviku. Jak jste na tom byla vy?

Vím, že moje tělocvikářka ještě dlouho po mojí maturitě vyprávěla lidem na potkání, jak jsem byla nešikovná. Asi jsem zanechala hodně silný dojem.

Wikipedie má svá pro i proti. Jak často zde nějakou informaci vyhledáváte vy?

Wikipedii – hlavně tedy anglickou, která bývá lépe ozdrojovaná – pročítám prakticky denně. Stejně jako každý zdroj informací je potřeba brát ji s rezervou. Čím víc člověk čte, tím lepší si vytvoří cit pro to, co je ještě potřeba ověřovat a co už ne.

Jaký je váš vztah k sociálním sítím?

Od té doby, co jsem lovkyně, mám mnohem menší výčitky z toho, jak moc prokrastinuju na sociálních sítích. I tam se totiž člověk neustále dozvídá něco, co se může hodit v kvízech.

Je o vás známo, že jste kvízaři a semtam chodíte i na hospodký kvíz. Ale co třeba křížovky nebo osmisměrky? Luštíte?

Křížovky mě vždycky docela bavily, ale teď jsem narazila na novou výzvu – křížovku, kterou už někdo – většinou můj táta– začal luštit přede mnou, nasekal tam pár chyb, zasekl se a neví, jak dál. To je konečně výzva!

Zdroj: TV Nova 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama