Tým Specialistů má nový přírůstek. Do elitního týmu kriminalistů nastupuje Vojtěch Vodochodský

Specialisty čeká velká změna. Major Strouhal (Martin Dejdar) se musí vyrovnat s odchodem kapitána Matěje Karase (Marek Lambora), který si během práce v utajení uvědomí, jak moc mu adrenalin spojený s podobným stylem života chybí. Rozhodne se proto opustit „mordpartu“ a přejít do jiného policejního týmu. Před majorem Strouhalem se tedy zničehonic objeví problém, který musí, pokud možno co nejdříve, vyřešit. Poradí si s ním bleskurychle, neboť na oplátku přetáhne z Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě kapitána Petra Hájka (Vojtěch Vodochodský).

Tým je tak sice doplněn, ale nutno přiznat, že tento krok zprvu moc nadšení u zbývajících členů nevzbudí. Kapitáni Zuzana Koutná a Martin Kovář totiž v první chvíli doprovodí rozhodnutí svého šéfa mírně pozvednutým obočím. Za těmito jejich rozpaky pravděpodobně stojí nejen nevyslovená rivalita mezi oběma policejními týmy, ale též mírná nedůvěra vůči mladému kolegovi. A je pravda, že Petr skutečně zprvu působí mezi ostatními kolegy lehce nepatřičně, věkový rozdíl je v tomto případě znát. A ani jeho velký koníček, kterým je tuning aut, kolegy nepřesvědčí, že je tou správnou posilou. Jejich důvěru si tak bude muset poctivě odpracovat. Kdo je ale naopak z Petrova přesunu ke Specialistům jedním slovem nadšený, je jeho svérázná babička (Regina Rázlová), milovnice detektivek, která se již nemůže dočkat, až jí vnuk bude podrobně popisovat veškeré případy, s nimiž se v novém působišti potká.

Změna v týmu kriminalistů samozřejmě znamenala i výměnu jejich hereckých představitelů. Marek Lambora opouštěl natáčení oblíbeného kriminálního seriálu s mírnou nostalgií, kterou podtrhlo i poděkování ve formě dortu a květiny od štábu a TV Nova. „Šíleně mě to bavilo a rád bych si zase někde zaběhal s pistolí u pasu nebo v ruce, protože to mám rád. Jako kluk jsem si hrál na vojáky, takže jsem si to i teď užil,“ popsal Marek rok a půl, který strávil na place Specialistů. „Mockrát děkuji, že diváci věnovali Specialistům takovou přízeň a že si snad Matěje Karase oblíbili. A Specialistům přeji, aby měli ještě spousty a spousty dalších dílů a aby všechny případy dokázali vyřešit,“ dodal ještě na závěr.

„Moc se mi líbí spontánnost a bezprostřednost mojí postavy, čemu ale osobně vůbec nerozumím, to jsou auta. Jako kapitán Petr Hájek mám totiž sportovní auto v manuálu a já v civilu řídím auto s automatickou převodovkou, takže jsem při natáčení zažil za volantem místy horké chvilky,“ popsal se smíchem Vojtěch Vodochodský své první zkušenosti s rolí mladého policisty. Jinak si ale start v novém prostředí pochvaloval: „Ostatní kolegové jsou v týmu již několik let, ale musím říct, že mě přijali skvěle. A já jsem se snad aklimatizoval rychle, takže je atmosféra při natáčení opravdu moc příjemná.“

„Nedílnou součástí trvalého úspěchu Specialistů jsou promyšlené charaktery ztvárněné špičkovými herci. Vojtěch Vodochodský je jeden z nejvýraznějších hereckých talentů své generace a má v sobě podobnou energii jako postava kapitána Petra Hájka. Ta má seriál obohatit mladistvým nadšením a humorem,“ popsala Heike Richter-Karst, kreativní producentka seriálu, důvod, proč si tvůrci vybrali pro novou roli právě Vojtěcha Vodochodského.

Specialisté_Vojtěch_Vodochodský 

Kapitáni Matěj Karas (Marek Lambora) a Petr Hájek (Vojtěch Vodochodský) se ještě jako kolegové z různých oddělení potkají v propojených epizodách V utajení 1 a 2, které TV Nova odvysílá v pondělních večerech 25. března a 1. dubna. V epizodě Pro Lídu, kterou TV Nova uvede v pondělí 8. dubna, již pak mezi Specialisty naplno naskočí nová posila v podobě kapitána Hájka.

V aktuální jarní sezoně se na televizních obrazovkách zatím představilo pět dílů již desáté řady populárního krimi seriálu Specialisté. Tyto nové epizody sledovalo v CS 4+ v průměru 1 205 000 diváků, u diváků ve věku 15–54 let pak měli Specialisté podíl na trhu 27,13 %. (Zdroj dat: ATO – Nielsen, živě + TS0-3, ke dni: 6. 3. 2024)

Natáčení Specialistů je realizováno v souladu s principy tzv. udržitelného natáčení, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí.

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama