Úmrtí v blízkém okolí Evžena Šmýda z Ulice. Kdo to neustojí?

Blanka a Evžen tvoří v poslední době jeden z divácky nejoblíbenějších i nejstabilnějších párů seriálu Ulice, který vysílá TV Nova. Navzájem se podporují, milují se, teď ale do jejich vztahu zasáhne skon člověka z Evženova blízkého okolí. Hlavně pro Evžena to bude taková rána, že si o něj začne Blanka dělat velkou starost… Čemu všemu bude muset Evžen čelit? A má dostatek síly, aby to zvládl?

Blanka (Linda Rybová) a Evžen (Martin Finger) si prošli už nejednou hodně náročnou zkouškou. Dokonce se na nějaký čas i rozešli, když mezi ně vstoupil Blančin bývalý manžel Luděk (Vasil Fridrich), jenž chtěl rodinu opět slepit dohromady. Tehdy k tomu využil i Blančiny závislosti na alkoholu, v níž ji, možná ne úplně vědomě, dokonce i podporoval, protože mu dělalo dobře, že ho Blanka brala jako svou oporu. Evžen Blančino pití nedal a raději se odstřihl, aby ho nestáhla s sebou. Pravda, Luděk k tomu velkou měrou přispěl, protože mu sok Evžen ležel v žaludku od samého počátku.

Blanka na vedlejší koleji?

Blanka a Evžen se k sobě nakonec vrátili, nikdo z jejich okolí nepochybuje o tom, že ti dva k sobě patří. Dokonce i Luděk vzal Evžena nedávno na milost. Nyní se ale zdá, že právě závislost na alkoholu a rozdílný přístup k minulosti, jenž se promítá i do současnosti, nenápadně hloubí mezi Evženem a Blankou propast. Vše začalo Evženovým intenzivnějším zapojením se do aktivit v podpůrné skupině abstinujících alkoholiků. Pomoc druhým ho naplňuje, zato Blanka si o něj dělá starost, protože si není jistá, že je Evžen dostatečně silný na to, aby ho problémy druhých nestáhly pod hladinu.

Úmrtí jako katalyzátor i zkouška vztahů

Blanka se snaží Evžena respektovat, prožívat s ním to, čím si prochází, i když to pro ni není jednoduché, zvláště poté, co kvůli Tomáškovu článku znovu vyplula na povrch její alkoholová minulost. Proto ji ani trochu nepotěší, když najde u sebe doma Evženova nového kamaráda Rosťu (Jiří Černý), jenž bohužel nezvládá větší nápor na psychiku a řeší to skleničkou alkoholu. Teď si Rosťa sáhne na dno kvůli úmrtí blízkého přítele ze skupiny, kterého zná velmi dobře také Evžen. Už tak složitou situaci ještě více zkomplikuje Blančin pokus otevřít Evženovi oči dříve, než bude pozdě. A aby toho nebylo málo, Evžena znovu rozhodí také jeho bývalá manželka Hana (Adéla Gondíková), u níž je již více než zřejmé, že kvůli úlevě od bolesti užívá nadměrné množství léků v nebezpečných dávkách a kombinacích… Co Evžen prostě nechce slyšet? Co je pro Blanku už hodně přes čáru? A co by mělo být i pro Hanu varováním, že se ocitla na velmi tenkém ledě?

Zdroj: TV Nova 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama