Velká výzva pro představitele Nyklových z Ulice. Objeví se v seriálu jejich domácí mazlíčci?

Scenáristé divácky oblíbeného seriálu Ulice na TV Nova se při psaní scénářů občas trefí hercům do noty. Tentokrát se to týká představitelů rodiny Nyklovy, v níž se momentálně řeší domácí mazlíček pro Lexíka. Jak to mají herci v reálu? Zahraje si některý z jejich mazlíčků v Ulici?

Denní seriál Ulice se vysílá už přes osmnáct let. Za tu dobu se v něm objevila spousta herců, z nichž někteří si zahráli přímo v ději i se svými domácími mazlíčky. Všichni věrní diváci Ulice si určitě okamžitě vzpomenou na kouzelnou fenku Máňu u Peškových nebo další nádhernou fenku Jackie u Terezy a Davida. Obě fenky mají vlastně podobný osud. Své paničky, Danu Syslovou a Patricii Pagáčovou, tehdy ještě Solaříkovou, doprovázely na natáčení dávno před tím, než se objevily před kamerou. Aby se v šatně při čekání na paničky nenudily, scenáristé je nakonec zapojili do děje. A ukázalo se, že to byla trefa přímo do černého. Obě si okamžitě získaly nejen celý štáb, ale také diváky.

Domácí mazlíček u Nyklových

Nyní se v seriálu řeší čtyřnohý kamarád pro Lexíka Nykla. Znamená to, že si některý z herců zahraje v Ulici se svým domácím mazlíčkem? Lexík (Filip Hornyak) a Kateřina (Martina Randová) se totiž v útulku pro psy zamilují do Darka, kterého by si rádi vzali domů. Zatímco Vendula (Anežka Rusevová) a Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová) jsou okamžitě pro, Lumír (Václav Svoboda) má ihned tisíc důvodů, proč ne. Pro představitele Lumíra je to vlastně protiúkol, protože on sám je v reálu pejskařem tělem i duší stejně jako jeho herečtí kolegové.

Jaké zvířecí parťáky mají doma herci?

Jaroslava Obermaierová jezdí na natáčení i se svými pejsky od samého začátku, od roku 2005. Nyní ji doprovází Vašík, čivava, která poslušně čeká v šatně. Času, kdy panička pracuje, využívá k lenošení a odpočinku. Ovšem nedej bože, aby do šatny vstoupil někdo jiný. Plachý Vašík okamžitě zalézá do svého úkrytu.  

“Když jsme se synem zůstali sami, tehdy mu bylo dvanáct let, pořídila jsem si malou jezevčí holčičku Nelinku. Strávila s námi patnáct krásných let. Poté jsem měla deset krysaří fenku Parisku a teď mám čivavu Vašíka. Je plachý, citlivý a miluje mě a já jeho. Každý večer vedle mě usíná, mám ho místo prášku na spaní,” prozradila herečka Jaroslava Obermaierová.A jak si Vašík zvykl na pobyt v ateliérech nebo divadle? “Vašík se vždy celou dobu chová vzorně. Odpočívá ve své tašce, neštěká. Kolegové často ani netuší, že ho mívám sebou,” říká s úsměvem.

Martina Randová je také velkou milovnicí a zkušenou chovatelkou čtyřnohých mazlíčků: „Mám holčičku francouzského buldočka Mínu, tedy Vilemínu – což byla Drákulova nevěsta:). Je jí úctyhodných dvanáct let, je to taková psí dáma v letech. A je úžasná. I přes několik zdravotních komplikací a operací nám stále nám dokazuje, že s námi chce zůstat ještě dlouho.“ A jak je na tom Mína s poslušností?  „Mína byla vždy vzorná fenka, která poslechla na slovo. Po zánětu mozku, který prodělala v osmi letech a následné delší době strávené na klinice, jí teď chvíli trvá, než jí některé informace do té psí hlavinky tzv. ‚dotečou‘. Ale my to chápeme, respektujeme a o to víc jí milujeme,“ dodává.

Čas od času vezmou do ateliérů své domácí mazlíčky také Anežka Rusevová nebo Václav Svoboda. Ani u nich to není první čtyřnohý kámoš a parťák do nepohody, který je v ateliérech jako doma.  

„V dětství jsem psa mít nemohl, rodiče si to nepřáli. Ale jednou jsem měl o prázdninách půjčeného malého voříška. Později i moje dcera zatoužila po psím parťákovi, a tak jsme si pořídili štěně anglického špringršpaněla Andyho. Byl to skvělý společník, který nás doprovázel skoro 14 let. A dokonce se se mnou objevil v jedné epizodě seriálu Pět mrtvých psů. Andy poslouchal režiséra Hřebejka na slovo a ten z něj byl tenkrát naprosto nadšený,“ vzpomíná na svého prvního psa herec Václav Svoboda a dodává: „Když jsme se smířili s jeho odchodem, pořídili jsme si pejska stejné rasy jménem Jordan.  I on je skvělý společník, má rád lidi, děti i ostatní psy,“ doplňuje Václav Svoboda.

Zdroj: TV Nova 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama