Zahradník po ruce – 3. díl

Sledujte v neděli 28. dubna 2024 ve 13.25 na Primě

K pěstování nepotřebujeme velkou zahradu, i balkon může být nejen okrasný, ale také jedlý! Vypěstujme si suroviny bez chemie, rozšiřme svůj životní prostor o kus zdravé přírody! Praktické rady zkušeného tvůrce přírodních zahrad Tomáše Trejbala, zahradníka, který je nám vždy po ruce. Směle do toho!

Zahradník po ruce se tentokrát bude věnovat proměnám zahrady, a to jak v čase napříč ročními obdobími, tak i její proměnou v souvislosti s vašimi hodnotami či životním stylem. Předvedeme, jak založit květinový záhon, který bude nejen krásný, ale podpoří také opylovače a užitečný hmyz, a zároveň bude respektovat místní podmínky. Poradíme, jak vybrat bylinky a květiny v zahradnictví, jak je správně seskládat v záhonu k sobě i jak je správně vysadit. Ukážeme, že jahody se dají pěstovat i na balkoně v závěsných květináčích a že je dobré je nakombinovat s pažitkou či cibulí, která zároveň jahody ochrání před plísní. Podíváme se do skleníku, díky kterému svou zahradu můžete posunout do teplejších krajů a pěstovat rostliny, kterým by se u nás venku nedařilo. Vaše zelenina tak nebude muset cestovat přes půl světa, ale bude rovnou čerstvá na váš stůl. Představíme medvědí česnek a jeho pěstování v zahradě, samozřejmě s ním zamíříme do kuchyně a připravíme z něj pesto.

Tomáš Trejbal poradí i s dotazy diváků ohledně smutnic, výsevu rostlin v souvislosti s počasím a využití popela v zahradě.

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama