Kniha a káva patří k sobě aneb 5 tipů, jak si naplno užít letní odpočinek

Srpen je v plném proudu a my máme ještě chvíli na to užít si slunečné dny a strávit více času venku na zahradách, terasách i balkónech. Jestli patříte mezi ty, kdo si rád dopřeje trošku odpočinku na čerstvém vzduchu, s dobrou knížkou a lahodnou kávou v ruce, máme pro vás několik tipů, jak si toto knižní dobrodružství vychutnat naplno, aniž by vás ukolébal okolní zpěv ptáků nebo lehký letní vánek.

1. Zapomeňte na lehátka, čtěte vsedě

Všichni to známe – máme knihu v ruce a chtěli bychom se trochu natáhnout, vyrovnat si záda a lehce si poležet. Avšak přesně tohle často vede k nechtěnému usnutí klidně i uprostřed nejzajímavější kapitoly. Myslete na to, že zaručený způsob, jak si užít příběh až do konce, je zůstat sedět. Pokud se necítíte pohodlně, na chvíli se projděte, protáhněte se nebo si podložte nohy. Držte se ale svého oblíbeného zahradního křesla. A pokud i přes varování věříte, že vás kniha neuspí, a navíc se chcete hezky a rovnoměrně opálit, nezapomeňte raději použít opalovací krém s vysokým faktorem. Jen pro případ…

2. Uzobávejte dobroty a dopřejte si kvalitní kávu

Co může být idylického víc než skvělá kniha, chuťovky na zub a šálek vynikající kávy? Bez ohledu na to, jestli preferujete espresso, cappuccino nebo třeba osvěžující ledovou kávu, je důležité vždy myslet na kvalitu. Značka Jacobs nabízí široký výběr, který vám zaručí nezapomenutelný zážitek, neodolatelnou vůni a unikátní chuť. Nechte okouzlit své smysly a vytvořte si ze siesty s knihou a kávou novou rutinu, kterou si zamilujete.

TIP: Pro mimořádný okamžik pohody

Ponořte se do bohaté pěny kávy Jacobs Velvet Gold Crema, která je vyrobena ze 100% kávových zrn a nabízí vám sametové potěšení. Díky světlejšímu pražení je chuť ještě jemnější. Její dokonalé aroma si oblíbíte jak v případě přípravy tradičního šálku černé kávy, tak i v mléčných nebo ledových nápojích. Příprava je navíc rychlá a snadná, a vy se tak můžete co nejdříve vrátit zpět k napínavému ději oblíbené knížky. Doporučená maloobchodní cena je 154,90 Kč, více informací najdete na www.kavajacobs.cz

3. Čtěte odpočatí a plní energie

Abyste si opravdu užili svůj oblíbený okamžik, je důležité zvolit si vhodný moment, kdy máte dostatek času, nebudou vás rušit vnější vlivy a budete mít dostatek energie. Usadit se ke knize po těžkém obědě nebo po probdělé noci, může být cesta do záhuby. Rychle se objeví zívání, potřeba změnit polohu a najednou si uvědomíte, že kniha vám leží na nose.

4. Sáhněte po poutavé knize

Někdy se prostě stane, že příběh není úplně podle představ a nedokáže zaujmout tak, jak byste si přáli. I přesto se ale pokoušíte jej dočíst za každou cenu. Věřte ale, že usnout při čtení knihy, která vás úplně

nebere, je hračka. Naopak, při poutavé knížce, která vás naprosto pohltí, budete spíše bdělí a zvědaví, co se bude dít dál.

5. Čtěte na denním světle, vyhněte se ostrému slunci

Užijte si knihu kdekoli – na pikniku v parku mezi stromy, ve své zahradě, na letní terase obklopené zelenými rostlinami nebo v oblíbené kavárně. Nicméně se vyvarujte čtení během poledních hodin, kdy je slunce nejsilnější a jeho paprsky jsou příliš ostré. Může to vést k nepříjemnému pálení a bolesti očí. A pak už je jen malý krůček k tomu, abyste si na chvilku zdřímli.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama