Čas zázraků a splněných přání ve speciálním vánočním díle Ulice se blíží!

stalo se již tradicí, že o Štědrém dni vysílá TV Nova speciální díl seriálu Ulice. Tato vánoční epizoda seriálu se pokaždé odehrává právě o Štědrém dni a vždy obsahuje i nějaký mimořádný bonus pro diváky. Nejinak je tomu také letos. I tentokrát je speciální díl divácky oblíbené Ulice svým způsobem výjimečný. Přinese nejen několik vánočních překvapení, ale také jeden opravdu crazy dárek, který bude dalším Vandiným pokusem o záchranu manželství s Luďkem.

Tvůrci denního seriálu Ulice, jenž patří ke stálicím na TV Nova, připraví každoročně pro diváky a fanoušky seriálu dárek přímo pod stromeček v podobě speciálního vánočního dílu. Všem svým příznivcům tím plní hned dvě přání najednou. Tím prvním je strávit s hrdiny Ulice také Štědrý den, vidět, jak tento čas splněných přání prožívají ti, jejichž osudy sledují takřka celý rok. K tomu si diváci a fanoušci Ulice pokaždé přejí, aby tvůrci co nejvíce zkrátili vánoční pauzu ve vysílání seriálu, protože se jim po jejich oblíbencích z nejznámější ulice v Česku začne stýskat hned, jakmile jsou jejich příběhy přerušeny. 

Na koho se mohou diváci těšit tento rok?

Letos si přijdou na své hlavně ti, které baví Vandiny eskapády při opětovném dobývání Luďka, nebo fanoušci Marečkových a Nyklových. Ovšem dojde i na zamilované páry od Klímových, speciální hosty v podobě hvězd zpravodajství TV Nova, kterými jsou Lucie Borhyová a Rey Koranteng, nebo na velké a romantické překvapení, jež podtrhne celkovou vánoční atmosféru.

V čem je letošní díl ojedinělý?

Vánoční díl Ulice je letos výjimečný ještě ve dvou směrech. Jednak se neodehrává pouze o Štědrém dni, ale začíná už pár dní před ním, kdy vrcholí přípravy na nejkrásnější svátky v roce. Zároveň se v něm sejde v jednu chvíli na jednom místě nebývalé množství seriálových postav, což se v Ulici děje opravdu ojediněle při zvláštních příležitostech.

Vtipné přípravy u Nyklových i jinde

Děj vánočního dílu Ulice odstartují Nyklovi. Lumíra (Václav Svoboda) a Kateřinu (Martina Randová) totiž probudí nezvyklý šramot v bytě, jehož příčina je nasnadě – vloupal se k nim zloděj. Z domnělého padoucha se ovšem vyklube svérázná členka rodiny, babi Vilma Nyklová (Jaroslava Obermaierová), jež má nebývale napilno kvůli přípravám na Vánoce. Ty jsou v plném proudu také například u Marečkových, Blanky (Linda Rybová) a jejích blízkých i v celé Ulici, kde se chystá Vánoční charitativní jarmark.

Romantika i humor u Karly a Máry

U Marečkových je vše vzhůru nohama nejen kvůli Lubošovi (Rostislav Novák st.), jenž je stále v nemocnici po operaci kolene, ale také kvůli Věrce (Milena Steinmasslová). Ta neúnavně vymýšlí nejrůznější, obvykle velmi průhledné záminky, aby se spolu ocitli Karla (Markéta Stehlíková) a Kryštof (Kryštof Rímský) na jednom místě. Věrka si prostě vzala do hlavy, že je k sobě šikovně popostrčí. Vždyť kdy jindy by se měli dát zase dohromady, když ne právě o Vánocích? Následkem toho však u Marečkových dochází každou chvíli k vtipným i milým trapasům.

Vandino obrovské faux pas

Velké překvapení připravuje také vytrvalá Vanda (Kristýna Hrušínská), která se už několik týdnů snaží o usmíření s Luďkem (Vasil Fridrich). Nyní se mu chystá darovat svou nehynoucí lásku, ovšem hodně netradičně a v duchu motta: „Buď teď, anebo nikdy.“ Jak je u Vandy již dobrým zvykem, vše dopadne zase trochu jinak, než jak si naplánuje. Jedno se jí ale musí nechat – její kreativitě a odhodlanosti se meze opravdu nekladou. Jen následky jejích hurá akcí jsou občas na mrtvici… Jak Vanda dopadne tentokrát? Co udělá s Luďkem její crazy dárek?

Jirkovo velké a romantické překvapení

Tím nejkrásnějším vánočním překvapením potěší všechny starousedlíky, a hlavně Martinu (Natálie Holíková), zamilovaný Jirka Hložánek (Ondřej Havel). Do Ulice totiž přinese tu pravou štědrovečerní atmosféru s kouzelným osvětlením, nádhernou vánoční hudbou i živým vystoupením gospelového sboru…

Vánoční klip na závěr

Jedna z našich nejoblíbenějších vánočních písní zazní i na samém závěru speciálního štědrovečerního dílu Ulice. Jedná se o Vánoce na míru od letošní absolutní slavice Ewy Farne. Právě tento song dokreslí sváteční atmosféru v jednotlivých uličních domácnostech.

Jak si užily natáčení vánočního speciálu Ulice hvězdy zpravodajství TV Nova, Lucie Borhyová a Rey Koranteng? „Natáčení jsme si opravdu užili, protože oba Vánoce milujeme! Zažít tu pravou vánoční atmosféru s několikatýdenním předstihem, a dokonce i se sněhem, bylo skvělé, říká Lucie BorhyováRey Koranteng dodává: „Druhá věc, která nás nadchla, je nahlédnout do zákulisí filmového natáčení, protože pro nás, jakožto zpravodajce, je to vždycky tak trochu tajemné.  Na otázku, zda si dopřáli svůj první letošní svařák, Lucie a Rey svorně odpověděli, že oba dorazili autem, a tak si raději pochutnali na horkém rybízovém džusu. „Ale letos to byl náš první horký nápoj na vánočních trzích. Osobně svařák nepiju, mám alergii na skořici, a to paradoxně pouze ve svařeném víně, doplňuje ještě Rey. A jak oba dodržují vánoční tradice během adventu? I v tomto se Lucie a Rey shodnou. Prozrazují, že kromě tradičních oblíbených procházek navštěvují také zesnulé příbuzné na ďáblickém hřbitově. „Bydlíme kousek od sebe, dokonce jsme spolu i vyrůstali. Kromě studia se proto čas od času setkáváme na Štědrý den i na ďáblickém hřbitově.

Své plány na Vánoce prozradila také představitelka Vandy, herečka Kristýna Hrušínská: „Stejně jako každý rok budeme Vánoce trávit v domácím kruhu. Dopoledne přijede na návštěvu Vlastík Zavřel, dopřejeme si kaviár a připijeme šampaňským. S Matějem a dětmi pak vyrazíme na tradiční vánoční procházku. Večer nás čeká klasické menu v podobě kapra, řízků a bramborového salátu i rozbalování dárků.“ A jaké vánoční tradice Kristýna Hrušínská s rodinou dodržuje? „Společně zdobíme vánoční stromeček, pečeme cukroví a občas si rozkrojíme jablko. Snažíme se být k sobě milí,“ dodává s úsměvem.

Speciální vánoční díl seriálu Ulice vysílá TV Nova o Štědrém dni od 17:30 hod.

Zdroj: TV Nova 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama