MOZAIKA DUŠE JAK ŽÍT ZDRAVĚJI SÁM SE SEBOU I S OSTATNÍMIMOZAIKA DUŠE

Jaké jsou choroby moderní doby? Jak porozumět vlastním emocím a jak být v psychické pohodě? Na to vše odpovídá psychoterapeut Tomáš Kvapilík ve své knize Mozaika duše, kterou právě vydává nakladatelství Mladá fronta (399 Kč).

Tento terapeutický průvodce vám ukáže stavební kameny lidské psychiky, kořeny stresu i mechanismy úzkostí. Ve formě desatera přibližuje psychoterapeut s mnohaletou praxí problematiku kvalitního duševního zdraví, fungování emocí, depresí i našeho vnitřního kritika. V každé z deseti kapitol pak jednotlivá témata, která považuje za nejdůležitější, rozebírá do hloubky. Nebojí se také připojit konkrétní příklady z praxe nebo z osobního života a čtenář se tak může v některých situacích poznat.

V knize nechybí ani ukázky terapeutických rozhovorů, praktické návody nebo odkazy na autorovy sociální sítě, kde se ve formě videí může čtenář dozvědět více o daném tématu.

Kniha má pomoci nejen čtenářům, kteří trpí chorobami moderní doby – všestravujícím strachem, nezdravou sebekritikou nebo extrémními nároky na sebe sama – a snaží se o to, aby si „poskládali svou duši do zdravějšího tvaru“, jak říká sám autor. Také ukazuje, jak si budovat zdravé vztahy s ostatními.

Kniha vychází 2.11., vydává nakladatelství Mladá fronta, cena: 399 Kč

O autorovi:

TOMÁŠ KVAPILÍK

Narodil se v Brně, kde vystudoval gymnázium a pětiletý obor psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Absolvoval sedmiletý systematický výcvik v gestalt psychoterapii. Pracuje jako psycholog a psychoterapeut v soukromé praxi. Předtím působil jako terapeut v komunitě pro drogově závislé, poté jako psycholog v Intervenčním centru Spondea pro osoby ohrožené domácím násilím. Cílem jeho práce je pomoci klientům vrátit se do běžného života, najít stabilitu či vypořádat se s utrpením či traumaty. Žije v Praze.

Zdroj: Tomáš Kvapilík 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama