Sabina Křováková po delší pauze vydává vánoční píseň

Česká zpěvačka se znamenitým hlasem rockerky Sabina Křováková o sobě po delší pauze dává vědět a představuje nový vánoční song s názvem Zvonkohra. K písni natočila také svůj první vánočně laděný videoklip.

Poslední dobou o této mladé zpěvačce, vítězce soutěže Česko Slovenská Superstar, nebylo moc slyšet. Prožívala období, kdy se podle svých slov potřebovala srovnat psychicky i fyzicky. Trápily jí vleklé zdravotní problémy a k tomu se přidal špatný psychický stav po konci dlouholetého vztahu s vrcholovým sportovcem. K rozchodu tato nadaná zpěvačka říká „Tímhle si asi prochází každý. Beru to tak, že to tak zkrátka mělo být a snažím se vzít si z toho zkušenosti a ponaučení pro příště.“ Nicméně ani během pauzy její tvorba úplně nezahálela, dávala si spíše větší odstup a vyčkávala, až se nápady na nové počiny řádně uleží. Nyní se plně vrhla do práce, která jí pomáhá naplno zaměstnávat hlavu a odpoutat se od nepříjemné minulosti. I když ta je často při psaní písniček a textů její inspirací.

Zima a magický adventní čas jsou Sabiny nejoblíbenějším ročním obdobím už od dob, kdy jako malá holčička teprve snila o zpívání na prknech, které znamenají svět. „Vždycky se na tohle krásné období těším celý rok“ říká a zároveň dodává „a vlastní vánoční písnička byla dlouho mým snem. Letos se mi konečně povedlo si toto přání splnit.“ Píseň s názvem Zvonkohra, nyní již k dispozici na streamovací platformě Spotify, vznikla ve známém nahrávacím studiu Rooftop a oproti své předchozí tvorbě Sabina se svou kapelou trošku ubrala na rockerské divokosti a přizpůsobila ji atmosféře pohodových a klidných Vánoc, které má tak ráda. „Ve studiu jsem se musela krotit, abych tolik neřvala, jak je mým zvykem“ směje se Sabina. K songu vznikl také krásný videoklip, který je odteď k vidění na jejím YouTube kanálu.

Sabina, jenž se ve svém zbývajícím čase věnuje ještě produkci a hudební dramaturgii, rozhodně nezůstává pouze u jedné písně. Po novém roce spatří světlo světa nový singl, na kterém se svým týmem pracuje už několik měsíců a v zápětí také nová deska. Než se tak ale stane, stráví s kapelou hodně času ve studiu. Poslední rok byl pro Sabinu ve znamení velkých, ne vždy úplně pozitivních, změn a nyní říká, že se cítí konečně dobře „Mám kolem sebe plno nových lidí jak v pracovním, tak i v osobním životě. Začala jsem se obklopovat schopnými lidmi, od kterých se můžu učit a posouvat se díky nim dopředu.“ Tato milá zpěvačka tedy o sobě znovu dává slyšet a my se máme rozhodně na co těšit.

O Sabině

Sabina Křováková (*24. ledna 1992, Děčín) je česká zpěvačka s nezaměnitelným chraplavým hlasem, označovaná jako „česká“ Janis Joplin. Po ukončení studia na Evropské obchodní akademii se vydala na dráhu profesionální zpěvačky a v roce 2013 se stala vítězkou soutěže Česko Slovenská Superstar. Dva roky poté vydala své první album Sirkama, kterým dokázala, že je talentovanou autorkou a textařkou. Na kontě má řadu dalších singlů a jejím hudebním patronem je hudebník Ondřej Soukup. Ve své kapele kromě zpěvu hraje také na elektrickou kytaru. Spolupracovala s Xindlem X, s nímž natočila duet Věčně tvá nevěrná ke stejnojmenné úspěšné filmové komedii. Je součástí unikátního projektu Rocksymhony, předskakovala na turné Lucie Bílé a jako vokalistka působila u Daniela Landy. Muzikálové zkušenosti nasbírala v divácky oblíbeném titulu Mamma Mia! Nyní se věnuje sólové dráze a ve zbývajícím čase pracuje jako produkční a hudební dramaturg.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama