Slavnostní premiéra – KRVAVÝ JOHANN – čt 4. ledna

ČR – 2023;

Délka: 90 minut

Žánr: horor, fantasy, komedie

Premiéra: 11.ledna 2024

Režie: Jakub Krumpoch

Námět: František Kotleta, Kristýna Sněgoňová, Johann W. Goethe

Hrají: Marek Holý, Martina Babišová, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Jana Bernášková, Roman Zach, Věra Janků, Antonia Sainz, Jiří Ployhar, Petr Rychlý, Ester Kočičková, Brittany Bardot. a další

Krvavá a nadmíru zábavná zombie apokalypsa plná explozí, čarovných sil, mutantů a hanbatých upírek ze strip klubů. Film oživuje postavu Johanna Fausta, jenž je po staletích strávených v pekelném vyhnanství propuštěn a z temnot se vrací do současné Prahy, aby se pomstil. Nejlépe všem. Kdo má rád Kotletu a Sněgoňovou, musí do kina.

Film Krvavý Johann vznikl na motivy dosud nevydaných děl Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, extrémně úspěšné dvojice tuzemských autorů fantasy. V odvážném mixu klasiky, hororu a černého záhrobního humoru si zde režisér filmu i oba autoři podávají ruku s Goethem . . . jen proto, aby ji v dalším záběru sežrala Jana Bernášková.

Ve filmu ožívá starobylá legenda i postava Johanna Fausta, jenž je po několika staletích strávených v pekelném vyhnanství propuštěn z temnot. Vydává se do současné Prahy, kde se chce pomstít, a rozpoutá noc hrůzy, na kterou stověžatá metropole dlouho nezapomene. Vltava se zbarví do ruda, obětí a mrtvol přibývá. Johann si za pomoci zombíků, mutantů a polonahých upírek pokouší podmanit celé město. Zastavit se ho pokusí až jeho bývalá milá Markéta, která ho před staletími do temnot zahnala. Do příběhu nečekaně zasáhne i další člen rodiny Faustů, o kterém si všichni mysleli, že je také mrtvý. A Mefistofeles všechno pozoruje a náramně se baví . . .

„Krvavý Johann je mix hororu, fantasy, komedie a pocta béčkovým hororům z 80. let. Klasika potkává brak ve své nejsyrovější podobě,“ říká režisér Jakub Krumpoch o svém prvním celovečerním filmu. „Adaptovali jsme nevydané povídky kultovních autorů české brakové literatury a spojili je postavou Fausta. František Kotleta a Kristýna Sněgoňová mi pomáhali ve scénáři zachovat ducha povídek a jejich osobitý styl vyprávění přenést na plátno,“ dodává Krumpoch.

Film se natáčel po dobu 7 měsíců, první veřejnou projekci na pražském Comic Conu zakončily ovace diváků ve stoje. Spisovatel František Kotleta, vlastním jménem Leoš Kyša, se řadí mezi šedesát nejoblíbenějších autorů tuzemských čtenářů, jeho knihy se prodávají v desítkách tisíc kopií.

Doporučená přístupnost: od 15 let žánr: horor, fantasy, komedie Barevný, české znění internet: www.bontonfilm.cz

2D DCP propagace: print, online, radio

Zvuk: 5.1

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama