SUPER DEN 2023 – SLAVNOSTNÍ PROMOCE PSÍCH SUPERHRDINŮ

Již 21. ročník významné události, kterou organizuje Helppes, se uskuteční v sobotu 16. 9. 2023 od 10.00 hodin v motolském výcvikovém areálu na Praze 5. Slavnostní promoce čtyřnohých absolventů akademie Helppes je tradičně spojena s předáním psích pomocníků jejich novým držitelům, lidem s postižením.

Letošní ročník bude výjimečný, pokud jde o počet úspěšných absolventů – slavnostní promoce se zúčastní celkem 22 asistenčních psů. Většina z nově vycvičených pomocníků již byla předána novým páníčkům a celkem osm psů si lidé s postižením převezmou do konce letošního roku.

Mezi psí superhrdiny, kteří se zúčastní slavnostní promoce, patří například asistenční průvodcovský pes, flat coated retriever Channy Bohemia Luxyvett, vycvičený pro Eliho, který trpí sociální fobií, disociací a panickými atakami. Dále je tu asistenční signální pes, labradorský retriever Billy of Clear Passion, pomocník vycvičený pro slečnu Terezu trpící epilepsií a úzkostmi. Fena knírače malého Baruška, vlastním jménem Charisma Lee Astronaut, pomáhá jako asistenční pes malé Julince, kterou její zdravotní postižení upoutalo na invalidní vozíček. Zlatý retriever Brandon of Clear Passion bude zase pomocníkem pro Zuzku trpící kombinovaným postižením na základě vzácné genetické poruchy, těžkou skoliózou a opožděným mentálním vývojem.

Lidé s postižením si převezmou své psí anděly z rukou patronů, kteří projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách podpoří benefičním vystoupením. Patronaci přislíbilo mnoho známých osobností, z nichž mnohé spolupracují s organizací Helppes dlouhodobě – Jaroslav Břeský, Jan Burian, Jan Čenský, Martin France, Kristýna Frejová, Jakub Kohák, Mirek Konvalina, Marta Kubišová, Magda Malá, Richard Nedvěd, Bára Nesvadbová, Patricie Pagáčová, Peter Pecha, Milan Peroutka, Raego, Viktor Sodoma, Jana Stryková, Dana Syslová a V-Rock.

Účastníci slavnostní promoce se mohou těšit na den plný zábavy a hudebních vystoupení, ukázky neuvěřitelných dovedností asistenčních psů i občerstvení. Super dne se zúčastní nejen fanoušci, sponzoři, známé osobnosti a podporovatelé organizace, ale i celá řada osob s postižením, kterým Helppes za dobu svého fungování pomohl.

Akce proběhne v sobotu 16. 9. 2023 od 10.00 hodin v motolském výcvikovém areálu organizace Helppes v Praze 5. Jelikož se koná pod širým nebem, a to za každého počasí, je důležité zvolit vhodné oblečení a obuv. Pokud s sebou budete chtít vzít i své psí kamarády, je nutné u vstupu předložit jejich platný očkovací průkaz či pas.

Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s. pomáhá již 22 let osobám s postižením zvyšovat kvalitu jejich života prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Za dobu svého fungování dokázal Helppes vycvičit a předat více než 300 psích pomocníků, kteří se stali partnery lidí s nejrůznějšími typy zdravotního postižení.

Zdroj: Helpppes

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama