Vážné dopravní nehody v seriálu Ulice. Komu převrátily život vzhůru nohama?

V denním seriálu Ulice na TV Nova dojde k tragické události, která se podepíše na životech všech členů rodiny Klímovy. Iva a Bára budou mít havárii, jež se neobejde bez zranění a strachu o život. V Ulici ale nejsou jediné. V minulosti zde mělo dopravní nehodu už několik postav. Kdo a s jakými následky?

Seriál Ulice vypráví na TV Nova příběhy svých postav již devatenáctou sezonu. Za tu dobu si uliční hrdinové prošli pěknou řádkou nejrůznějších situací. Některé pohladily po duši, jiné pro ně byly hodně dramatické a traumatické. Speciální místo mezi dramatickými událostmi mají dopravní nehody, při kterých šlo takřka vždy o život. Za léta, co se Ulice vysílá, došlo již k několika takovým tragédiím. Jak se natáčely? Komu scenáristé vymysleli tyto náročné životní zkoušky?

Petr a Eva Boháčovi – děsivý zkrat

První vážná dopravní nehoda se v Ulici stala v březnu roku 2007 manželům Evě (Markéta Tanner) a Petru (Pavel Kříž) Boháčovým. Život ale zničila celé rodině, jež byla tou dobou už v troskách. Psychicky labilní Eva neunesla manželovu nevěru, následný rozpad manželství i boj o dceru Anežku (Nikola Hronová). Manžela vědomě srazila v plné rychlosti autem kousek od domu Peškových, když přecházel přes silnici na druhou stranu ulice. Eva skončila na psychiatrii, Petr na ARO s vážným poraněním hlavy, kvůli kterému málem přišel o zrak. Zdravotní i psychické problémy ho opakovaně srazily do kolen. Rok po této nehodě měl Petr další havárii, kterou tentokrát zavinil sám. Nikomu se nic nestalo, ale pro Petrovu psychiku to byla poslední kapka. Propadl alkoholu, stala se z něj troska, která přišla o vše. Později se dal sice dohromady a pokusil se o nový začátek, ovšem zdravotní handicap i hrozba závislosti na alkoholu mu již zůstaly.

Tuto nehodu režíroval Patrik Hartl. Při samotné akci nahradili oba herce zkušení kaskadéři, aby se během natáčení nikomu nic nestalo. Právě díky těmto profesionálům na akční scény tehdy běhal všem na place mráz po zádech…

Hrozivá bouračka Terezy, Máry a Saši

Mnohem děsivější byla bouračka, která se stala Tereze (Patricie Solaříková, dnes Pagáčová), Márovi (Kryštof Rímský) a Saše Čerešňákové (Tereza Nekudová, dcera Jitky Smutné, která v Ulici nyní hraje Marii Vránovou) v květnu roku 2008. Za volantem tehdy seděla Saša, Tereza byla na místě spolujezdce, opilý Mára si zabral zadní sedačku. Jenže právě kvůli němu ztratila Saša nad autem kontrolu a vybourala se. Tedy to odnesla Tereza, jež v nemocnici pár dní bojovala o život kvůli vážnému zranění hlavy – krevnímu výronu na mozku.

Také tuto nehodu režíroval Patrik Hartl. I v tomto případě nahradili herce kvůli bezpečnosti při samotné akci kaskadéři. Štáb při natáčení doslova tajil dech. Jak se mezi filmaři říká, dobře se vybourat, aby to vypadalo působivě na kameru, a přitom to nikdo neodnesl zdravotně, je zkrátka umění. Havárie se natáčela v noci v Praze na Žižkově. Štáb měl vyblokovanou celou silnici, napětí se tehdy dalo doslova krájet. Akce se musela povést hned napoprvé, protože na rozdíl od tvůrců Kobry 11 měl štáb k dispozici pouze jedno auto.

Matějova nešťastná havárie

Koncem ledna 2019 se stala dopravní nehoda Matějovi (Jakub Štáfek), který za ni ale tak úplně nemohl. Oběť mu sama vlítla pod kola, když vběhla bez rozhlížení do vozovky. Matěj však nadýchal zbytkový alkohol, a tak byl rázem považován za viníka této havárie. Zpočátku to se sraženým Václavem Benešem (František Kreuzmann) vypadalo zle. Kvůli svým zraněním byl několik dní v umělém spánku, všichni se strachovali o jeho život. V Matějově případě měla nakonec celá tato nešťastná událost šťastný konec. Václav Beneš se úplně vyléčil, Matěj začal po čase chodit s jeho dcerou Katarínou (Jana Kovalčíková), se kterou nakonec zakotvil a je s ní šťastný až do dneška. Koncem roku 2019 se jim pak narodil syn Vincent.

Matějovu bouračku dirigoval režisér Jakub Wehrenberg. Přestože i zde měli při samotné akci zaskočit za oba herce kaskadéři, Jakub Štáfek se nakonec dohodl s režisérem, že nehodu sám odšoféruje. Spoustu zkušeností totiž nabral při natáčení seriálu Specialisté, navíc jeho samotného akční scény hodně lákají. Kaskadér tak při natáčení zastoupil pouze oběť havárie.

Ivina vážná nehoda

Nyní bude mít vážnou nehodu za volantem Iva Klímová (Hana Baroňová). Také u ní půjde o sled nešťastných náhod, kdy ji, a hlavně Báru (Eliška Bašusová), budou obtěžovat v garážích tři opilí mladíci. Situace se tak vyhrotí, že Iva zpanikaří a ve snaze uniknout srazí jednoho z nich autem. Ani tato havárie se neobejde bez následků. Také zde bude zasahovat záchranka a všichni se budou strachovat o život oběti. Pro Ivu to bude o to horší, že již v srpnu 2022 nešťastnou souhrou náhod srazila autem Petra Kaštana (Antonín Procházka), jenž jí při couvání vběhl pod kola. Tehdy se nikomu nic nestalo, pro Ivu to byl ale i tak docela traumatický zážitek.

Obě tyto nehody režíroval Jakub Wehrenberg. Zatímco v roce 2022 byli kaskadéři na natáčení jen jako poradci a celou akci natočili samotní herci, při nynější Ivině dramatické havárii se akce ujali opět zkušení profesionálové na akční scény. Natáčelo se ve skutečných garážích, které byly kvůli filmování zčásti vyblokovány.

„Pro diváky Ulice jsou dopravní nehody nebo jiné akční scény v seriálu vždy velkým zpestřením. Stejně tak tomu je i pro samotný štáb a herce, když se tyto scény natáčejí. Všichni to berou jako velkou výzvu, protože obvykle jde o složitá natáčení, která se pečlivě plánují a připravují několik měsíců předem. Pro všechny na place to je možnost ukázat svou profesionalitu i užít si tuto pověstnou třešničku na dortu při výrobě nových epizod Ulice. Všem kolegům naprosto důvěřuji, ale přiznám se, že si vždy oddechnu, když se tyto scény bez problému natočí a nikomu se nic nestane,“ říká s úsměvem producentka Ulice Janka Maršíková.

Tragické bouračky s následkem smrti

O dalších dvou dopravních nehodách se v Ulici jen mluvilo. Obě bohužel skončily tragicky, takže se diváci museli rozloučit s postavami, které vzbuzovaly velké emoce a rozporuplné reakce. Na samém počátku roku 2016 nepřežil bouračku Richard Weber (Johan Mádr), který sedl za volant jen pár hodin po maturitním plese, po prokalené noci. Právě alkohol v krvi se mu stal osudným. Na začátku května 2018 nečekaně zemřel Adrianin (Šárka Vaculíková, dnes Krausová) manžel Robert (Vuk Čelebić), když v Německu nezvládl řízení a naboural ve velké rychlosti do svodidel.

V Ulici se mluvilo také o nehodě Bruna Taubra (Jaroslav Blažek), jenž odnesl nezodpovědnost jiného řidiče. Ten dostal v únoru 2018 smyk a najel do auta, ve kterém Bruno seděl. Výsledek? Bruno skončil v nemocnici s poraněním hlavy, zlomeninami na obou rukou a s bolestivými pohmožděninami.

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama